P0

Regionas

Kretingos bibliotekoje – paskutinysis Hario Poterio renginys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-22


Baigiantis vasarai penktus metus iš eilės į Kretingos biblioteką susirenka daugybė jaunuolių, persirengusių Hario Poterio knygos veikėjų personažais – „raganos“ ir „burtininkai“, smalsiai laukę kasmetinio burtais ir magija apipinto Hario Poterio knygų serijomis paremtų renginių pradžios. Šiemet renginiui įprasminti skirtas pavadinimas „Hario Poterio iššūkis: Paskutinis mūšis“ Hario Poterio gerbėjams imponuoja graudų liūdesį, nes tai visų gerbėjų manymu, greičiausiai, reiškia renginių ciklo pabaigą.

Organizatorių nuotr.

Šiemet Kretingos bibliotekoje organizuotas renginys susirinkusiuosius nustebino kulminaciniu įvykiu – Hogvarsto profesoriaus Albo Dumbuldoro ir valdovo Voldemorto kautynėmis.

Visi, kurie skaitė Hario Poterio serijos knygas ar žiūrėjo filmus, žino, kad tai pabaigos simbolis, reiškiantis ir visų nuolat laukiamo tęsinio prarają. Pasak renginio iniciatorės Paulinos Sutkutės, gero serialo ar knygų serijos kūrėjai turi žinoti, kada sustoti – išeiti tada, kai dar nėra išsikvėpę, kol nėra patys pavargę nuo savo idėjos.

Kadangi tai paskutinis ciklo renginys, natūralu, kad gerieji burtininkai turėjo susikauti su tamsiosiomis jėgomis. Renginio kulminacija – kova prieš Tamsos Valdovą – taip pat skyrėsi nuo anksčiau vykusių renginių pabaigos. Prieš tai laimėti stengdavosi atskiros komandos, tačiau šiais metais visi vaikai turėjo veikti išvien ir rasti bendrą sprendimą.

Kasmet organizuojami Hario Poterio serijomis grįsti renginiai susilaukė didelio susidomėjimo ir aktyvaus jaunų žmonių įsitraukimo. Šiemet, vos tik paskelbus registraciją, laisvos vietos buvo užpildytos beveik akimirksniu.

„Nemanėme, kad garsas apie renginius pasklis taip plačiai – du kartus buvome renginį išvežę ir į Klaipėdą, tad juo pasidžiaugė tikrai daug jaunimo. Registracijos formos į renginį išgraibstomos per vieną dieną,“ – pasakoja P. Sutkutė.

Paklausus P. Sutkutės apie galimybę tęsti renginių organizavimą ir kitąmet, mergina neslepia liūdesio ir teigia, kad visgi tai paskutinysis renginys, prie kurio plėtotės buvo dirbama penkerius metus. Šiandien padaryta tiek, kiek planuota organizacinės komandos.

„Visada kalbėdama apie šiuos renginius pabrėžiu, kad tai – didžiulis tvirtos, savimi tikinčios komandos darbas. Vienas žmogus niekaip nesugebėtų visko aprėpti. Kiekvienas joje turėjome savo vaidmenį, atsakomybes, žinojome vienas kito stipriąsias ir silpnąsias puses ir jas pilnai įveiklinome“, – teigė P. Sutkutė.

Susidomėjimas Hario Poterio knygų serija Kretingos bibliotekoje iki šiol auga. Haris Poteris, pasaulio vaikus džiuginantis nuo 1997 m., yra fenomenas, su kuriuo užaugo jau ne viena karta, ir nepaliaujamai auga nauji gerbėjai.


  2023-09-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt