P0

Regionas, Svarbu

Buvusi direktorė su rajono valdžia atsiskaitys išsimokėtinai (11)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-11-03


Bylą dėl atleidimo iš darbo teisėtumo pralaimėjusi ir dėl to nemenkos sąskaitos sulaukusi buvusi Klaipėdos rajono savivaldybės bibliotekos vadovė Indra Tamašauskienė kreipėsi į teismą, kad šis palengvintų jai finansinę naštą.

Indra Tamašauskienė. Teresės Baltokaitės nuotr.

Žinia, I. Tamašauskienė iš pareigų buvo atleista pernai rugpjūtį Klaipėdos rajono mero sprendimu kaip netekusi pasitikėjimo. Moteris nesutiko su tokiu sprendimu ir apskundė jį teismui, tačiau pralaimėjo ir pirmoje, ir apeliacinėje instancijoje.

Bylą išnagrinėjusi Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų teisėja Inga Sakalauskaitė iš I. Tamašauskienės buvo priteisusi 8 349 Eur bylinėjimosi išlaidų Klaipėdos rajono tarybos naudai. Dar didesnės sąskaitos I. Tamašauskienė išvengė dėl to, kad savivaldybė įrodymus apie teisines išlaidas apeliacinėje instancijoje pateikė jau po bylos nagrinėjimo iš esmės pabaigos.

Dabar jau Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vyriausiąja darbo inspektore dirbanti I. Tamašauskienė kreipėsi į apylinkės teismą ir savo prašyme nurodė, jog priteista suma yra didelė, o jos pajamos esą tokios nėra ir ji neturi lėšų sumokėti visą sumą iš karto. Taip pat moteris nurodė turinti kitų finansinių įsipareigojimų.

Tokį prašymą išnagrinėjusi ta pati teisėja I. Sakalauskaitė nusprendė, kad yra pagrindo jį tenkinti ir nurodė I. Tamašauskienei su Klaipėdos rajono savivaldybės taryba atsiskaityti atliekant mokėjimus per 24 mėnesius.

Tuo metu baudžiamoji byla, kurioje I. Tamašauskienė buvo kaltinama piktnaudžiavimu tarnyba, pirmoje instancijoje baigėsi moteriai palankiu sprendimu. Buvusi direktorė buvo išteisinta ir Klaipėdos apygardos teismas I. Tamašauskienei iš valstybės dar priteisė 3392,49 eurų už teisinės pagalbos išlaidas.

O pačioje bibliotekoje ramybės, atrodo, kad nėra ir toliau. Rajono valdžią ir žiniasklaidos priemones buvo pasiekęs anoniminis laiškas, kurį esą pasirašė dalis įstaigos darbuotojų, nepatenkintų laikinosios bibliotekos vadovės Aurelijos Butkutės-Norkevičienės veikla.


  2023-11-03

  11 komentarai “Buvusi direktorė su rajono valdžia atsiskaitys išsimokėtinai”

  1. AvatarE (IP: 78.60.132.60)

   Graži mergina.

  2. AvatarVainoriau (IP: 80.129.44.236)

   jau absoliučiai nusibodai su tos ponios istorija. Kažkoks tautos neapykantos kurstytojas. Greičiausiai pradėsi rašyti ką ta ponia pirko, kokią mašiną vairuoja, ką valgo ir t.t…. Bjaurus esi žmogus, pigus žurnalistas.

   • AvatarFlintas (IP: 78.57.239.235)

    Matyt Markauskas gerai moka žurnalistams už tai, kad rašytų spie šią ponią kiekvieną, asiprašant, “pyrst”. Jau seniai nebeįdomu.

  3. AvatarReziumė (IP: 85.232.128.72)

   Kalta. Pripažinta, kad I. Tamošauskienė piknaudžiavo darbine padėtimi, pelnė su iš savo darbuotojų ir pan. Nu gėda ponia Tamošauskiene, gėda.

   • Avatar***** (IP: 90.131.32.15)

    Mane eilinį kartą privertė suabejoti biudžetinės įstaigos ” nepriekaištinga reputacija ” . Darbo inspekcijos specialistams ji nereikalinga ? Dugnas . Moralinis įstaigos dugnas .

  4. AvatarRimantas (IP: 86.100.155.178)

   Tik lietuvoj taip galima, is vienos valstybines istaigos ispirdolino tai ilindo i kita istaiga (ir dar i nemenkas pareigas) manau ir antra tesla susiveiks.

   • AvatarUzbekas (IP: 86.100.24.81)

    Gerai,galima bus kreiptis pas sia mutna ciocia,pades uz “aciu” darbo inspekcijos klausimais.

  5. Avatartaigi (IP: 86.100.13.29)

   O tai kunigėliui buvusiam babutės nesurinks,negaila tokių..nė kiek…

  6. AvatarNe lyberalas (IP: 90.131.32.130)

   O Teslai lesu buvo irgi ne is atlyginimo!! Tai kur problema?? I namus tai gali traukti piniga.

   • AvatarKlaipėdietė (IP: 80.139.141.198)

    Juk parašyta,kad turi įsipareigojimų,tesla moka lizingą😀

  7. AvatarJeg (IP: 144.177.32.52)

   Skambini “Bobutės paskola”, susimoki teismui, ir moki paskolą dalimis, bus kaip ir išsimokėtinai

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt