„Viesulą” tebetalžo nepasitenkinimas direktoriumi

Sportas, Svarbu

„Direktoriaus V. Gedvilo vadovavimo metu, t. y. per maždaug vienerių metų ir šešių mėnesių laikotarpį, darbą BĮ „Viesulo“ sporto centre paliko 14 darbuotojų. Mūsų nuomone, V. Gedvilas netinkamas žmogus vadovauti tokiai sporto įstaigai kaip BĮ „Viesulo“ sporto centras”, – teigiama Klaipėdos merui išsiųstame šio centro bendruomenės, trenerių ir administracijos darbuotojų laiške.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Vieni darbuotojai, pasak laiško autorių, neatitiko „naujų“ reikalavimų, kiti „nevykdė“ direktoriaus nurodymų, tretiems buvo taikytas nuolatinis spaudimas ir pan.

„Darbuotojai buvo priversti išeiti iš darbo „savo noru“, paprastai tariant – buvo išprašyti iš darbo. Prisidengiant valdymo modelio keitimu, reorganizavimu, buvo atsikratyta ,,netinkamais” administracijos darbuotojais“, – tikina rašo autoriai.

„Net nekomentuosiu, – paklaustas, kaip jis vertina šį raštą, „Atvirai Klaipėdai” sakė „Viesulo” direktorius Vaclovas Gedvilas. – Nėra ką komentuoti. Nebereikia aštrinti situacijos. Po šio rašto parašymo kalbėjomės kolektyve, kad nereikia aštrinti situacijos. Norime visi gyventi ramiai, kad „Viesulas” būtų gražus. Tvarkomės… Gal ne visiems patinka, bet situacijos aštrinti nebereikėtų”.

Meras minėtąjį laišką nukreipė svarstyti miesto tarybos Kontrolės komitetui.

Panašų raštą šių metų pradžioje gavo ir kadenciją baigiantys savivaldybės tarybos nariai. Tuomet „Viesulo” sporto centras darbuotojai tikino, kad V. Gedvilas čia kuria nuolatinę įtampą ir stresines situacijas, nepagarbiai elgiasi su pavaldiniais, sukūrė „nepakenčiamą atmosferą”.

Štai, ką pasakoja naują laišką pasirašę asmenys apie ano skundo pasekmes: „Kadangi bijojome dėl savo, kaip darbuotojų, ateities, anoniminiu raštu buvo kreiptasi į buvusį Klaipėdos miesto savivaldybės merą V. Grubliauską, tarybos narius ir sporto skyriaus vedėją. Šis raštas buvo persiųstas direktoriui V. Gedvilui, o pastarojo veiksmai, administracijos darbuotojų tardymas, dokumento metaduomenų tikrinimas, parodė, jog jo nedomino minėtame rašte iškeltos problemos, jis siekė išsiaiškinti, kas dalyvavo surašant raštą”.

„Mūsų žiniomis, nors oficialiai išvados nebuvo skelbiamos, abejose mūsų raštuose išdėstyti faktai pasitvirtino”, – teigia jau ne anoniminio rašto autoriai savo rašte miesto merui.

Jie turi priekaištų įstaigos direktoriui ir dėl pirkimų, esą nepagarbaus elgesio, Sporto įstatymo neišmanymo ir t.t. 

Šių metų vasarį, po pirmojo skundo, V. Gedvilas „Atvirai Klaipėdai” sakė priešrinkiminiu laikotarpiu norintis susilaikyti nuo platesnių komentarų.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad pradėjus vadovauti teko atrasti dalykų, kurie nesuderinami su skaidraus ir tvaraus biudžetinių įstaigų darbo principu. Tačiau daugiau faktų būtų galima pateikti po rinkimų, nes dabar situacija gali tiesiog politizuotis”, – lakoniškai tada komentavo jis. 

8 Comments

 1. Min

  Tvarka niekam nepatinka, uzsuko kranelius lengvu pingu ir tiek,
  Dabar dirbti reikia?

  Reply
  • Spirgis

   Nebejuokinkit, ginėjai. Visi puikiai supranta, kokiais darbo metodais vadovaujasi šis ponas-revoliucionerius. Apgailėtina. Sako nebereikia aštrinti situacijos, matyt jau visai svyla gerb.Vaclovo minkštoji. Laikykites treneriai ir administacija, nepasiduokite!!!!

  • Spirgis

   Čia pagal save sprendi? Na smagu, smagu ?

 2. Laikykis!!!

  Vaclovai, laikykis!!!
  Visi puikiai žino kiek metų buvo vagiami mūsų vaikų sportui skirti pinigai. Seni klanų valdytojai daug metų buvo susidėlioją sistemas, kaip nieko neveikiant susikurpt sau dviejų ar daugiau tūkstančių atlyginimus. Deklaruodavo, neva treniruoja aukšto meistriškumo sportininkus, kurių akyse gal nematė pusmetį ar daugiau, kurie net Klaipėdoj negyvena.
  Pradėjo direktorius tvarką įvedinėti, vagims ir jų bendrams labai nepatinka, tai į merą ir kitas institucijas kreipiasi. Matyt reiks pradėti dirbti, o kam dirbti jei vogt gali.
  Kadangi tai vieša įstaiga, išlaikoma mūsų mokesčiais, niekam ne paslaptis, kad jos biudžetas apie 2,5mln per metus. Vaikų, sportininkų sąrašuose (pabrėžiu – sąrašuose) yra apie 1tūkst. Nesunku suskaičiuoti, kad vienam vaikui atitenka apie 200Eur krepšelis. Pasvajot mūsų privatiems klubams apie tokias lėšas vienam vaikui. Direktorius ėmė efektyvint veiklą, užkardyt vogimą, bet kur tau mitingai prasidėjo
  Geras testas bus naujai mūsų miesto valdžiai. Pakeliui eis su bandančiais pakeist kažką, išskaidrint veiklas ar palaikys klanus, siurbėles ir jų bendrus.
  Pagyvensim pamatysim.

  Reply
 3. Vaitkui tinka

  todėl nieks ir nekeis

  Reply
 4. Marius

  Atvira Klaipėda galėtų pasiteirauti prieš tai buvusių darbdavių, kodėl buvo išprašytas palikti darbus. Juose taip pat buvo įtampa, pastovus darbuotojų, kolegų įžeidinėjimas, buvo susidariusi nepalanki psichologiškai darbui palanki atmosfera. Sporto centro darbuotojai tai pajuto „ant savo kailio” ir ne pirmą kartą šaukiasi pagalbos. Meras turėtų priimti sprendimą paprašyti šį vadovą palikti darbą vien dėl įstaigos reputacijos. Viesulo sporto centras išugdė ne vieną olimpietį, Europos, pasaulio čempionus, prizininkus, tai ar ateityje prie tokio vadovavimo bus kam lipti ant nugalėtojų pakylos, o valdininkams pasišildyti šlivės lauruose. Jau ir taip sporto nėra su sporto skyriaus vedėjos baisiu vadovavimu Klaipėdoje…kaip sakoma „žuvis pūva nuo galvos”.

  Reply
 5. Augis

  Panašu, kad žmogus nori apsitvarkyti, apsivalyti, bet tai ne visiems tinka ir patinka, todėl ir rašo skundus. Tik pirmyn!

  Reply
 6. Pajudino

  Pajudino širšių lizdą

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Eksmeras užsigeidė atsivesdinti Sporto skyriaus vedėją*

„Tikiuosi, neateisime iki tokios stadijos, kad reikės prašyti administracijos direktoriaus, kad atvesdintų jus į virtualią komiteto posėdžio erdvę”, – taip ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Sportas, Svarbu

Konfliktų draskomo „Viesulo” vadovo darbą meras vertina gerai

„Kiekvienas vadovas turi dar ir savo vadovą, išskyrus aukščiausiąjį miesto vadovą, nes jam vadovo nebėra”, – taip Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Sportas

„Viesulo“ tinklininkai – stipriausi Lietuvoje

Savaitgalį Gargžduose finišavo Lietuvos moksleivių tinklinio U-19 vaikinų čempionatas. Nugalėtojų taurę jo metu į viršų iškėlė BĮ Klaipėdos „Viesulo“ sporto ...
2024-03-04
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This