„Klaipėdos paslaugos” pirks taršius naudotus autobusus

Transportas

Nors Klaipėdos savivaldybė tarp 2023–2027 metų veiklos prioritetų įrašė, kad netaršių autobusų dalis jos valdomoje UAB „Klaipėdos paslaugos” sudarys 100 procentų, ši bendrovė rengiasi pirkti naudotas taršias, dyzeliniu kuru varomas transporto priemones.

Martyno Vainoriaus nuotr.

UAB „Klaipėdos paslaugos” (anksčiau – Klaipėdos autobusų parkas) atviro tarptautinio konkurso tvarka planuoja įsigyti tris naudotus tolimojo susisiekimo autobusus. Bendrovė paskelbė rinkos konsultaciją dėl numatomų įsigyti M3 klasės naudotų vienos markės bei vieno modelio autobusų ir paskelbė jų techninės specifikacijos projektą.

Jame nurodoma, kad autobusai turi būti ne senesni nei 2019 m. (pirmoji registracija), privalo turėti ne mažiau 52 sėdimų vietų, įskaitant vairuotojo ir gido vietas, bet ne daugiau 57. Kiekvieno autobuso rida turi būti ne didesnė nei 600 tūkst. km. Kartu su pasiūlymu turi būti pateikta kiekvieno autobuso tachografo nuotrauka, kurioje aiškiai matomi rodmenys. Autobusai turi būti varomi dyzeliniu kuru. Variklis privalo atitikti ne žemesnį nei Euro 6 emisijos standartą arba ekologiškesnių ir ekonomiškesnių variklių oro taršos ribinius reikalavimus. 

Visi trys autobusai turi būti užregistruoti Lietuvos transporto priemonių registre ir pristatyti kartu su visais privalomais dokumentais per 60 kalendorinių dienų nuo sutarties su tiekėju įsigaliojimo dienos. Tiekėjas privalo suteikti ne mažiau nei trijų mėnesių garantiją kiekvienam autobusui nuo priėmimo-perdavimo akto pasirašymo dienos.

Klaipėdos miesto taryba šią liepą patvirtino 2023–2027 metų veiklos prioritetus, tarp kurių numatyta, kad „netaršių autobusų dalis (UAB „Klaipėdos paslaugos“) 2027 metais sudarys 100 procentų .

„Įmonė toliau nestokoja ambicijų: investuoja į valdomos infrastruktūros gerinimą, veiklų diversifikavimą ir eko inovacijų diegimą”, – rašoma „Klaipėdos paslaugų“ interneto svetainėje.

3 Comments

 1. cha

  Klaipėdos 100 proc. eko strategija apima MIESTO autobusus. O tarpmiestinių elektrinių dar net vokiečiai neturi. Her Schultz turėtų žinoti 🙂

  Reply
 2. Remyga

  Perskaitęs antraštę pagalvojau, kad pirks geltonus Ikarusus ir baltai mėlynus lazus, o čia pasirodo nė velnio! Pasirodo pirks apynaujus Euro6 standartus atitinkančius autobusus. Jokios intrigos

  Reply
  • Intriga

   Labai gerai padarys, kad pirks dizelius, o ne tą elektrinį šlamštą! O jeigu kas labai nori su elektriniu autobusu pasivažinėti, lipkite į 1-u maršrutu kursuojantį Dancerį (jei tą dieną nebus sugedęs) ir pasijusite kaip sename, gerame, girgždančiame ir kaukiančiame Vilniaus troleibuse.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Girulių milijonieriai šiepia dantis į Kūdikių namus?*

Jau kuris laikas sklinda gandai, kad Kūdikių namų Giruliuose žemė ir pastatai parūpo vietos milijonieriams. Ir jie kurpia gudrų planą, ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Pagaliau imsis naujo darželio statybų Tauralaukyje

Baigiant statyti beveik dukart nuo pirminės kainos pabrangusią naująją mokyklą Senvagės gatvėje Tauralaukio progimnazija planuoja persikraustymo į ją darbus. O ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Miestas

Prioritetas - ne kapitaliniam gatvių remontui, o paprastam taisymui

Klaipėdos meras siūlo perpus mažinti investicijas į gatvių tiesimą, rekonstravimą ar kapitalinį remontą. Tačiau daugiau lėšų būtų skirta paprastajam vietinės ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This