P0

Svarbu, Verslas

Kodėl merdi Klaipėdos senamiestis? (55)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-25


Smulkusis ir vidutinis verslas Klaipėdoje vystosi lėtu tempu, tačiau ar tai tenkina pačius rinkos dalyvius? Apie smulkiojo verslo pliusus, minusus ir povandenines sroves kalbamės su Andrejumi Pugačiovu – tuo pačiu, kurio Harbor Food vagonėlis iš Klaipėdos buvo privertas dislokacijos ir registracijos vietą perkelti į Vilnių.   

Asmeninio archyvo nuotr.
Dominuoja sezoniškumas

„Visą 2022-ųjų sezoną praleidau Klaipėdos Naujojo turgaus teritorijoje. Atsirado nuolatinių klientų, žmonės ieškojo ir surado neįprastą maisto vagonėlį. Tačiau jau po rugsėjo supratau, kad Klaipėda yra labai priklausoma nuo metų laikų, yra sezoninis miestas. Tad praėjusį spalį iš esmės prekyba sustojo, teko išeiti kūrybinių atostogų. Supratau, kad mūsų maisto vagonėlis turi įsikurti kažkur miesto centre, galbūt – net prie uosto, juk jis – Harbor Food [Maisto uostas]. Savo išore jis iš esmės skiriasi nuo įprastų maisto vagonėlių, jis pagamintas iš aviacinio aliuminio pagal amerikietiško namelio ant ratų 1962 metų Airstream pavyzdį. Konceptualus daiktas, tad ir vietą jam reikėjo parinkti geresnę, kur būtų daugiau žmonių”, – pokalbį pradėjo Andrejus.

Pasibaigus pirmajam sezonui jis suprato, kad populiariausios vietos Klaipėdoje – Dangės krantinė, Turgaus gatvė, Teatro aikštė bei „Akropolis”, todėl nusprendė pakeisti lokaciją.

„Praėjusią žiemą ėmiau laiškais atakuoti Klaipėdos savivaldybę, prašydamas man leisti vagonėlį pastatyti arčiau uosto, arčiau vandens. Deja, pavasarį sulaukiau neigiamo atsakymo. Pasakė, kad tai nesiderina su miesto koncepcija ir patarė vėl sugrįžti į Naująjį turgų. Žinoma, tai manęs netenkino”, – guodėsi maskvietis verslininkas.

Vėliau Andrejus su turgaus administracija susitarė, kad vagonėlį pastatys prie Senojo turgaus ir praėjusią vasarą ten dirbo.

„Žinoma, palyginus su praėjusiu sezonu, klientų padaugėjo, atsirado turistų, nuolatinių pirkėjų – kai kurie sugrįžo iš praėjusio sezono. Tačiau apmaudu, kad per visą vasarą mieste vyko tik vienas stambus renginys – Jūros šventė. Kodėl? Negi Klaipėdai nėra poreikio rengti kassavaitinius renginius? Kaip, pavyzdžiui, Vilniuje?” – retoriškai klausė verslininkas.

Klaipėda nėra kurortinis miestas. Tai trečias pagal dydį Lietuvos miestas, uostas, verslo centras. Kas jums čia nepasisekė?

Suprantate, pagal gyventojus Klaipėda niekuo nesiskiria nuo Palangos ar tos pačios Nidos. Sezonas čia trumpas, o kadangi aš dirbu maisto srityje, tai tikslinė maisto vagonėlio auditorija visgi yra miesto svečiai. Nors Klaipėda yra uostamiestis ir verslo centras, tokių žmonių joje nėra daug. Renkantis tarp Klaipėdos, Palangos ir Nidos, labiau apsimoka prekiauti kurortuose, į kuriuos žmonės suvažiuoja ilsėtis ir leisti pinigus. Ten atidirbi kaip reikiant, o žiemą už per vasarą uždirbtus pinigus leidi palaikyti infrastruktūrą. Kalbėjausi su daugeliu kolegų, užsiimančių restoranų verslu – jie šaltuoju metų laiku sumažina etatus, apkarpo meniu, o kai kurie ieško būdų palikti Klaipėdą ir, kaip aš, persikrausto į Vilnių.

Verslo straipsnių visus kompas

Trūksta tarptautinių mokyklų
Kodėl visgi pasirinkote Vilnių? Kas padėjo galutinai apsispręsti?

Galutinį sprendimą priėmėme dėl dukros mokslų. Mes su žmona Milaną auklėjame kaip pasaulio pilietę, ją norėjome leisti į tarptautinę mokyklą, kad ji mokytųsi su įvairių šalių vaikais, multikultūrinėje aplinkoje ir kad ugdymas būtų kokybiškas. Deja, tokios mokyklos Klaipėdoje neradome. Taip, yra puikių privačių, aukšto lygio mokyklų, bet jose nėra to, ko mes norėjome. Pavyko rasti neblogą pradinę mokyklą, tačiau ką daryti, baigus 4 klases? Man draugai sakė, jog iš Klaipėdos aš per daug reikalauju, Vilniuje yra bent 6-8 tokios mokyklos. Bet mūsų dukra pradėjo lankyti Kauno mokyklos filialą, net patys buvome nustebinti tokio sprendimo. Nemanau, jog Klaipėdoje nebūtų tarptautinės mokyklos poreikio.

Andrejaus Harbor Food Vilniuje
Kas, jūsų nuomone, gali įtakoti tarptautinės mokyklos Klaipėdoje atsiradimą?

Valdžios palaikymas. Švietimo verslas labai sudėtingas, nėra ko lyginti su restoranų verslu (juokiasi). Be šalies ar vietos valdžios palaikymo sunku tuo užsiimti. Manau, kad Klaipėdoje būtų galima sukurti Tarptautinio Bakalaureato ar Kembridžo sistema paremtą mokyklą, bet be vadžios palaikymo mokyklai būtų sunku išlaikyti atitinkamą lygį. Man dar atrodo, jog kitos, net ir lietuviškos privačios mokyklos bijo Klaipėdos regiono. Kodėl – atsakymo nežinau. Dėl to mes vietoj Klaipėdos pasirinkome Vilnių. Jei nors vieną problemą – verslo ar dukros mokslų – mums būtų sėkmingai pavykę išspręsti Klaipėdoje, manau, būtume suradę kompromisą.

Pagalbos nesulaukė

Kartu A. Pugačiovas pastebi daugybę biurokratinių trukdžių. Jei verslo pradžioje jam pavyko gana greitai sutvarkyti dokumentus, tai vėliau dokumentų šūsnys jį ėmė bauginti.

„Ėmiau net užjausti žmones, dirbančius valdiškose įstaigose, kurios, nebijau to pripažinti, tebesivadovauja sovietiniais metodais. Toks įspūdis, jog kai kurios europinės normos įvestos tik dėl paukščiuko. Norėtųsi, kad Klaipėdoje dirbtų naujo tipo valdininkai, besivadovaujantys efektyvios vadybos principais”, – sako Andrejus.

Bet juk mūsų mieste veikia agentūra „Klaipėda ID”, specialiai sukurta investicijoms pritraukti, padėti pradedantiesiems verslininkams, taip pat taikomos piniginės paskatos, specialistų konsultacija…

Taip, aš į juos kreipiausi, uždaviau konkrečius klausimus, susijusius su mano verslu. Kur kreiptis, aš jau žinojau, man reikėjo pagalbos pildant dokumentus lietuvių kalba, pačius dokumentus aš jau turėjau. Tai „International House Klaipėda” („Klaipėdos ID” projektas) darbuotojai man parodė tinklapį anglų kalba, kur esą patalpinta visa informacija apie verslą, bet ten tik buvo nurodyta, į kokias įstaigas reikia kreiptis ir kokius dokumentus užpildyti (juokiasi). Kitaip tariant, aš atėjau su konkrečiais klausimais, o man parodė tinklapį. Manau, kad jauni išmanantys verslininkai tokią informaciją lengvai gali susirasti ir google pagalba. O realios pagalbos, užpildant dokumentus, man nesuteikė. Kitaip tariant, mane pasiuntė į Mokesčių inspekciją, savivaldybę, Maisto ir veterinarijos tarnybą. Beje, dar turėjau konkretų klausimą, kaip savivaldybėje vykdomi viešieji pirkimai, kur jų ieškoti, bet atsakymo nesulaukiau.

Ką, jūsų nuomone, reiktų daryti, kad jaunos šeimos kurtųsi Klaipėdoje, čia imtųsi verslo?

Klaipėdą matyčiau kaip vieną iš Baltijos šalių auksinio žiedo – Talinas-Ryga-Klaipėda – sudedamųjų dalių. Klaipėda tam turi puikias galimybes, infrastruktūrą, bet kažkodėl tai neveikia. Pavyzdžiui, kad ir Palangos oro uostas – jis kaip ir yra, bet pagal skrydžių skaičių jam toli iki Vilniaus ir Kauno oro uostų. O juk verslui geras susisiekimas yra labai svarbus.

Antras momentas – tai didelio prekybos centro – „Akropolio” – dislokacija miesto centre. Akivaizdu, jog jis pasiima didžiąją dalį pirkėjų ir lankytojų, dėl to merdi senamiestis. Suprantu, kad „Akropolio” šiuo metu kitur neperneši ir neuždarysi, bet, mano nuomone, miesto valdžia pirmenybę turėtų teikti projektams, siekiantiems atgaivinti miesto centrą. Reiktų kviesti kūrybingus žmones, kurie pasiūlytų, kaip atgaivinti miesto centre esančius nenaudojamus pastatus. Žinoma, kalbu paprastus ir visiems suprantamus dalykus, bet Klaipėdai išties trūksta gyvybės. Man labai gaila, kad gražus, švarus, europietiškas miestas su puikiomis galimybėmis kažkurioj vietoj yra užstrigęs ir nesivysto. Bet tikiuosi, kad netolimoje ateityje miesto valdžia šias problemas išspręs. Ir aš pats dar neatmetu galimybės sugrįžti į Klaipėdą…


  2023-11-25

  55 komentarai “Kodėl merdi Klaipėdos senamiestis?”

  1. AvatarSusirūpinusių Žiniai. (IP: 83.181.126.54)

   O tas ,,Akropolis”, niekadėjas visų bėdų, tai buvo įrengtas R. Tareškevičiaus laikais .

  2. AvatarVėtra (IP: 88.119.134.9)

   Senamiestis tai ne tik barai . Tai – teatrai , koncertų salės , bibliotekos , kinas , muziejai , jaukūs mieli skvereliai , švarios gatvės ir šaligatviai , sutvarkyti istoriją menantys pastatai , skulptūros , paminklai ( istorija) , bažnyčios . Ką turi Klaipėda ? Ir naujasis meras nesugeba priversti šluoti gatves.

   • AvatarPritariu Vėtrai (IP: 84.15.180.106)

    Puikus komentaras, pritariu 100 procentų, ypač dėl gatvių ir šaligatvių priežiūros. Kas turi galimybę nuvykti į Palangą, gali palyginti kaip atrodo, kaip prižiūrimos gatvės ir šaligatviai Klaipėdoje ir Palangoje. Kaip tvarkomas Klaipėdos miesto parkas kitapus Klaipėdos universiteto ir kaip tvarkomas Birutės parkas Palangoje. Diena ir naktis! Paprasti dalykai – palyginkite kokie suoliukai Birutės parke Palangoje ir kokie Klaipėdos miesto sode! Nepalyginama!

  3. AvatarKlaipedskas (IP: 88.119.136.87)

   Na, bet del prekybcentriu kiekio paciame mieste tai sis zmogus neklysta- butent jie ir gadina normalu paties miesto kvepavima.

  4. AvatarNusivylęs tuo vagonu (IP: 77.79.44.21)

   Tas vagonėlis vienas prastesnių buvo, parduodavo mikrobangų krosnelėj šildytą maistą. Pradžioje gal reikia bent pačiam bandelę išsikepti, padažą pasiruošti, ar bulvę nuskusti. Visi produktai supirkti iš lidlo, dešrelės vienos prastesnų pieniškų… Žodžiu šis chochols šūdą darė, niekas nieko nepirko ir teko varyt lauk. Beje už 20metrų vagonėlis “skoniai” jau kelis metus dirba, puikus maistas, nesiskundžia

  5. AvatarKlp (IP: 188.69.31.152)

   Kol musu uostas nebus municipalinis, tol centrinis komitetas VNO toliau taskys musu pinigus.

  6. AvatarKlaip (IP: 84.15.190.79)

   Visa vakarų Lietuva merdi, o ne tik Klaipėdos senamiestis. Visi uždirbiněja ant turizmo, o kitų darbų nėra

  7. AvatarDramos teatre krize tebera nuo kovido (IP: 84.15.190.133)

   Dramos teatras turi buti senamiescio veidas, bet deja net dabar nesugeba ijungti fasadinio apsvietimo, tiek pinigu investuota, o niekas neijungia, kazkokia gluduma….

   • AvatarKam teatrui apšvietimas? (IP: 90.131.36.123)

    Jis sugeba tik rodyti menkaverčius spektaklius, kuriuos dar ir atšaukia. Kam teatrui apšvietimas, jei ten vieni nepatenka, o kiti nebeina? Metų klaipėdietis pats sau gražus!

  8. AvatarIna (IP: 78.57.47.187)

   Šiuolaikines valstybes augina miestai, miestus vartojimas, vartojimą investicijos į prekybą (ypač prek centrus), investicijas vizijom traukia miesto planuotojai ir vadovai, miesto įvaizdį formuoja žiniasklaida. Deja kai prekybos centro neskiria nuo parduotuvės, kažko tikėtis sunku. Jeigu Klaipėdoje žmonės aktyviau mokytųsi švedų kalbos, Vilnius uostamiesčiui augimo pavydėtų.

   • AvatarViola da Gamba (IP: 78.57.204.222)

    Tai, kad sunku rasti švedą nemokantį anglų. Kalba nėra pagrindinis rodiklis. O kelis žodžius galima išmokti visomis kalbomis.

  9. Avatarjonas (IP: 86.100.10.183)

   Tegu tas ”grafas cepelinas” neverkslena jog nieko neuzdirbo.Norint uzdirbti reikia dirbti is pat ryto,o ne atsivilkti po pietu.Niekas jo neskriaude.Senieji prekeiviai buvo pastumti i sona ,o jis pastatytas i ju vieta.Tarp kitko jo tas blekinis ”cepelinas”grozio nepridave senajam turgui

   • AvatarIš senamiesčio (IP: 78.57.220.81)

    Sutinku su Jumis 100%! Tai buvo pavyzdys, kaip nereikia daryti verslo. Šalia nepatrauklaus “cepelino”, vos už 50 metrų – “Skonių” vagonėlis, kur puiki išvaizda, meniu ir servisas. Dūzgia kaip avilys.
    Darbo ir pastangų reik daugiau, bandyti suprasti ir įsilieti į miestą, pasiūlyti kažką aktualaus šiandienai. Kaip ir pasidomėti jau daug metų veikiančia Klaipėdoje puikia tarptautine mokykla, dirbančia pagal Kembridžo programą. Ten mokosi ir lietuviai, ir užsieniečiai, yra dvikalbės klasės. Žodžiu, skųstis ir dejuoti viešai yra lengviau, nei dėti pastangas ir daug dirbti.

  10. AvatarAnonimas (IP: 85.232.147.231)

   Jei norima senamiesti atgaivinti iš biudžeto, tai visiems KL guventojams reikia daugiau mokesčių sumokėti? Tai kas pirmas kišenę atvers? Noričiu bus? O naudotojai rajoniniai jums špygom pamusikuos.

  11. AvatarJohn Smitn (IP: 85.76.115.99)

   Nuo grubliausko viskas prasidėjo,senamiestis pradėjo mirti…

   • AvatarTipo mažinsim automobilius. (IP: 88.119.41.104)

    Viskas prasidejo nuo autoparkingu apmokestinimo senamiestyje.

   • AvatarAuditorius (IP: 212.122.74.197)

    Nu taip jau. Gal nuo Akropolio viskas prasidėjo. Vakar vis dar buvo juodasis penktadienis tai centre kartais buvo taip tuščia, kas galvoji jog tai miegamasis rajonas.

  12. AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

   Norint kad atsigautų senamiesti tereikia i uzmiesti iskelti akropolio prekybcentri.

   • AvatarPritariu (IP: 217.117.31.8)

    Pritariu. Bet kaip tu jį dabar beiškelsi. Nuosavybė neliečiama. Reikėjo neleisti statyti. Tokiam ,,akropolio” vietos derintojui reikėtu viešą pasmerkimą suorganizuoti. Sakyčiau patupdyti į belangę, bet taip sakyti negalima, todėl nesakau.Bet turbūt jis ar ji nebesėdi savo vietelėje…

  13. AvatarSenamiestis??? (IP: 88.119.41.104)

   Normalus žmones išsikrauste i priemesčius.Plius valdžia tyčia negerina keliu tarp miesto ir priemesčio,tipo užduskite kamščiuose su viena juosta..!!!

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.189.191)

    JAV irgi prisitatė priemiesčių ir autostradų. Vis tiek visi dūsta kamščiuose. Miestų centrai tuo tarpu visiškai nuskurdo. Priemiesčiai yra baisiausia, kas gali nutikti bet kokiam miestui.

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

    Anaiptol. Priemewciai jei jei teisingai projektuojami nesukiala jokiu nepatogumų. Klp rajone trnaporto infrastruktūrą tik dabar pamatė kad yra problemų. Kai tokia situacija buvo galima isprwsti pries vystantis visiems slengiu rajonams

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.147.231)

    Normalūs išsikrauste!!! Tai liko tik idijotai???

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.57.200)

    Į priemiesčius išsikraustė Mogiliovo rajonas, kad galėtų savo 2 arų plote kepti šašlykalą…

   • AvatarTo Memelender (IP: 88.119.41.104)

    Toks jausmas kad nera teke buti priemiestyje.

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.189.191)

    Teisingai vystomi priemiesčiai tampa miesto dalimi. Tuo tarpu, Klaipėdos priemiesčiai yra nykioje, šabakštynais apaugusioje dykynėje nuo pasaulio izoliuotų kvartaliukų kratinys. Ir jokie gatvių platinimai ir autostradų tiesimai to nepakeis.

    Yra tekę būti priemiestyje. Nykus vaizdais.

  14. AvatarČerlis (IP: 78.57.244.248)

   O y ka ten žiūrėti vien patrintu rubu parduotuvės kurios reprezentuoja musu senamiesty ir musu kultura

  15. AvatarO gal jūs nežinote, kur yra Klaipėdos rojus? (IP: 84.15.180.155)

   Klaipėdos rojus kur? Nežinote? Išduosiu paslaptį tai “Heavens club”. Kam įdomu, kur, kas ,kaip, galite pasiguuglinti? Jei labai daug bus išlaidų, galite eiti į šalia esantį “Olimpic Casino Amberton” . Naujojo sodo g. 1A. Ten lengvai “atsilošite”. Jūs laukiami 24 val. per parą! Atsiliepimuose rašoma “geriausias Klaipėdoje”, “savo srities profesionalai”, “žiauriai fainas kolektyvas”. Rojus vienu žodžiu!

  16. AvatarKo trūksta Klaipėdai? (IP: 84.15.180.155)

   Ko trūksta Klaipėdai? Ogi nieko! Klaipėda turi ižymųjį architektūros ansamblį “K” ir “D”, ten skraido manekenės, ten yra kazino, ten yra striptizo klubas! Ten žmonės plūsta iš viso pasaulio! Norite ramios vietos pokalbiui, eikite į striptizo klubą, ten labaiiii ramu! Sėkmės!

  17. AvatarPriežastis (IP: 84.15.189.191)

   1) Mažas universitetas. Nėra studentų kurie eitų į barus žiemą.
   2) Mažai gerai apmokamų darbų.
   3) Visas miesta užverstas automobiliais. Pilna asfalto dykumų vadinamų parkingais. Gatvės plačios ir nejaukios. Net pačiam senamiestyje turi nuolat dairytis, kad tavęs nepervažiuotų, koks marozas. Ir žinoma vairuotojų dėmesį daug labiau pritraukia milžiniški prekybos centrai, nei mažos senamiesčio parduotuvės.

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

    Keslistas matomai pesciojo poziuris.. placios gatves yra gėris ir yra saugumo ir parogumo nwi jaukumo požymis.. kur jus gyvenate kad jums trukso automobiliai..

   • AvatarPriežastis (IP: 84.15.189.191)

    Plačios gatvės yra labai nesaugios. Ne veltui visos Klaipėdos juodosios dėmės yra 4 ar daugiau juostų gatvėse. Užtenka paskaityti eismo įvykių straipsnius. Dauguma įskaitinių eismo įvykių įvyksta 4 ar daugiau juostų gatvėse.

    Plačios gatvės nėra ir patogios. Dažnas vairuotojas mėgsta verkti dėl šviesoforų gausos, net nesusimąstydami kad tai yra plačių gatvių pasekmė.

  18. AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

   Bet akropolį mes ir senamiestyje sukurti galime ir nereiks jokių prekybcentrių. Kaip ir Vilniuje, taip ir Klaipėdoje, žmonės susitikimus neskiria akropoliuose, tik senamiesčiuose. Neįsivaizduoju savo terpės žmone
   ėms susitikti pasiūlyti akropoly, oze ar panoramoj, toks kaip ir įžeidimas gautųsi… Čia, aišku, turi investuoti miestas ir verslas- būtinai tvarkyti fasadus ir sutvarkyti grindinius ir senamiesčio atsigavimas neišvengiamas.

   • AvatarDeja (IP: 84.15.189.191)

    Deja žmonės tikrai eina susitikt į Akropolį. Priežastis: Akropolis dažnam daug lengviau pasiekiamas.

  19. Avatarplius minus (IP: 84.15.184.5)

   Ir dar, reikia kardinalių sprendimų, kaip deklaruoja kol kas pats drąsiausias Jūsų frakcijos pirmininkas V. Dambrauskas, o ne papudravimų.

  20. Avatarplius minus (IP: 84.15.184.5)

   Pirmas darbas kurį privalu būtų Merui atlikti, UŽDARYTI Neniškio autobusų griaunančių senamiesčio pastatus ir gąsdinančių praeivius, TRANZITĄ. Paprastai ir pigiai įgyvendintų miestelėnų siekį nuo 1990 metų, o paveldo specialistų nuo praeito amžiaus “1978m Paminklų regeneravimo instituto atliktos studijos ir projektiniai siūlymai”.
   Sėkmės Jums Mere senamiestį skirti PĖSTIESIEMS tik su privažiavimais prie prekybos objektų ir gyventojams. Atsigautų, kaip atsigavusi Kauno Laisvės alėja.
   Autobusai senamiesčio griovėjas.

  21. AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

   Kodėl pavadinime klaustukas..

  22. AvatarKlaipėda? Ką čia veikti toje klaipėdoje? (IP: 84.15.180.139)

   Kai noriu ramiai pasivaikščioti gražioje aplikoje, švariais šaligatviais, apsilankyti jaukiose kavinutėse, kavinėse, pasivažinėti dviračiu aš Klaipėdietis važiuoju į Palangą. Klaipėda baigia bankrutuoti. Centre pilna tuščių patalpų su iškaba (“nuomojama ir telefono numeris). Klaipėda skirta uosto įmonėms. Poilsiautojui čia nėra ką veikti!

  23. AvatarAK visiški idiotai (IP: 84.15.180.139)

   Parašiau labai ilgą,, išsamų komentarą, kiek kontraversišką. Ir ką AK jį iš karto išmetė į šiukšlių dėžę. AK už kiek parsiduodate?

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 78.61.50.37)

    Gali būti, kad tamsta esate visiškas idiotas ir nesugebate jo parašyti iki galo, nes niekas jokio komentaro čia netrynė.

   • AvatarMartynui Vainoriui (IP: 84.15.180.139)

    Jūs fiziškai labai stiprus ir kietas. Sakoma nesvarbu ūgis, svarbu smūgis! Či tokia persona, kuri gali sau koneveikti ir neįgalumą turintį žmogų. Sėkmės Martynai, deja, ne tau Martynai mėlynas dangus…. Aš jūsų labai bijau, nes jūs galite mane paduoti į Aukščiausią teismą….

   • Avataridiotui (IP: 78.56.19.8)

    Bet jei tik tokį, kaip Martynui, komentarą rašei, tai internetas teisingai daro- iškart ištrina, šiukšlyne tavo mintims ir vieta.

   • AvatarIdiotas -> Martynui (IP: 84.15.182.122)

    Nemyžk į batą Martynai.

  24. Avatarnuomonė (IP: 78.62.21.161)

   tai jau tikrai, tokios išvaizdos vagonėliui ne vieta ne tik Klaipėdos, bet ir bet kurio miesto senamiestyje.

   • Avatar"Turistų pretenzijos" (IP: 78.62.147.40)

    Pritariu… tikrai ne vieta. Vagonėlio verslininkas, įpratęs “keliautojas”, pasaulio pilietis, kur numes ‘čemodaną”, ten bus gerai! Gali grįžti į ten, iš kur atvyko. Nebus tiek reikalavimų, kur ir kaip jo dukrai įsigyti bakalaurą…

  25. AvatarTitas (IP: 31.44.97.221)

   Tai sutvarkyti dangas, atnaujinti dangas, žmonės sugrįš, paskui juos ir verslai. Susitikimų vieta garantuota. Turim tokį maža senamiestį, galim jį “išlaižyti”, sutvarkyti, kad jokie akropoliai nekonkuruotų su mūsų Senamiesčiu.

   • AvatarTitas (IP: 31.44.97.221)

    Ir dar. Žmonės pinigų Turi ir neabejotinai juos išleistų čia, tik reikia sukurti tam sąlygas.

  26. AvatarIliuzija (IP: 78.57.68.199)

   Man užkliuvo optimistas Jonas. Patikėsime patys kad Klaipėdoje yra viskas gerai ar gyvensime tuščiomis iliuzijomis? Pastarasis variantas, nes mūsų versle tai jau buvo. Klaipėdos bėda ,- per mažai gyventojų o ir tie patys nelinkę išleisti savo mažų atlyginimų. Vangūs ir nepotizmu besivadovaujantys valdininkai, kurie nesuinteresuoti kad verslui sektųsi.

  27. AvatarAudrius (IP: 83.179.7.9)

   Jei savo verslo pavadinimą butumėt užrašęs Lietuviškai, o ne angliškai manau daugiau dėmesio būtumėt sulaukęs. Kadangi pasirinkote užsienietišką pirkėjo auditoriją turite rezultatą….Čia liečia ne jus vienus, o visus kurie ignoruoja versle Lietuvių kalbą.

  28. AvatarAsd (IP: 78.60.159.74)

   Klaipėdos senamiestis paprasčiausiai yra labai mažas. Mažai barų, klubų iš vis nėra. Tiesiog ne ta kultūra, kaip Vilniuje. Vilniuje gali eiti iš vieno klubo į kitą, keisti barus, o čia to nėra. Klaipėdos senamiestis visad bus toks ramus ir čia nieko tokio. Nėra būtina turėti alkoholio ir kokso prišniojusių masių.

   • AvatarJurate (IP: 78.56.171.237)

    Tai aisku, kam tie barai ir parduotuves. Geriau mires, tuscias ir prisisnioje, apsimyze bomzai slankioja.

   • AvatarJūratei (IP: 78.60.159.74)

    Tai niekas nesako, kad geriau primyžtas.

    Tiesiog vadinkime daiktus jų tikraisiais vardais: nemiręs senamiestis “mūsų” suvokimu reiškia, kad nėra kur pagerti ir patūsinti. Vilniuje tiesiog naktį pilna girtų studentų, nieko ypatingo. Aš ten 5 metus praleidau – nieko ypatingo.

  29. AvatarDalia (IP: 86.38.152.16)

   Kaip beverkšlentum, Vilnius visada bus patrauklesnis už Klaipėdą. Ten ir žmonės daugiau uždirba ir sau leisti gali daugiau.

   • AvatarJonas (IP: 86.100.23.183)

    Patys kuriame mes tą Klaipėdą, ponia. Patys galime sukurti Klaipėdą patrauklesnę už Vilnių, pradedant nuo mažų dalykų – šypsenos gatvėje, mandagumo parduotuvėje, sveiko gyvenimo būdo demonstravimo. Girkime Klaipėdos pliusus ir patys tuo patikėsime.

   • Avatar70-metis (IP: 78.57.192.7)

    O kodėl mano miestas turi atrodyti ir veikti kaip Vilnius Paryžius ar Šiauliai? Akropolio nekeliu į aukštumas,bet kai prastas oras suprantu žmones-viskas ten maždaug yra ir dar po stogu..Matot,pajūris didelis,tai norisi pabūti arčiau gamtos,o neslampineti gatvėmis.O senamiesčio pramogų vakarais rengėjai nuolat atakuojami dėl ramybės drumstimo ten gyvenantys.Net Jūros švente nebe tokia patraukli nes išbarstyta be žemelapio nerasi renginių…Kaip senas vietinis mačiau daug keitimų mieste ir ne visi į geresnę pusę

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt