P0

Konsultacijos

Teiks nemokamas teisines konsultacijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-20


Neišgalintys susimokėti už teisines konsultacijas metų pabaigoje tai galės padaryti nemokamai. Aštuntus metus iš eilės rengiamos Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Carito akcijos metu neatlygintinai savo teisines žinias žmonėms dovanos beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų. Caritas pradeda registraciją į konsultacijas, kurios vyks nuo lapkričio 27 iki gruodžio 8 dienos visoje Lietuvoje.

„Kiekvienais metais matome vis didesnį poreikį nemokamoms teisinėms konsultacijoms – kiekvienais metais pastebime ir didesnį advokatų bei advokatų padėjėjų įsitraukimą, nepaisant to, kad dalis jų antrus metus iš eilės nuolat nemokamai konsultuoja ir Lietuvoje gyvenančius karo pabėgėlius iš Ukrainos. Advokatai bei advokatų padėjėjai atvira širdimi dalina savo žinias žmonėms, kurie tiesiog negali sau leisti pasikonsultuoti teisiniais klausimais su profesionalais“, – sako Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis.

Kaip pastebi Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, patiriantiems sunkumus iškyla įvairiausių teisinių klausimų: dėl paveldėjimo, turto, vaikų priežiūros ar išlaikymo skiriantis, antstolių, paskolų, nuomos. Valstybės teikiama nemokama teisinė pagalba – ne visuomet pagelbsti žmogui, tad kitos galimybės, šiuo atveju Carito ir Advokatūros siūlomos nemokamos konsultacijos, kasmet labai laukiamos. Vos jai pasibaigus žmonės teiraujasi, kada vėl galės konsultuotis su advokatais bei jų padėjėjais.

Nuo lapkričio 27 iki gruodžio 8 dienos Advokatūros ir Carito akcijos metu nemokamas teisines konsultacijas pasiryžę teikti civilinės, administracinės, darbo, šeimos, baudžiamosios teisės srities profesionalai.

Advokatai ir jų padėjėjai atsakys į klausimus ar nukreips teisinga linkme sprendžiant paveldėjimo, santuokos nutraukimo, tėvystės nustatymo, išlaikymo priteisimo, gyvenamosios vietos nustatymo ar pakeitimo, asmens pripažinimo tam tikrose srityse neveiksniu, globos ir rūpybos nustatymo, nuomos, panaudos, įsiskolinimų, nekilnojamo turto, turto arešto ar skolų išieškojimo klausimus.

Negalintys susimokėti už konsultacijas bus neatlygintinai konsultuojami ir dėl smurto artimojoje aplinkoje, orderio įteikimo ar panaikinimo, neteisėto atleidimo iš darbo ir visais kitais klausimais.

Lapkričio 20 dieną prasidedanti registracija į nemokamas teisines konsultacijas nepasiturintiems tęsis iki pat akcijos pabaigos – gruodžio 8-osios.

Registruotis žmonės kviečiami pagal gyvenamąją vietą, Carito skyriuose.

Telšių vyskupijos Caritas apima Klaipėdos miestą, Klaipėdos, Akmenės, Mažeikių, Plungės, Skuodo, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių rajonus, tel. 8 671 30611 (Agnė).

Lietuvos Caritas (bendra informacija) tel. 8 676 29655 (Erika).


  2023-11-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt