P0

Regionas

Jono Šliūpo muziejus kviečia į Advento dirbtuves

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-13


Kaip ir kasmet, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gražiausių metų švenčių kviečia laukti kartu.

Advento dirbtuvėse „Stebuklus kuriame patys“ miesto bendruomenei rengiami vakarojimai su tautinio paveldo meistrais, kurių metų bus rišami šiaudų papuošalai šventinei eglei ar namams, tradiciniu būdu dekoruojami Advento vainikai ir liejamos bičių vaško žvakės. Dirbtuvėse, kurios šiemet sugrįžta į Jono Šliūpo muziejaus patalpas ir vyks naujoje edukacinėje erdvėje, ypatingai laukiamos šeimos su vaikais.

Ramybei ir susikaupimui dedikuotą laikotarpį pradės Advento vainiko dirbtuvės lapkričio 25 d. 14 val. ir 16 val.

Tautodailininkės, sertifikuotos meistrės Jurgitos Treinytės pasakojimų gaubiami užsiėmimo dalyviai galės nusipinti vainiką – gražiausią žiemos puokštę arba simbolinį Advento kalendorių, kuriame artėjantį šviesos laiką skaičiuoja viena ar kelios žvakės. Vainikas bus pinamas, naudojant natūralias gamtos medžiagas – visžales šakeles, samanas, puošiamas kankorėžiais, džiovintomis gėlėmis, katpėdėlėmis, kaštonais, dagiais, šermukšnių uogomis, gamtos užaugintais burbulais.

Apie Advento vainiko kilmę, reikšmę, panaudojimą tautodailininkė J. Treinytė papasakos popiečių metu, o dekoruotas vainikas ras vietą ant jūsų stalo, durų ar netgi galės suptis tarsi sietynas ties lubomis.

Mažiausieji galės pasirinkti vietoj vainiko susirišti Kalėdų eglutes, besmegenius ar samanų žaisliukus. Mišku kvepiančių dekoravimo medžiagų parūpins muziejus, tačiau, esant galimybei, atvykstančius kviečiama atsinešti savo karštų klijų pistoletą.

Gruodžio 8 d. šeimos su vaikais nuo 6 m. kviečiamos į net dvejas vaško žvakių liejimo dirbtuves 15 val. ir 17 val. su kraštotyrininke Sigute Bendikiene. Bičiulių dirbtuvėms reikalingas priemones suteiks muziejus, o atvykti kviečiama tik su vaikais, jau galinčiais dalyvauti renginyje.

Tradicinių amatų meistrė, sodų rišėja Margarita Macijauskienė gruodžio 13 d. 17 val. pakvies susiburti šiaudinių eglutės žaisliuko dirbtuvėms. Jų metu bus pasakojamos istorijos apie šiaudinių papuošalų meno tradiciją, rišimo technikas ir formų simboliką. O rankų šilumoje gimę angelai kurs namų jaukumą šventiniu laikotarpiu, taps išskirtine puošmena šeimos žaliaskarei ir puikiu priminimu apie tvarių, rankomis gamintų Kalėdinių dovanų svarbą.

Dėl riboto vietų skaičiaus, į dirbtuves kviečiama registruotis iš anksto el. paštu j.sliupo.muziejus@lnm.lt arba užpildant elektroninę registracijos anketą.

Visų Advento laikotarpio dirbtuvių kaina – 3 eurai. Bilietą galima įsigyti interneto svetainėje arba renginio vietoje.


  2023-11-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt