Buvusį prokurorą išteisino, advokatą – nuteisė (1)

ELTA
Gytis Pankūnas (ELTA)
2023-11-27

Panevėžio apygardos teismas pirmadienį buvusį klaipėdietį advokatą Aivarą Surblį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu, o buvusį Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorą Aidą Giniotį kyšininkavimo byloje išteisino.

Aivaras Surblys nuteistas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kaip paskelbė baudžiamąją bylą nagrinėjusios Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegijos narys Algirdas Gaputis, buvęs Klaipėdos prokuroras A. Giniotis išteisinamas dėl kyšininkavimo, jam nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Tuo metu kiti du kaltinamieji, teismo sprendimu, pripažinti kaltais. Buvęs advokatas A. Surblys pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu, jam skirta 25 tūkst. eurų dydžio bauda, nuspręsta iš jo konfiskuoti 5,5 tūkst. eurų. Kitas kaltinamasis Virgilijus Valius teismo pripažintas kaltu dėl papirkimo, jam skirta 25 tūkst. eurų dydžio bauda.

Panevėžio apygardos teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Ši byla yra išskirta iš vadinamosios teisėjų korupcijos bylos, kuri šiuo metu yra nagrinėjama Kauno apygardos teisme. Byloje eksprokurorui A. Giniočiui buvo pateikti kaltinimai 5,5 tūkst. eurų kyšio priėmimo, buvęs advokatas A. Surblys ir jo buvęs ginamasis V. Valius kaltinti papirkimu.

Buvusiam Klaipėdos apygardos prokurorui A. Giniočiui buvo pavestas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Prokuratūra teigia, jog A. Giniotis galimai už 5,5 tūkst. eurų buvusiam advokatui A. Surbliui atskleidė tarnybos paslaptį sudarančią informaciją bei priėmė įtariamajam V. Valiui palankius sprendimus, taip esą siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės. Teisėsauga įtarė, kad tuomet prokuroro pareigas ėjęs A. Giniotis galimai veikė įtariamojo V. Valiaus naudai.

Kaip nurodė bylą išnagrinėjusios Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegijos narys A. Gaputis, teismas nutarė, kad A. Surblio ir V. Valiaus nusikalstami veiksmai buvo įrodyti byloje surinktų įrodymų visuma. Anot teismo, V. Valius ikiteisminio tyrimo metu išsamiai nurodė, kada ir kokias pinigų sumas perdavė tuometiniam savo advokatui A. Surbliui, teisiamajame posėdyje šiuos parodymus kaltinamasis paneigė, tačiau teismo šie parodymai laikomi teisingais.

„Tai, kad A. Surblys iš V. Valiaus gavo pinigų A. Giniočio papirkimui, yra įrodyta liudytojo D. Zagrecko parodymais, kuris šią aplinkybę patvirtino tiek apklausiamas teisiamajame posėdyje, taip pat jis nurodė, kad visiškai tvirtina savo parodymus, duotus ikiteisminio tyrimo metu, o ikiteisminio tyrimo metu taip pat jis nurodė, kad jo pažįstamas, advokatas A. Surblys jam yra minėjęs, kad yra davęs kyšius prokurorui A. Giniočiui, tačiau rezultatas nebuvo pasiektas dėl to, kad A. Giniotis buvo pakeistas kitu prokuroru“, – dėstė teisėjas A. Gaputis.

Vis dėlto, kaip nurodė teisėjas, kalbant apie A. Giniočio veiksmus, teisėjai nutarė, kad eksprokurorui minėti pinigai perduoti nebuvo.

„Byloje absoliučiai nėra duomenų apie tai, kad šitie pinigai buvo perduoti A. Giniočiui. Tą pripažino ir valstybinį kaltinimą byloje palaikiusi prokurorė“, – pažymėjo A. Gaputis.

Kaltinamieji byloje savo kaltės nepripažino.

Dar 2022 m. kovą Panevėžio apygardos teismas A. Surblio atžvilgiu priėmė sprendimą kitoje byloje. Teismas pripažino jį kaltu dėl prekybos poveikiu, vyrui skyrė 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. A. Surblys nuteistas už tai, kad Vilniuje dirbusiam buvusiam advokatui Drąsučiui Zagreckui esą pažadėjo paveikti tris teisėjus, kad šie, nagrinėdami baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, priimtų asmeniui palankų sprendimą.

Klaipėdos apygardos prokuroras A. Giniotis iš prokuroro pareigų buvo atleistas 2019 m. rugsėjį, gavus tarnybinio patikrinimo išvadas bei siūlymą skirti asmeniui tarnybinę nuobaudą.

Pasak A. Giniočio advokato Giedriaus Danėliaus, apskųsta byla dėl prokuroro atleidimo iš pareigų dar Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme neišnagrinėta.

                                                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

 

 

 

 

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Buvusį prokurorą išteisino, advokatą – nuteisė” komentarų : 1

  1. vigis parašė:

    Advokatas Danėlius-Kurlianskio advokatas. Advokatas Danėlius -kaltinamasis byloje. Advokatas Danėlius- prokuroro Giniočio advokatas. Valstybės saugomas liudytojas, advokatas Zagreckas. Kokia sunki ta teisininko profesija. Kiek daug reikia atsiminti ir nesusipainioti. Kiekvieną rytą nubudęs turi prisiminti kas esi: advokatas ar liudytojas, prokuroras ar kaltinamasis. O gal prabudai kameroje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Aukščiausiasis Teismas atvertė „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį pradėjo nagrinėti kasacinius skundus vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje. LAT pradėjus posėdį, vienas iš ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

ELTA

Eligijus Masiulis: „Teisėjai galėjo būti šališki"

Vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje nuteisti buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir parlamentaras Vytautas Gapšys mano, kad buvo ...
2024-04-06
Skaityti daugiau

Svarbu, Temos

Garsios žmogžudystės atgarsių byloje – ir tyrėjo savižudybė, ir nužudyto policininko sūnaus pėdsakai

Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjama byla, kurioje aiškinamasi, ar iš tiesų prieš beveik 16 metų už uostamiesčio medikės nužudymą buvo ...
2024-02-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This