P0

ELTA

Apeliacinė instancija išnagrinėjo manekenės žūties bylą: sprendimas – sausį

Atvira Klaipėda

Gytis Pankūnas (ELTA)
2023-11-24


Klaipėdos apygardos teismas penktadienį apeliacine tvarka išnagrinėjo modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties bylą. Sprendimą byloje ketinama skelbti sausio mėnesį.

„Byla išnagrinėta, sprendimą teismas planuoja skelbti sausio 8 dieną“, – Eltai penktadienį sakė Klaipėdos apygardos teismo atstovė spaudai Dovilė Saulėnienė. 

Ričardas Pinikas (kairėje) ir Aivaras Miltenis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot jos, penktadienį visos bylos pusės teismo posėdyje pasakė baigiamąsias kalbas.

2022 m. spalį Klaipėdos apylinkės teismas, išnagrinėjęs D. Didžiūnaitytės žūties bylą, gydytoją Aivarą Miltenį pripažino kaltu dėl išžaginimo, o prodiuserį Ričardą Piniką – kaltu dėl disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Abiem vyrams teismas skyrė po du su puse metų laisvės atėmimo bausmes. Iš abiejų nuteistųjų D. Didžiūnaitytės šeimai teismo sprendimu buvo priteista po 3000 eurų bylinėjimosi išlaidų. Civilinis ieškinys, kuriuo žuvusiosios šeima prašė 200 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, liko nenagrinėtas.

Prokuratūra šį teismo sprendimą apeliacine tvarka apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Pirmos instancijos teismo nutartį taip pat apskundė ir A. Miltenio gynėjas bei žuvusiosios advokatas. A. Miltenis prašo teismo jį išteisinti dėl išžaginimo, o R. Pinikas apeliaciniu skundu prašo perkvalifikuoti jam inkriminuojamą nusikalstamą iš neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti į neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Prokuratūra prašo teismo nuteistiesiems skirti griežtesnes bausmes, tai yra laisvės atėmimą po 3 metus ir 9 mėnesius. Tokių bausmių buvo prašyta ir pirmos instancijos teisme. Prokurorai prašo prodiuserį R. Piniką pripažinti kaltu ne tik dėl disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, bet ir dėl fizinio skausmo sukėlimo bei poveikio liudytojui. Žemesnės instancijos teismas jį dėl šių kaltinimų buvo išteisinęs.

Nei R. Pinikas, nei A. Miltenis savo kaltės nepripažįsta.

D. Didžiūnaitytė žuvo 2017 m. lapkritį Klaipėdoje. Modeliu dirbusi mergina rasta iškritusi iš viešbučio 14 aukšto. Tuomet D. Didžiūnaitytės kūne buvo aptikta narkotinių medžiagų.  

                                                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt