P0

Svarbu, Verslas

Aplinkosaugininkai palaimino „Mestillos” plėtrą (6)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-27


Biodyzelino gamintoja UAB „Mestilla“ praneša šį mėnesį gavusi Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) pritarimą Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) planuojamos naujos gamyklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitai. Tai buvo paskutinė tarnyba, kurios pritarimo reikėjo ruošiantis 45 mln. Eur vertės projekto įgyvendinimui.

Po pusantrų metų trukusių PAV ataskaitos derinimo procedūrų, naujajai gamyklai jau pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, Kultūros paveldo departamentas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, o rugsėjį – ir AAA.

Skelbiama, jog toliau bendrovė derins statybų leidimą, o pats modernios gamyklos įgyvendinimas numatomas per 2024-2025 m.

Pastačius naująją gamyklą, dabartinė, nuo 2008 m. veikianti rapsų perdirbimo technologija, bus uždaroma, t.y., baigusi plėtros projektą, įmonė uždarys trečdalį dabar veikiančios gamyklos, kuris esą lemia visą dabartinį kvapo pėdsaką. Praėjusią savaitę šie planai viešame svarstyme buvo pristatyti ir klaipėdiečių gyventojų bendruomenėms bei kitiems interesantams.

Teigiama esą naujoje gamykloje numatomos pažangiausios, žemesnių temperatūrinių režimų gamybinės linijos, mažinančios intensyvaus kvapo išsiskyrimą. Taip pat planuojami du 70 metrų aukščio kaminai.

„Jie iškeltų likusio kvapo sklaidą į tokį aukštį, iš kurio praktiškai nebeįmanomas kvapo fiksavimas žemės lygyje”, – rašoma įmonės pranešime spaudai.

Pasak įmonės direktoriaus Arūno Zubo, „Mestillos“ galutinis tikslas yra gamybos procesas be jokio žmogaus fiksuojamo kvapo pėdsako.

Verslo straipsnių visus kompas

„Tikimės, kad be visų jau išbandytų ir toliau diegiamų neutralizavimo sistemų ir technologijų, esminį pokytį atneš sulig plėtros projektu planuojami kaminai. Be to, naujoji technologija planuojama kiek atokiau nuo gyvenamųjų rajonų nei dabartinė gamykla, kurios pagrindinį kvapo šaltinį po keleto metų apskritai uždarysime“, – cituojamas A. Zubas.

INFORMACIJA

„Mestilla“ yra viena didžiausių rapsų supirkėjų ir perdirbėjų Lietuvoje. Pernai bendrovės pirkimai Lietuvos rinkoje siekė apie 160 mln. Eur. Bendrovės pagrindinė produkcija – biodyzelinas – prisideda prie strateginių Lietuvos bei ES energetikos ir klimato tikslų.


  2023-09-27

  6 komentarai “Aplinkosaugininkai palaimino „Mestillos” plėtrą”

  1. AvatarParfumas (IP: 78.60.152.12)

   Sveikinu pietinio rajono gyventojus kurie galės mėgautis papildomu nauju kvapu.
   Jūs nuostabūs žmonės.

  2. Avatarniekšeliams (IP: 88.119.39.225)

   parodo kupiūros kampą ir tada viskas galima

  3. Avatardr Albinas (IP: 193.219.187.101)

   Ar nekeista, kad blynų kvapas po Klaipėdą pasklinda penktadienio vakarais?

  4. AvatarMažai smirda? (IP: 109.205.236.17)

   “Dievinu” POPCORNO kvapą…

  5. AvatarDar daugiau (IP: 109.205.236.17)

   “Dievinu” POPCORNO kvapą…

  6. AvatarAnonimas (IP: 90.138.237.197)

   Gentviliokas žino kad pinigai nesmirda .

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt