P0

Fotoreportažai, Svarbu, Verslas

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmams – jau 104-eri (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-10-05


Ketvirtadienio popietę didžiausia Vakarų Lietuvoje verslo savivaldos organizacija – Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) – iškilmingai paminėjo savo gimtadienį. Ši organizacija buvo įsteigta prieš 104 metus.

Tradiciškai gimtadienio proga apdovanojimais buvo pagerbti ir kai kurie KPPAR nariai. Šventinį renginį lydėjo šūkis „Svarbu nesustoti“.

Algirdo Kubaičio nuotr.

KPPAR prezidentas Vladas Pleskovas, sveikindamas susirinkusius kolegas, teigė, jog šios organizacijos kūrėjai prieš daugiau nei šimtą metų iškėlė kartelę labai aukštai, bet ji garbingai išlaikoma tokiame lygyje.

„Klaipėdos verslas ištvėrė ir pandemiją, ir didžiulę infliaciją ir toliau sėkmingai vystosi. Turiu pagirti ir rūmų administraciją, kuri puikiai tvarkėsi su visomis negandomis ir nepritekliais. Svarbu išlaikyti rimtį ir geranorišką požiūrį vieni į kitus“, – sakė rūmų prezidentas.

Sveikinimo žodį taręs uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus sakė norintis labiausiai padėkoti už darbo vietas, sumokamus didelius mokesčius, socialinę pagalbą. Jis tikino, kad dabartinės miesto valdžios pozicija yra visada padėti verslui, kiek tik išgalima.

Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Sigitas Gailiūnas, įteikęs skulptūrą-dovaną klaipėdiečiams kolegoms, taip pat išreiškė viltį, jog iš verslo į mero pareigas atėjęs A. Vaitkus čia naudosis gerąja patirtimi ir tai duos teigiamą efektą visam miestui.

Verslo straipsnių visus kompas

Rūmų padėkos ženklai buvo įteikti UAB „Philip Morris Lietuva“ (už ilgametę narystę rūmuose, pateiktas ir įgyvendinamas rūmų veiklos iniciatyvas), viešbučiui „Amberton Klaipėda“ (už ilgametę narystę rūmuose) bei Linai Gelažnikienei, MB „Pardavimų akademija“ įkūrėjai ir vadovei (už aktyvumą rūmų veikloje, naujų narių pritraukimą).

Svarbiausiais Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimais yra atkurti tarpukario Lietuvos valstybiniai apdovanojimai – sidabro ir
bronzos „Darbo žvaigždės“.

III laipsnio (bronzos) „Darbo žvaigždė“ renginio metu buvo įteikta Alinai Velykienei, UAB „Sinergijos projektai“ direktorei ir Klaipėdos baleto mokyklos vadovei. Taip buvo įvertinta jos aktyvi narystė rūmuose, veikla Verslo moterų tinkle, naujų narių pritraukimas.

Toks pat apdovanojimas bus įteiktas renginyje negalėjusiam dalyvauti Linui Siraštanovui, bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ Klaipėdos regiono vadovui – už ilgametę narystę, dalyvavimą rūmų ir jų Finansų komiteto veikloje.

II laipsnio (sidabro) „Darbo žvaigždė“ įteikta Vytautui Lygnugariui, AB „Limarko“ laivininkystės kompanijos generaliniam direktoriui, „Limarko“ grupės prezidentui. Jis buvo įvertintas už nuo 1993 m. veikiančio jūrinio verslo plėtrą, paramą socialiniams miesto projektams.

Buvo įteiktos ir neformalios nominacijos, kurių nugalėtojai išrenkami rūmų nariams balsuojant. Apdovanojimas „Mes augame“ įteiktas Ernesto Galvanausko profesinio rengimo centrui už plėtrą, mokymo kokybės gerinimą. Apdovanojimas „Verslas didžiuojasi“ atsidūrė UAB „Vakarų ekspresas“ – už „33 metus trunkančią ištikimybę Vakarų Lietuvos skaitytojams“.

Rūmų komanda išrinko nominacijos „Rūmų ambasadorius“ nugalėtoją. Juo tapo KPPAR tarybos narys, UAB „ProDj“ vadovas Dovydas Bajoras – už naujas veiklos ir projektų idėjas, energiją pritraukiant naujus narius, rūmų veiklos tarp verslo sklaidą.

Dovanų sulaukė aktyviausiai rūmų veikloje dalyvavusi UAB „Profmaris“ vadovė Liubovė Čelpanova bei aktyviai veikusi rūmuose esančio Verslo moterų tinklo vadovė, advokatė Kristina Vezbergaitė.

Šventinį vakarą užbaigė Džordanos Butkutės koncertas.

INFORMACIJA

Klaipėdos krašte Klaipėdos pramonės ir prekybos rūmai (vok. Handelskammer) buvo įsteigti anksčiau nei tuometinėje Lietuvoje. 1919 m. spalio 1 d. Pirklių korporacijos taryba priėmė Reorganizavimo ir Prekybos rūmų rinkimų statutus. Klaipėdos prekybos rūmų veiklos teritorija apėmė Klaipėdos miesto ir Klaipėdos bei Šilokarčemos kaimiškąsias apskritis. Tuo metu rūmai, jungdami svarbiausius krašto pramonininkus ir prekybininkus, visą savo veiklos laikotarpį buvo viena įtakingiausių organizacijų Klaipėdos krašte.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra nevyriausybinė, nepolitinė, nešakinė, ne pelno siekianti didžiausia Vakarų Lietuvoje verslo savivaldos organizacija, veikianti pagal atskirą 1995 m. priimtą Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymą. Ji šiuo metu vienija 287 narius, tarp kurių – ir didžiausios regiono įmonės, ir vidutinio bei smulkaus verslo atstovai. Klaipėdos rūmų tikslas – atstovauti Vakarų Lietuvos regiono verslo interesams bei siekti verslo plėtros.


  2023-10-05

  2 komentarai “Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmams – jau 104-eri”

  1. AvatarKlausimelis? (IP: 78.61.189.152)

   O prie ruso (1945-1990) irgi tokie Rumai buvo? Tai ne 104! O prie NZ Vokietijos (1939-1945) irgi iskaitome?

  2. Avatar (IP: 78.57.209.60)

   O ką tie rūmai yra iš viso nuveikią, Klaipėdos visuomenė nieko nežino apie jų įgyvendintus projektus ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt