P0

Sveikata

Vieną bendruomenės tarybą meras išsaugoti privalės (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-09-19


„Atvira Klaipėda” jau rašė, jog Klaipėdos miesto tarybos komitetai ėmėsi svarstyti jiems pateiktus mero sprendimų projektus naikinti visuomenines tarybas bei komitetus, sudarytus iš bendruomenių atstovų ir veikusius prie miesto tarybos. Vietoj jų miesto meras Arvydas Vaitkus nusprendė suformuoti savo patarėjų institutą. Tokią teisę jam suteikia naujasis Vietos savivaldos įstatymas.

Visgi vieno visuomeninio darinio – Bendruomenės sveikatos tarybos – merui panaikinti nepavyks.

Antradienį vykusiame Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje dalyvavusi savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė informavo, jog prie miesto tarybos turėti veikiančią sveikatos tarybą įpareigoja Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymas.

Tačiau paaiškėjo, jog lyginant su ankstesniais metais, šios bendruomeninės institucijos narių skaičius sumažėjo daugiau ne perpus: vietoj buvusių 15-os narių, liko vos šeši.

Tai sukėlė Artūro Razbadausko susirūpinimą.

„Reiškia, labai bendruomenės susiaurinamos, jų įtraukimas, tai čia tokia tradicija formuojasi, kad bendruomenės išstumiamos (…) Tik du žmonės iš bendruomenės, kažkaip keistai atrodo”, – ir klausė, ir replikavo jis.

Pasak R. Perminienės, nors narių skaičius ir sumažintas, tačiau proporcija, kaip numato įstatymas, „trečdaliais yra išlaikoma”.

„Trečdalis turi būti miesto savivaldybės paskirtų asmenų, trečdalis iš įmonių, įstaigų ir organizacijų ir lygiai trečdalis – iš visuomeninių organizacijų, iš bendruomenių. Tos proporcijos yra išlaikomos – iš visur bus du, du ir du”, – paaiškino ji.

Trims komiteto nariams balsavus už, Sauliui Liekiui ir A. Razbadauskui susilaikius, pritarta pateiktam sprendimo projektui patvirtinti naujus Bendruomenės sveikatos tarybos nuostatus.

Tam dar turės pritarti ir miesto taryba, kuri, kaip paaiškėjo, privalės paskirti ir Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininką.


  2023-09-19

  2 komentarai “Vieną bendruomenės tarybą meras išsaugoti privalės”

  1. AvatarAngelų markizė (IP: 188.69.27.95)

   O bože bože… Rožė…

  2. AvatarVincas (IP: 51.182.9.150)

   Teisingai daro Vaitkus. Aš irgi vyčiau lauk liberalų ištva, kuri 30 metų sėdėjo Klaipėdoje valdžioje ir nieko nepadarė. Liberalai Klaipėdoje policijai vadovauja.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt