P0

Verslas

Klaipėda – tarp penkių patraukliausių verslui Europos mažųjų miestų (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-28


Kasmetiniuose „Emerging Euorope” reitinguose Klaipėda išrinkta patraukliausiu verslui mažuoju Europos miestu. Daugiau nei 150-ies pasaulinių TUI (tiesioginių užsienio investicijų) ekspertų grupė vertino aštuoniose – prekės ženklo, ekonominio potencialo, verslo klimato, talentų, išmanaus miesto, infrastruktūros ir susisiekimo, gyvenimo kokybės bei vietinių institucijų palaikymo – kategorijose. Klaipėda visose pateko į top 5.

Pasak Andrew Wrobel, „Emerging Europe” bendrapartnerio, dviejų Lietuvos miestų – Klaipėdos ir Vilniaus – patekimas į  indekso viršūnę įrodo, kad šalis ir šie atskiri miestai padarė ir daro puikų darbą, skleisdami informaciją apie verslo galimybes.

„Klaipėdos atveju vietinių institucijų indėlis yra net labiau matomas nei Vilniuje. Šios institucijos dažnu atveju ir padeda pamatą įmonėms pasirinkti naują lokaciją, kuri prisidės prie augimo ateityje. Verslo požiūriu antroji vieta verslo klimato, talentų ir išmanaus miesto bei trečioji vietą ekonominio potencialo kategorijose rodo, kad Klaipėda yra išties įdomi vieta verslo atžvilgiu”, – cituojamas Andrew Wrobel.

Klaipėda ID Investicijų skyriaus vadovės Dianos Manko teigimu, Klaipėdos didžiausias iššūkis yra būti matomai pasauliniame kontekste.

„Tokie įvertinimai parodo, kad nepaisant sunkumų, mes užimame tvirtą poziciją Europoje kaip miestas, į kurį verta investuoti. Ne dėl to, kad taip susiklostė aplinkybės ar mums pasisekė, bet dėl tikslingai įdėtų pastangų ir darbo gerinant sąlygas investuotojams, teikiant reikalingas paslaugas verslams, vykdant investuotojų priėmimą ir aptarnavimą, įgyvendinat finansines paskatas ir pan.”, – sako ji.

Šiemetiniame vertinime pirmą kartą atrinkti 78 kylantys miestai, kuriuose gyvena nuo 100 tūkst. iki 200 tūkst. gyventojų. Ši papildoma grupė buvo įtraukta dėl augančio susidomėjimo steigti veiklas vadinamuosiuose trečiosios pakopos miestuose. 

Daugiau apie 2023 verslui draugiškų miestų ataskaitą galite rasti čia

Verslo straipsnių visus kompas


  2023-09-28

  3 komentarai “Klaipėda – tarp penkių patraukliausių verslui Europos mažųjų miestų”

  1. AvatarKlaipėda (IP: 86.100.137.239)

   tikrai gražėja, gal tik per lėtai.Ir ilgamečiai skauduliai per ilgai gyja.Bet nusibodo tie amžini dejuotojai, kuriems viskas blogai ir visur vaidenasi gėda. Aišku, yra dalykų, dėl kurių susinepatoginame kartais, bet apskritai, miestas keičiasi į gerąją pusę

  2. AvatarNa, (IP: 88.119.156.187)

   gal tuose reitinguose Klaipėda ir vienas iš patraukliausių mažųjų miestų, bet šitas kioskas tai miesto TOPas Nr.1-miesto centro GĖDA su visu Dangės skveru. Ir tai tikrai jau ne versliukų bėda, o savivaldybės administracijos, buvusių miesto vadovų, ypač asmeniškai Zulco ir Budino. Tą agrokioską, miestui save jūriniu ir vieninteliu vadinančiu, projektavusių ( versliukas) ir projektą derinusių. Ir tai nereiškia, kad šiame skvere kavinukės nereikia.

   • AvatarHasts (IP: 176.148.107.201)

    Normalus skveras, ir kavinė patraukli dizainu. Gražėja Klaipėda.
    Klaipėdai reik galvoti, kaip pritraukti žmonių, jaunų, energingų, tai turėtų būt kengvatos verslui, mokslui.
    Problema mano manymu yra, kad Klaipėdoje nėra dirbama su tuo, kad turime Smiltynę, Melnragę, Girulius, ar matėt mieste nor vieną rodyklę? Liepojos miestelyje visur is centro nuorodos į pliažą, tai mūsų auksas, parodykime jį turistams.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt