P0

ELTA

„Belaruskalij“ Lietuvai pateikė pranešimą apie arbitražą (3)

ELTA
2023-11-15


Baltarusijos kalio trąšų gamintoja „Belaruskalij“ Lietuvai yra pateikusi pranešimą apie arbitražą, nurodo Susisiekimo ministerija.

Palmiros Mart nuotr.

„Pranešimas pateiktas vadovaujantis Lietuvos ir Baltarusijos 1999 m. sutarties dėl investicijų skatinimo ir apsaugos pagrindu. Šiuo metu analizuojamas pranešimo apie arbitražą turinys ir į jį bus sureaguota nustatyta tvarka“, – rašoma Eltai pateiktame komentare.

Ministerijos atstovai nurodė, kad dėl arbitražo proceso konfidencialumo, siekiant nepakenkti Lietuvos interesams arbitražo byloje, kol kas pateikti daugiau komentarų negalima.

„Šiuo metu ministerija, siekdama nepakenkti arbitražo procesui ir Lietuvos pozicijai, negali komentuoti pateikto pranešimo apie arbitražą turinio, įskaitant ir galimų piniginių reikalavimų dydžio“, – nurodė ministerija.

Pirmasis apie „Belaruskalij“ pradėtą investicinio arbitražo procesą šią savaitę pranešė „TV3“ portalas, pasak kurio, iš Lietuvos reikalaujama atlyginti 1 mlrd. eurų siekiančius nuostolius.

ELTA primena, kad „Lietuvos geležinkelių“ sutartis su Baltarusijos valstybine įmone „Belaruskalij“ dėl trąšų tranzito per Lietuvą nutruko 2022 m. vasarį. Tuomet sustojo baltarusių įmonės produkcijos gabenimas per Lietuvą. Sutartis buvo nutraukta remiantis 2022 m. sausį priimtu Vyriausybės sprendimu, kad ji kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

                                                                                                      Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-11-15

  3 komentarai “„Belaruskalij“ Lietuvai pateikė pranešimą apie arbitražą”

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   Ar neteks iš mūsų visų pinigų miljoninę baudą sumokėti…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt