P0

Transportas

Tarp Žaliojo susisiekimo apdovanojimų laureatų – ir „Klaipėdos keleivinis transportas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-24


Vilniuje vykstančio tarptautinio Transporto inovacijų forumo metu penktadienį buvo įteikti Žaliojo susisiekimo apdovanojimai. Trečius metus iš eilės šie apdovanojimai teikiami už įgyvendintas žaliojo susisiekimo idėjas, keliavimo ir transportavimo įpročius keisti skatinančias iniciatyvas, darnaus judumo inovacijas.

Susisiekimo ministerijos ir „Lietuvos geležinkelių“ organizuojamų apdovanojimų dalyviai šiemet įvertinti 6 nominacijose, kurias šįkart papildė ir dvi naujos – metų inovacijos ir iniciatyvos.

„Institucijos“ nominacijoje nugalėtoja paskelbta VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“. Įstaiga šiemet sudarė galimybę Klaipėdos e. bilieto kortele naudotis ir „Smiltynės perkėlos“ keltu plaukiantiems į Smiltynę – tai šalyje unikalus projektas, sujungęs sausumos ir vandens transportą.

Apdovanojimą atsiėmė įstaigos vadovas Gintaras Neniškis. Olgos Pososkovos foto

Įstaiga į pajūrį vykstantiems vairuotojams šiemet taip pat pasiūlė iš anksto gauti informaciją apie laisvas parkavimo vietas Klaipėdoje ir Neringoje. Tai keliaujantiems padeda pasirinkti optimalius maršrutus.

Trečioji šios įmonės inovacija – įdiegta vieninga atsiskaitymo bankinėmis kortelėmis paslauga Klaipėdos viešojo transporto tinkle: miesto ir priemiesčio autobusuose bei maršrutiniuose taksi ir vandens autobuse.

Nominacijoje „Iniciatyva“ apdovanota AB Vidaus vandens kelių direkcija. Šiemet rugpjūtį baigtas trejų metų projektas – modernizuotas laivybos kelias Nemunu, kuris buvo finansuojamas ES ir valstybės biudžeto lėšomis. Upės 200 km ilgio ruožas nuo Kauno iki Kuršių marių tapo tinkamas keleivinei, krovininei ir pramoginei laivybai visą laivybos sezoną.

Nominantų vertinimo komisijoje dalyvavo 17 institucijų bei mokslo įstaigų atstovai, kurie vertino pateiktas paraiškas bei išrinko apdovanojimų nugalėtojus. Žaliojo susisiekimo apdovanojimus planuojama organizuoti ir kitąmet.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2023-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt