P0

Miestas, Svarbu

Dabartinė Klaipėdos valdžia uždirba ženkliai daugiau už pirmtakus (12)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-10-25


Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus vidutinis mėnesinis atlyginimas šių metų III ketvirtį buvo 6070 eurų (neatskaičius mokesčių). Buvusio mero Vytauto Grubliausko vidutinis atlyginimas praėjusiais metais buvo 4471 euras.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybės tarybos nariams dabar jau mokamas 20 proc. mero darbo užmokesčio dydžio mėnesinis atlyginimas. Tačiau kitaip nei anksčiau, jie negauna 300 eurų atsiskaitytinoms išlaidoms, kurių didžiąją dalį išleisdavo automobilių kurui.

Vidutinis dabartinių trijų vicemerų mėnesinis atlyginimas III šių metų ketvirtį – 4285 eurai. Dviejų jų pirmtakų vidutinis atlyginimas pernai metų pradžioje buvo apie 3330 eurų.

Administracijos direktoriaus Andriaus Žuko vidutinė mėnesinė alga šių metų trečiąjį ketvirtį buvo 5012 eurų – beveik tokia pati, kaip ir jo pirmtako buvo praėjusiais metais.

Savivaldybės administracijos karjeros valstybės tarnautojų mėnesiniai atlyginimai pasikeitė nežymiai. Vyriausių patarėjų, kurių yra septyni, padidėjo nuo pernai buvusių 3007 eurų iki 3320 šių metų II ketvirtį.

Eilinių patarėjų, kurių esama 32, vidutinis atlyginimas išaugo nuo 2251 iki 2605 eurų.

Skyriaus vedėjų (jų šiuo metu yra 38) mėnesinio uždarbio vidurkis pasikeitė nežymiai ir pasiekė 3184 eurus. 

Savivaldybės administracijoje dirba 254 vyriausieji specialistai. Jų vidutinis mėnesinis mėnesinis atlyginimas išaugo nuo 1816 iki 2048 eurų. Pagal darbo sutartis čia dirba trys „vadovų vairuotojai”. Jų vidutinis mėnesinis uždarbis padidėjo 200 eurų ir pasiekė 1435 eurus. 

Pagal darbo sutartį dirba ir administracijos direktoriaus padėjėjas. Tai yra naujai įsteigta pareigybė. Padėjėjo vidutinis mėnesinis atlyginimas – 1786 eurai.


  Miesto straipsnių vidus

  2023-10-25

  12 komentarai “Dabartinė Klaipėdos valdžia uždirba ženkliai daugiau už pirmtakus”

  1. Avatargėda Klaipėdai (IP: 86.100.13.29)

   Džiaukitės išsirinkote valstiečius,žemaitaičio chebrą,džiaukitės

  2. Avatarsimona (IP: 78.57.83.238)

   Dabar į valdžią bus veržiamasi tik dėl atlygio. Tarybos narys už rankų kilnojimą gauna 800 Eur. per mėnesį. Ko ne motyvacija tapti valdžios sargu

   • AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.135.35.244)

    ir aš galvoju panašiai ..O ” motyvaciją ” seime įteisino konservatoriai , liberalai ir kiti liberalieji . Į miesto Tarybą su liberaliu Grubliausko komitetu išrinktas dabar konservatorius ( perbėgęs kadencijos metu) , buvęs kandidatas į Klaipėdos merus Petrošius , seniai aimanavo ” apie norą gauti didesnius eurus ” miesto taryboje . Seime įvyko 🙂

   • AvatarJovita (IP: 84.15.187.73)

    Jei tekstas teisingas , tai po mokesčių i rankas meras gauna 3672€, ar tai daug uz atsakomybę? Tarybos narys po mokesčių 660€ …Ne tokie jau čia kosmosai

   • AvatarVoverė (IP: 84.15.187.185)

    O pinigų vis tik yra! Ar ne? Nors tvirtinama pinigų yra tiek, kiek yra. Šaunuoliai, savo kišenei surandame, kaip bet kuri valdžia!

  3. AvatarVincas (IP: 188.69.27.91)

   Geriau už liberalus dirba, geriau ir uždirba. Ar kaip ten pas jus liberalus turėtų buti, ari už 10, o gauni grašius? Ne taip dabar konservantai su liberalais daro valdydami valstybę? Beliko kad oru kviepuojam mokestį įvesti, o kad atlyginimai LT patys vargingiausi ES, tai konservatoriai su liberalais, kažkaip ……

  4. AvatarFui ....kaip informatyviai parašyta (IP: 90.131.37.94)

   Kodėl tekste dėl objektyvumo – informatyvumo nėra parašyta KAS LĖMĖ algų pakilimą ? 🙂 Ar ne seimo liberalieji su konservatoriais inicijavo ir balsavo UŽ , už naują savivaldos įstatymą ? _____šaltinis Delfi 2023.09.09 22:38 ___Pasikeitus įstatymui merų algos išaugo, tačiau naują tvarką dalis jų kritikuoja_____Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų siūlo nustatyti fiksuotas išmokas savivaldos politikams – jos siektų penktadalį mero atlyginimo arba apie 800 eurų iki mokesčių.____VASAROS pradžioje SEIMUI NUSTAČIUS SAVIVALDYBIŲ TARYBŲ NARIAMS ATLYGINIMĄ , TAIP PAT PADIDINTI IR MERŲ ATLYGIAI . Įstatymo pataisas inicijavę Seimo nariai skaičiuoja, kad nuo liepos visi merai uždirba maždaug 40-čia procentų daugiau nei iki šiol, tačiau tuo, esą, nesiskundžia, priešingai nei išaugusiomis išlaidomis tarybų nariams. Merai sako, atlyginimai augo kukliau, o ir nauja jų skaičiavimo tvarka – ne visai teisinga.

  5. AvatarAsd (IP: 88.118.15.184)

   Mažoki atlyginimai šiaip. Neįsivaizduoju, kaip už tokius pritraukti šviesius žmones.

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.147.231)

    Eiti dirbti tik su tikslu, pasidaryti dar daugiau pinigu per savo intereso įmines.

   • AvatarNeįspūdinga (IP: 78.62.147.40)

    Arvydas Vaitkus jokio šeimyninio “kultūros” aruodo , gaunamo iš savivaldybės neturi. Skirtingai nuo Grublaiusko šeimyninio džiazo. Atlyginimai normalūs. Pradėti ir vykdomi darbai tikrai teikia viltį.

   • AvatarTų šviesiųjų (IP: 86.100.137.239)

    ten niekada netrūko ir netruks.Priešingai – didžiulė konkurencija ten patekti.O patekus šiltai sėdėti ilgai ilgai.Ir savo švogerius bei vaikučius taip pat šiltai įtaisyti. Dar jie turi savybę daugintis, kasmet jų daugėja ir daugėja, nors miesto gyventojų vis mažiau ir mažiau. Įdomu būtų sužinoti kiek kainuoja jų visų išlaikymas , su “komandiruotėmis” ir vizitais į singapūrus, tailandus ir kitas brazilijas .Vietoj to, kad nuvažiuoti į Liepoją ar Gdanską, kur tikrai yra ko pasimokyti

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.136.227)

    Tarybos nariai (ne meras, pavaduotojai ir administracijos darbuotojai) dirba kitus darbus, o tarybos nario atlygis – priedas prie algų jų pagrindinėse darbovietėse. Iš esmės už kartą per mėn sudalyvavimą tarybos posėdyje ir porą kartų- komiteto posėdžiuose, kurie trunka valandą, ilgiausiai- dvi 🙂 Rašiau nuomonių rubrikoje prieš antrąjį balsavimą Seime. https://www.atviraklaipeda.lt/2023/06/02/klaipedos-tarybos-nariai-uzdirbs-beveik-900-euru-laikas-balotiruotis/

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt