Poilsio ir pramogų komplekse – galimi finansiniai nusikaltimai (1)

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-10-16

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai vadovauja Finansinių nusikaltimų ir korupcijos tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnų atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl galimai apgaulingai tvarkomos apskaitos ir mokesčių vengimo Klaipėdos rajone esančiame poilsio ir pramogų komplekse. Įtariama, kad įmonė galėjo išvengti per 220 tūkst. eurų mokesčių.

LRT.lt skelbia, kad į teisėsaugos akiratį pateko Klaipėdos rajone gerai žinomas poilsio ir pramogų kompleksas „Radailių dvaras“.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, dalis komplekso darbuotojams išmokėto atlyginimo nebuvo įtraukta į bendrovės apskaitą. Manoma, kad komplekse dirbantys barmenai, padavėjai, virėjai ir kiti darbuotojai realiai buvo įdarbinti puse etato, nors faktiškai dirbo pilnu krūviu.

Įtariama, kad 2018–2023 m. laikotarpiu buvo gauta ne mažiau kaip 500 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų, iš kurių darbuotojams buvo išmokėta ne mažiau kaip 220 tūkst. eurų darbo užmokesčio, kuris nebuvo įtrauktas į finansinę apskaitą. Taip pat surinkta duomenų, kad dalis asmenų įmonėje dirbo nelegaliai.

Surinktų duomenų visuma, anot prokuratūros pranešimo, leidžia įtarti, jog bendrovė mokesčių galėjo vengti ir buhalteriškai neapskaitant pinigų, gautų už parduotus bilietus į vieną iš minėto komplekso valdomų parkų. Benrovei priklauso Dinozaurų parkas „Dino.lt Radailiai“ ir netoli Palangos veikiantis miniatiūrų ir botanikos parkas „Babilono sodai“.

Šiuo metu turimais duomenimis, įmonė nuo 2018 m. iki 2023 m. galėjo nesumokėti daugiau nei 220 tūkst. eurų privalomų mokesčių.

Bendrovės vadovui pareikšti įtarimai dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo.

Už mokesčių vengimą, teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 900 MGL, numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Už apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą asmuo griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Poilsio ir pramogų komplekse – galimi finansiniai nusikaltimai” komentarų : 1

  1. Brone parašė:

    Nieko naujo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Lietuvai atiteks 4,15 mln. Brazilijos įmonių eurų

Valstybės nuosavybėn perduoda 4,15 mln. eurų, pripažintų bešeimininkiu turtu. Tokį neskundžiamą sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas po Finansinių nusikaltimų tyrimo ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Bankroto administratorius lieka nuteistas

Klaipėdos apygardos teismas sutiko su pirmos instancijos verdiktu, jog yra pakankamai įrodymų, kad už melagingų parodymų davimą ir dokumentų klastojimą ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Buvusiam „Žemkasos” savininkui – teistumas ir solidi sąskaita

Klaipėdos apygardos teismas, penktadienį paskelbęs sprendimą nuo 2021-ųjų rudens nagrinėtoje baudžiamojoje byloje, nuteisė devynerius metus vieninteliu dabar jau likviduotos UAB ...
2024-03-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This