Oficialiai pradėjo reanimuoti Klaipėdos širdį (15)

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2023-10-24

Prabėgus daugiau nei pusmečiui po to, kai bendrovė „Stemma Group“ pradėjo griauti dalį senųjų buvusios laivų remonto įmonės „Laivitė” pastatų, kad galėtų pradėti statyti būsimąjį „Memelio miestą“, antradienį buvo surengta ir oficiali projekto pradžios ceremonija. Jos metu tradiciškai įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiemet liepos 11-ąją buvo pranešta, kad bendrovė pasirašė su UAB „Conres LT“ generalinės statybos rangos sutartį dėl projekto „Memelio miestas“ pirmojo etapo statybų. Pasak „Stemma group“ valdomos įmonės „Stemma Management“ vadovo Nerijaus Tilindžio, pirmasis etapas apima apie ketvirtadalį visos 5 ha teritorijos. Jį ketinama užbaigti IV 2025-ųjų ketvirtyje.

„Memelio mieste“ iš viso planuojama pastatyti apie 100 tūkst. kv. m. įvairios paskirties pastatų. I etapu statomas 6 aukštų A klasės verslo centras „Hanza“ ir 105 prestižinės klasės butai, sujungti bendra požemine parkavimo aikštele. 

„Stemma group“ valdybos pirmininkė Inga Gusiatina teigia nenorinti dar atkleisti, kiek prireiks investicijų į pirmąją etapą. Pasak jos, dėl finansavimo kalbamasi su banku „Swedbank“, kuris esą žiūri ne tik į skaičius, bet ir į ilgalaikį bendradarbiavimą, taip pat į tai, koks projektas plėtojamas.

„Dirbame atvira knyga, laikas parodys tą galutinį rezultatą. Kur galime, taupome, bet ne kokybės, grožio prasme, kad rastume sprendimus, kurie maksimaliai gerą kainą padarytų. Tai nėra mums ekonomiškai labai patrauklus projektas. Yra projektų, kad ir tos pačios vėjo jėgainės, kur šiandien galėtume daryti tęstinumą ir skaičiuoti savo ateities pelnus labai lengvai. O vien čia numatytas požeminis parkingas labai išbrangina projektą“, – sakė I. Gusiatina.

„Nusipirkome penkių hektarų dydžio Klaipėdos širdį. Ir supratome, kad tai yra begalinė atsakomybė, kas čia bus, kaip čia bus – ir prieš savo sąžinę, ir prieš miestą, ir prieš ateitį. Labai norėjome, kad būtų ir gražu, ir tvaru, kad miesto gyventojai pagaliau turėtų prieiga prie marių. Ambicija sukurti miestą mieste yra iššūkis Klaipėdai“, – ceremonijos metu susirinkusiems sakė „Stemma group“ valdybos pirmininkė.

Ji teigė, kad bendromis jėgomis, taip pat ir šio projekto dėka, dabar merdintį senamiestį ir gan liūdną gyvenimą turinti Klaipėda gali tapti kitokia, su kitokiu veidu ir galimybėmis.

Ceremonijos metu taip pat kalbėjęs Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus prisiminė, kaip jam dirbant Susisiekimo ministerijoje 2006 m. kilo klausimas ką daryti su šią teritorija ir kaip buvo nelengva „išimti koordinates iš uosto teritorijos“ bei parengti atitinkamą Vyriausybės sprendimo projektą.

„Paskatino 15 metų gyvenęs Klaipėdoje ministras Petras Čėsna ir jo žmona, pasakydami, kad tai yra miesto širdis ir ne viskas matuojama pinigais. Buvo didelis įspūdis – Vyriausybės nutarimas gimė greičiausiai per 20 metų istoriją“, – sakė A. Vaitkus.

Pasak jo, miestas užsiims šalia esančių Dangės krantinių sutvarkymu, nes jau rasti sprendimai.

„Širdyje labai tikiu, kad prasidėję pokalbiai dėl Žiemos uosto taps kūnu“, – sakė miesto vadovas.

Rangovo – „Conres LT“ – vadovas Lukas Laukaitis savo ruožtu pasidalino, kad pirmą kartą pamatęs „Memelio miesto“ projektą pavadino jį kosmosu.

„Iškart mintyse supratau, kaip šis gražus projektas pakeis Klaipėdos miestą. Jis papuoš ne tik Klaipėdą, bet ir visą Lietuvą. Dar realiai nesuprantame, koks čia projektas, ir kokią įtaką jis darys miestui“, – sakė L. Laukaitis.

Ceremonijos metu į kapsulę buvo įdėtas laiškas ateities kartoms, kurį pasirašė I. Gusiatina, A. Vaitkus ir L. Laukaitis, šios dienos dienraščių ,,Klaipėda“ ir ,,Vakarų ekspresas“ numeriai, euro monetų rinkinys ir gintarinis kryželis, kurį pranciškonas brolis Benediktas sakė laikęs rankose, kai kartu su Martinu Gusiatinu lankėsi pas popiežių Benediktą XVI. Pastarajam M. Gusiatinas tada esą įteikė didžiulį gintaro gabalą, kuris, anot pranciškono, dabar yra lyg šio popiežiaus širdis.

Pasak I. Gusiatinos, kitų metų vasarą planuojama startuoti ir su antru projekto etapu, bet pirmiausia norima „pagauti pirmojo etapo dinamiką“, nes nemažai šio projektų dalykų yra nauja bendrovei.

Paklausta, kokią mato apleisto buvusio pirmosios lietuviškos uosto direkcijos pastato Naujoji Uosto g. 5, kuriame „Stemma group“ valdo didžiąją dalį patalpų, ateitį, verslininkė sakė, jog „pastatas yra visiškai ne vietoje“.

„Yra specialistai, kurie mato kitaip ir šiandien esam bejėgiai pakeisti ką nors. Patraukti jį nuo kelio būtų labai protinga, bet šiandien nėra sprendimo ir yra kaip yra“, – sakė pašnekovė.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (15):

Atsakymų į “Oficialiai pradėjo reanimuoti Klaipėdos širdį”: 15

 1. DM parašė:

  Puikumelis linkiu sekmes!!! Dziugu kad sutvarkysite ta sabakstyna…Klaipedos prestizine kortele bus si vieta ateity…

 2. Viola da Gamba parašė:

  Šiaip tai faina, kad pagaliau toks baisus sandėlių ar ko ten kratinys bus nuverstas ir pamirštas. Bet ką galvos žmonės ten pirkdami butus ir klausydami kaip šauniai girgžda uosto kranai, tai nežinau… Prisiperka žmonės NT prie oro uostų, šiaip uostų ar uostelių, o paskui reikalauja tuos uostus… iškelti. Žiūrėsim. Tik perspėju :)))

 3. Parodys darbu kokybe tada papliurpsim parašė:

  Siokia tokia pompike buvo,pamatysim darbu kokybe,kolkas traktoriuks ir keli rabotiagos sukinejasi,tokiais tempais iiiilgai statysite.

 4. Griauti parašė:

  Tą N. uosto g. 5 reikia griauti, nes vertingas tik jo siluetas, tada tą siluetą reikia pakartoti kitame pastate greta !

 5. Anonimas parašė:

  Jo, 100 tūkst. kv.m. patalpų 5 ha plote. Kažkas panašaus į Šanchajų. Kiek pamenu, šio kvartalo architektūra nieko bendro neturi su senąja vokiškąja (prūsiškąja) miestų architektūra, kuri pvz. nuostabiai plėtojama kaimyniniuose Lenkijos miestuose , pvz. Gdansko, Elblag ir pan.

 6. Darius parašė:

  Gerai, kad bent vieno pastato kapitalas negali nušluoti, o tai gaila, kad tarybinio laikmečio pastatu neliks, istorijai jie nereikalingi?

 7. Bus gražu akis paganyti parašė:

  kur gyvens miesto elitas. Milijonieriai nutarė ant valstybinės žemės pasistatyti sau apartamentus. Kaip jie sugeba „prasukti” tokius projektus???

 8. agentas parašė:

  verslininkė sakė, jog „pastatas yra visiškai ne vietoje“.
  Išvertus į žmonių kalbą… nortumėm nugriauti ir pastatyti didesnės kvadratūros pastatą nes taip pigiau ir pelningiau.

  • agentui parašė:

   Nebūtinai, kitaip netgi, nugriauti, nutiesti normalų šaligatvį, pagerinti infrastruktūrą.

  • O jo joi.. parašė:

   Ka jus gero matote tame pastate,jeigu i ji pažiureti kad ir iš architekturines puses..??Eiline pavojinga daržine,kurios niekas net netvarkys dar 100metu.iki rimto eismo ivykio..

  • Miestietis parašė:

   Geda miestui, kad pasidave oligarchams. Cia turejo buti muzikinis, kiti miestui reikalingi visuomeniniai objektai. O dabar .. greiciausiai viska pereme 2008 ir dabar statys pigias dezutes uz gera kaina tusciagarbiams pirkejams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Klaipėdos ambicijos prie marių: nuo kalbų iki pirmųjų popierių - beveik dveji metai

„Turi būti tikslinami Karaliaus Vilhelmo kanalo sujungimo su Kuršių mariomis konkretūs sprendiniai”, – rašoma „pietinio pocentrio Stariškių rajone” galimybių studijos ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Dešimtyje Klaipėdos mokyklų atsiras cigarečių detektoriai 

Atlikusi bandymus dviejose uostamiesčio mokyklose Klaipėdos savivaldybė nusprendė šiemet dešimtyje tokių įstaigų įrengti įprastų ir elektroninių cigarečių detektorius. Teigiama, kad ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Miestas

Tęs darbus dubliuojančioje gatvėje

Klaipėdos savivaldybė praneša po pertraukos numatanti tęsti prieš dvejus metus pradėtus bei vėliau sustabdytus gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio ...
2024-05-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This