P0

Uostas ir jūra

„Ignitis renewables“ neigia gandus, kad jūrinių vėjo jėgainių projekte dalyvaus kinai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-16


Ketvirtadienį viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad vystant pirmąjį Lietuvoje jūrinio vėjo elektrinių parką, projekte dalyvaus Kinijos bendrovė „China Three Gorges Corporation“, bendrovė „Ignitis renewables“ išplatino pranešimą, kuriame neigia šiuos gandus.

„Nacionalinio saugumo klausimas yra mums prioritetinis ir buvo nuodugniai vertintas tiek mūsų pačių, tiek ir valstybinių institucijų. Aukciono laimėtojas paskelbtas tik po išsamios patikros, todėl galime atsakingai pareikšti, kad Kinija Lietuvoje vystomame projekte nedalyvauja, neturi jokios prieigos ar sprendžiamosios galios ir negali daryti absoliučiai jokios lemiamos įtakos projekto eigai“, – pranešime pažymi „Ignitis renewables“ Komunikacijos partneris Paulius Kalmantas.

Pasak jo, jūrinio vėjo elektrinių parko konkurso reikalavimai numatė jo dalyviams aukščiausius saugumo ir skaidrumo standartus. Šiam Lietuvos energetikai itin svarbiam projektui buvo skiriamas ypač didelis šalies institucijų dėmesys.

Paskelbus potencialius konkurso laimėtojus, buvo atliktas jų atitikties nacionalinio saugumo interesams vertinimas. Šio vertinimo metu buvo įvertinta visa reikalinga informacija, įskaitant „Ignitis renewables“ pasirinkto partnerio „Ocean Winds“ (OW) akcininkų struktūrą. Komisija nustatė, kad OW atitinka nacionalinio saugumo interesus. Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija 2023 m. rugsėjo 28 dienos posėdyje leido OW vystyti pirmąjį Lietuvoje vėjo elektrinių parką Baltijos jūroje. Tik po šio vertinimo „Ignitis renewables“ su partneriais buvo paskelbti galutiniais konkurso laimėtojais.

Uosto vidus kompas

INFORMACIJA

Viena didžiausių vėjo elektrinių parkų vystytojų pasaulyje OW buvo įkurta 2019 metais dviejų Europos energetikos lyderiaujančių bendrovių – prancūzų ENGIE ir portugalų EDP grupei priklausančios atsinaujinančios energetikos bendrovės EDPR. Tai – vienos didžiausių Europos šalių energetikos kompanijų, teikiančių paslaugas ir vykdančių įvairius strateginius infrastruktūros projektus įvairiose Europos ir pasaulio šalyse.


  2023-11-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt