P0

Švietimas

Klaipėdos mokytojams – lėšos kanceliarinėms išlaidoms (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-21


Nuo rugsėjo iš miesto savivaldybės biudžeto pedagogams bus skiriamos lėšos kanceliarinėms priemonėms įsigyti. Kiekvienai mokytojo, dirbančio pagal bendrojo ugdymo programą, pareigybei šiam tikslui mokslo metams bus skirta po 70 eurų. 

Miesto biudžeto lėšos, skirtos aprūpinti mokytojus būtinomis kanceliarinėmis priemonėmis, Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklas ir mokyklas-darželius pasieks dar šiemet. Iki 2023 m. pabaigos mokytojų kanceliarinėms priemonėms iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto bus skirta apie 46,5 tūkst. eurų. Likusi lėšų dalis bus išmokėta kitų metų pirmajame pusmetyje. Pagal naują tvarką skirtas papildomas lėšas švietimo įstaiga galės panaudoti tik kanceliarinėms priemonėms, kurios reikalingos mokytojo darbui. 

„Tesėdami klaipėdiečiams duotus pažadus, konkrečiais ir apčiuopiamais darbais siekiame, kad Klaipėdos švietimo bendruomenė jaustųsi tvirtai ir saugiai, kad mūsų vaikus ugdantys žmonės galėtų oriai ir kūrybiškai dirbti atsakingą darbą. Girdime švietimo bendruomenės – mokytojų, tėvų, profsąjungų lūkesčius. Švietimas – mūsų prioritetas. Rengiame visą teigiamų pokyčių paketą“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus. 

Švietimo vidus

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimas į uostamiesčio savivaldybės administraciją dėl lėšų skyrimo kanceliarinėms prekėms profesinės sąjungos nariams pagal 2022 m. kovą pasirašytą Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį kreipėsi pernai. Prašyta numatyti papildomų lėšų aprūpinti mokytojus, profesinės sąjungos narius, jų darbui atlikti būtinomis kanceliarinėmis priemonėmis, kad kiekvienai mokytojo pareigybei šiam tikslui metams tektų iki 60 Eur. Tada prašymas nebuvo patenkintas.  

Naujų, pedagogams patrauklių miesto valdžios sprendimų yra ir daugiau. Šių metų liepą Savivaldybės taryba patvirtino Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo įstaigų pedagogų kelionės išlaidų kompensavimo tvarką, pagal ją gauti kelionės išlaidų kompensaciją gali pedagogai, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra ne Klaipėdos mieste ir į darbą jie važinėja tolimesniu nei 15 kilometrų atstumu.

Miesto politikai taip pat ėmėsi veiksmų, kad pedagogai rinktųsi Klaipėdos švietimo įstaigose esančias laisvas darbo vietas. 2023 metų valstybės biudžeto lėšas, skirtas apmokėti išlaidoms, susijusioms su Klaipėdos miesto savivaldybės mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, paskyrė priemonėms, kurios skatintų asmenį užimti laisvą mokytojo darbo vietą (važiavimo į darbą ir atgal, kvalifikacijos įgijimo ir tobulinimo, gyvenamojo ploto nuomos, persikėlimo iš kitos gyvenamosios vietovės išlaidoms kompensuoti). Dar tebeteikiami prašymai paskatoms gauti. 


  2023-09-21

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos mokytojams – lėšos kanceliarinėms išlaidoms”

  1. AvatarPuiku , (IP: 90.131.34.235)

   Tesėdami klaipėdiečiams duotus pažadus, konkrečiais ir apčiuopiamais darbais siekiame, kad Klaipėdos švietimo bendruomenė jaustųsi tvirtai ir saugiai, kad mūsų vaikus ugdantys žmonės galėtų oriai ir kūrybiškai dirbti atsakingą darbą. Girdime švietimo bendruomenės – mokytojų, tėvų, profsąjungų lūkesčius. Švietimas – mūsų prioritetas. Rengiame visą teigiamų pokyčių paketą“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus. _______P.S. tai ne buvę liberalieji su konservatoriais , kurie pasirašė sutartį ir prašymo 2022 m nepatenkino .

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt