„Inno Line“ planuoja įsirengti saulės jėgainę

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-11-06

Klaipėdos rajone veikianti SBA grupės baldų gamykla „Inno Line“ ant pastato stogo statys 3,5 MW galios saulės jėgainę ir artimiausiu metu skelbs rangos konkursą. Planuojama, kad elektrinė pradės veikti jau vasaros pradžioje ir patenkins 25 proc. įmonės metinio energijos poreikio.

„Mūsų veiklos vienas pagrindinių principų – tvarumas ir kuo mažesnis poveikis aplinkai. Iki šiol, kaip ir visos SBA grupės įmonės, perkame tik žaliąją elektrą, pagamintą iš atsinaujinančių energijos išteklių. Dabar nusprendėme žengti dar vieną žingsnį – imsimės patys ją gaminti. Planuojamos investicijos į saulės jėgainę – 2,3 mln. eurų. Ji turėtų atsipirkti per 7 metus“, – teigia „Inno Line“ vadovas Ramūnas Marozas.

Pasak jo, saulės elektrinės naudą bendrovė ypač pajus energijos kainų šuolių metu ateityje, kai padės efektyviai suvaldyti sąnaudas.

„Įrengti saulės jėgainę planavome jau projektuodami „Inno Line“ gamyklą SBA industrinių inovacijų slėnyje šalia Klaipėdos, todėl tam specialiai pritaikėme stogą, kad įrengimas būtų sklandesnis ir greitesnis. Planuojame, kad per metus jėgainė pagamins apie 3 260 MWh elektros energijos, o saulės moduliais bus padengta apie 37 000 kv. m. stogo“, – sako bendrovės „SBA Home“, vienijančios 4 SBA baldų gamyklas, technikos direktorius Vidas Mišeikis.

Anot jo, artimiausiu metu bus skelbiamas rangos konkursas, o saulės jėgainė veikti pradės ateinantį birželį. Didžiąją dalį projekto finansuoja pati „Inno Line“, valstybė skyrė maždaug 13 proc. paramą.

1 MW saulės jėgainė jau 4 metus veikia ir ant kitos SBA bandų gamintojos bendrovės „Klaipėdos baldai“ stogo. Ji patenkina apie 8 proc. įmonės metinio energijos poreikio.

Saulės jėgaines svarstoma įrengti ir ant kitų SBA grupės įmonių stogų.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Ant stogo montuojama didžiausia Baltijos šalyse saulės jėgainė

Ant Klaipėdos rajone veikiančios SBA grupei priklausančios baldų gamybos įmonės „Inno Line“ stogo montuojamos saulės jėgainės galia sieks 3,5 MW. ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Verslas

Naujos darbo vietos Klaipėdoje ir rajone

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) praneša, jog pagal sudarytas stambių investicinių projektų sutartis Lietuvoje sukurtos 586 darbo vietos, o investicijos ...
2024-05-09
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Mums rašo

SBA grupės savanorystės banga pasiekė ir „Vyturio“ progimnaziją

Mokslo metų pradžioje progimnazijos aktyviausieji mokiniai išsikėlė tikslą – turėti kūrybinę erdvę, kurioje galėtų ne tik atsikvėpti, bet ir kurti, ...
2024-05-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This