P0

Mums rašo

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijoje vyko „Olimpinės kartos“ programos renginys

Atvira Klaipėda

Ilona Malakauskienė, fizinio ugdymo mokytoja - ekspertė
2023-12-01


Renginys buvo organizuojamas ne tik mokyklos bendruomenei, bet taip pat ir mikrorajono mokykloms. Labai džiugu, kad į kvietimą atsiliepė nemažas būrys „Vyturio“ progimnazijos ir „Vėtrungės“ gimnazijos mokinių.

Renginys „Aš galiu, nes tuo tikiu“ skirtas SUP vaikams, jų integravimui į visuomenę. Tikslas – skatinti šią pažeidžiamą visuomenės grupę drąsiai komunikuoti ne tik su savo bendruomenės nariais, bet ir įsitraukti į aplinkinių bendruomenių veiklas. Taip pat šiame renginyje dalyvavo ir mokiniai, kuriems nekyla jokių ugdymo(si) sunkumų, bet atvirkščiai jie buvo ar yra SUP vaikų pagalbininkai ir motyvatoriai.

Renginio metu diskutavome apie žmones, kurie turi įvairių sutrikimų, fizinių negalių, jų buvimą bendruomenėje, pagalbą susidūrus su sunkumais. Visi mokiniai dalyvavo įvairiose fizinėse veiklose, kurios suformuotos taip, kad leistų bent minimaliai patirti negalią turinčių žmonių poreikius: metė į krepšį sėdėdami ant kėdės, išbandė veiklas užrištomis akimis, buvo aklųjų vedliais, žaidė tinklinį sėdėdami, susipažino su golbolo žaidimu. Smagu buvo stebėti, kaip SUP vaikai, būdami vedlio pozicijoje, stengėsi, kad draugas atlikdamas užduotis patirtų sėkmę, jų nesuvaidintas emocijas išgyvenus sėkmę arba nesėkmę. Po renginio vyko aptarimas, vaikai pasisakė apie patirtus pojūčius žaidžiant žaidimus kitaip, atliekant užduotis užrištomis akimis. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Taip jau nutiko, kad renginio data sutapo su draugo diena, todėl esu labai dėkinga savo draugėms ir kolegėms, fizinio ugdymo mokytojoms – Jolantai Jautakienei („Vyturio“ progimnazija), Laimai Ložienei („Vėtrungės“ gimnazija) ir jų ugdytiniams už dalyvavimą „Versmės“ progimnazijos organizuotame renginyje „Aš galiu, nes tuo tikiu“, už bendrystę. Renginį organizavo fizinio ugdymo mokytoja ekspertė Ilona Malakauskienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Kuisė.


  2023-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt