P0

Uostas ir jūra

KKT krovos rezultatai – pozityvūs

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-12


Klaipėdos konteinerių terminalas (KKT) per 2023 m. 9 mėnesius perkrovė 4,5 mln. tonų įvairių krovinių, tai 4,3 proc., daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2022 metais, kai krovos apimtys siekė – 4,3 mln. t.   

„Trečias šių metų ketvirtis leido išlaikyti tolygų krovos apimčių lygį, o apibendrinant 9 mėn. krovos apimtis, ir net juos kilstelti aukštyn. Ženkliai didėjo konteinerių su pakrautais automobiliais į Ukrainą tranzito srautas. Taip pat generaliniai kroviniai nuosekliai grįžo į konteinerius dėl į iki pandeminio lygio grįžusių frachtų kainų“, – teigia Klaipėdos konteinerių terminalo generalinis direktorius Vaidotas Šileika.

Per sausį – rugsėjį konteinerių terminale perkrauta daugiau nei 365 tūkst. TEU konteinerių ir tai yra 17,4 proc. daugiau nei 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu, kai krova sudarė – 310 tūkst. TEU.

Ro – Ro ir generalinių krovinių terminale per devynis šių metų mėnesius perkrauta 558 tūkst. tonų įvairių krovinių, t.y. 15 proc. daugiau lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2022 m. (484 tūkst.t). Pasak KKT vadovo, prie šio rezultato prisidėjo nuo balandžio mėn. pabaigos pradėtas aptarnauti papildomas keltų linijos „TT-Line“ maršrutas į Karlshamną.

Uosto vidus kompas

Per  devynis šių metų  mėnesius  KKT terminaluose aptarnauti 906 laivai, o tai yra 7 proc. daugiau nei 2022 m. tuo pačiu metu.

KKT priklauso Klaipėdos terminalo įmonių grupei, vienijančiai krovos, logistikos, krovinių ekspedijavimo ir laivų agentavimo paslaugas teikiančias įmones. 2022 m.  KKT perkrovė 5,8 mln. tonų įvairių krovinių ir aptarnavo 1171 laivą.


  2023-10-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt