Tarp Žaliojo susisiekimo apdovanojimų laureatų – ir „Klaipėdos keleivinis transportas“

Transportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-11-24

Vilniuje vykstančio tarptautinio Transporto inovacijų forumo metu penktadienį buvo įteikti Žaliojo susisiekimo apdovanojimai. Trečius metus iš eilės šie apdovanojimai teikiami už įgyvendintas žaliojo susisiekimo idėjas, keliavimo ir transportavimo įpročius keisti skatinančias iniciatyvas, darnaus judumo inovacijas.

Susisiekimo ministerijos ir „Lietuvos geležinkelių“ organizuojamų apdovanojimų dalyviai šiemet įvertinti 6 nominacijose, kurias šįkart papildė ir dvi naujos – metų inovacijos ir iniciatyvos.

„Institucijos“ nominacijoje nugalėtoja paskelbta VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“. Įstaiga šiemet sudarė galimybę Klaipėdos e. bilieto kortele naudotis ir „Smiltynės perkėlos“ keltu plaukiantiems į Smiltynę – tai šalyje unikalus projektas, sujungęs sausumos ir vandens transportą.

Apdovanojimą atsiėmė įstaigos vadovas Gintaras Neniškis. Olgos Pososkovos foto

Įstaiga į pajūrį vykstantiems vairuotojams šiemet taip pat pasiūlė iš anksto gauti informaciją apie laisvas parkavimo vietas Klaipėdoje ir Neringoje. Tai keliaujantiems padeda pasirinkti optimalius maršrutus.

Trečioji šios įmonės inovacija – įdiegta vieninga atsiskaitymo bankinėmis kortelėmis paslauga Klaipėdos viešojo transporto tinkle: miesto ir priemiesčio autobusuose bei maršrutiniuose taksi ir vandens autobuse.

Nominacijoje „Iniciatyva“ apdovanota AB Vidaus vandens kelių direkcija. Šiemet rugpjūtį baigtas trejų metų projektas – modernizuotas laivybos kelias Nemunu, kuris buvo finansuojamas ES ir valstybės biudžeto lėšomis. Upės 200 km ilgio ruožas nuo Kauno iki Kuršių marių tapo tinkamas keleivinei, krovininei ir pramoginei laivybai visą laivybos sezoną.

Nominantų vertinimo komisijoje dalyvavo 17 institucijų bei mokslo įstaigų atstovai, kurie vertino pateiktas paraiškas bei išrinko apdovanojimų nugalėtojus. Žaliojo susisiekimo apdovanojimus planuojama organizuoti ir kitąmet.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

„Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Klaipėdoje - jau mažiau nei 10 sergančiųjų COVID-19

Valstybės duomenų agentūros pateikiamais duomenimis, pirmadienį šalyje patvirtinti 27 nauji užsikrėtimai COVID-19 (septyni žmonės užsikrėtė pirmą kartą). Klaipėdoje trečią parą ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Transportas

Vėl brangs persikėlimas per marias

Susisiekimo ministerijos valdoma AB „Smiltynės perkėla“ pranešė, kad nuo birželio 21-osios keisis jos paslaugų kainos. Keleivio bilieto kaina bei keleivio ...
2024-06-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This