Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2023-06-02 |
„Atvira Klaipėda” dar gerokai prieš Andriaus Tapino sukeltą vadinamąjį čekiukų skandalą paskelbė, kiek pernai uždirbo Klaipėdos miesto tarybos nariai.
Nenuostabu, kad šis rašinys jokio rezonanso visuomenėje nesukėlė, mat mūsų miesto politikų gautas atlygis – juokingai menkas, lyginant su kai kurių kitų miestų tarybos narių iššvaistytais biudžeto pinigais.
Dėl to socialiniuose tinkluose kilęs viešas linčo teismas pasitarnavo atitinkamų visuomenės narių mėgiamo posakio „Visi jie – vagys” populiarinimui, pamiršus, jog kolektyvinę atsakomybę propaguoti mėgo toks „draugas” Stalinas, o net žmogų nužudžiusiam kaltinamajam iki įsiteisėjusio teismo sprendimo taikoma nekaltumo prezumpcija. Šiuo atveju tarybos nariai buvo a priori apkaltinti in corpore.
Tačiau tai jau – vakarykštė diena, o šiandieną turime pirmą Seimo narių pritarimą pataisytam Vietos savivaldos įstatymui, pagal kurį miesto tarybos nariams būtų taikomas fiksuotas atlyginimas, lygus penktadaliui tos tarybos mero algos, atsisakant kanceliarinių išmokų.
Nieko sau biudžeto pinigų taupymas! Pernai buvusio Klaipėdos mero vidutinis atlyginimas buvo 4471 eurai. Vadinasi, jei toks pat išliktų ir dabartinio mero (nors tikėtina, kad jis dar kils), klaipėdiečiai tarybos nariai gautų net 894,2 eurus! O ką bekalbėti apie komitetų ir komisijų pirmininkus bei jų pavaduotojus, kuriems tas atlygis būtų dar didesnis. Plius įstatyme numatyta galimybė tarybos nariui gauti jo darbui būtinas priemones.
Tik priminsiu, jog tarybos nariai nėra etatiniai savivaldybės darbuotojai (vis dar pasitaiko, jog to nežino net kai kurie aukštuosius mokslus baigusieji, deja), jie turi savo etatines pareigas pačiose įvairiausiose darbovietėse. Tad antras atlyginimas prie padorios algos už sudalyvavimą kartą per mėnesį vykstančiame tarybos posėdyje bei kelis kartus komitetų posėdžiuose – labai gardus kąsnelis, ką bekalbėti apie biudžeto pinigų švaistymą. Tą akcentavo ir kelių mažesnių rajonų merai, pastebėję, jog jų biudžetams tai būtų nepakeliama našta.
Belieka tikėtis, jog iki galutinio balsavimo Seime Vietos savivaldos įstatymas visgi bus pakoreguotas, sumažinant atlygio tarybos nariams procentą bent jau perpus arba jį išskaidant pagal miestų ir rajonų dydį.
Kitu atveju, pvz., bibliotekininkams, kultūros darbuotojams ar net ir daliai žurnalistų apsimokėtų mesti savo darbus ir „persikvalifikuoti” į vietos politikus, kurie už kelias dienas per mėnesį paknapsėjimo posėdžiuose gautų net didesnį atlygį, nei tokiam specialistui mokama mėnesį ariant pagrindiniame savo darbe…
Tai, o kaip galvojate, ko visi taip veržiasi į tą tarybą? Dėl pažinčių, savų projektų protegavimo ir pinigų.
Dabar veršis į Tarybą , ypač be profesijos nevykėliai, beraščiai, mitinguojantys kasdien…. Ar verta ta Žemaitaičio sąraše atsiradusi beraštė barmenė tokio atlygio? Net nebe juokinga. Tapinas gal norėjo, kaip geriau pasirodyti prie rinkimus, ir pakišo mums.. KIAULĘ!
Kaip visada autorės tekstas atstumiantis. Menka čia žurnalistika.
Kam jie reikalingi?…
Nuostolis. Bet kad jų neliktų, reikia keisti Konstituciją.
Pirmiausia jie turi pradėti atsiskaitinėti Rinkėjui! Bendrauti su juo , atsiliepti, atsakyti į paklausimus… Dirbti, teikti pasiūlymus, lankyti posėdžius. Už „patupėjimą ir tik posėdžių lankymą mokėti visiškas absurdas, NESKUBĖKIME to daryti, kai nėra jokių kriterijų, kaip ir pagal ką Tarybos politiko darbą vertinti.
Į rankas ar ant popieriaus?
rankas
Tai prašom „žurnalistas” ir persikvalifikuotite 🙂 😀 Aš, kaip mokesčių mokėtojas, sutinku priimti į darbą ir mokėti atlyginimą. Labai keista, kas ir kokiais tikslas vedinas, gali „knapsėti” taryboje be „atlyginimo”? Pasiskaityk „žurnalistas” pradžiai Wėberi, pradžiai bent jau iš Wikipedia, nes kaip matosi, studijų laikų kažkur esate „praknapsėję” paskaitą https://lt.m.wikipedia.org/wiki/Max_Weber