Prie „Meridiano” – humoristinė sudužusio laivo istorija (atnaujinta)

Fotoreportažai, Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2023-12-01

Prie vieno iš Klaipėdos simbolių – burlaivio „Meridianas” – Dangės upės krantinėje radosi dar vienas nerimstančios menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės kūrinys „Nebaigta istorija”.

Pasak autorės, šis „lėlių spektaklis” nors ir pasakoja liūdną istoriją apie laivo sudužimą, tačiau išties yra humoristinis: čia vaizduojami įkaušę jūrininkai, laivo keleiviai, laivo buitis ir likimas.

Šis kūrinys gimė bendradarbiaujant su VšĮ „Klaipėdos jūrinio miesto simbolis burlaivis „Meridianas”.

„Ne kartą teko lankytis „Meridiane“, organizuoti čia įvairias šventes, renginius, visada buvau maloniai priimta, viskas visada yra padaroma aukščiausiu lygiu, taigi, turiu asmeninį santykį su šiuo miesto simboliu, todėl norėjosi išreikšti savotišką padėka „Meridiano“ įgulai. Taip ir gimė mintis sukurti netradicinę prakartėlę, turinčią jūrinį atspalvį“, – pasakoja A. R. Pečeliūnienė.

„Esame be galo dėkingi už tokią nuostabią kalėdinę dovaną. Su malonumu eksponuosime šį kūrinį, kad juo pasidžiaugti galėtų visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai, šventiniu laikotarpiu užsukę į „Meridiano“ krantinę, – sako šiame istoriniame burlaivyje veikiančio restorano vadovas Mindaugas Beniušis.

2017 metais uostamiesčio Teatro aikštėje Klaipėdai A. Pečeliūnienė ir jos šeima padovanojo lėlių instaliaciją „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ Šis kūrinys buvo gausiai lankomas. Autorė už tai Vasario 16-osios minėjimo metu buvo apdovanota Klaipėdos vėliava, kuri įteikiama už metų darbą.

A. Pečeliūnienė „Atvirai Klaipėdai” tuomet sakė, kad ši vėliava jai iš tiesų bus tokia pat brangi, kaip ir 1988 m. iš JAV parsigabenta Lietuvos trispalvė.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Klaipėdoje - šv. Martyno žąsiadieniai

Lapkričio 11-14 dienomis po Klaipėdą pasklis primirštos legendos, restoranuose bus galima degustuoti žąsienos patiekalus bei meduolių skanėstus, o sutemus žibintais ...
2021-11-10
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

„Meridiano" skveras tvarkytojų sulauks greičiau

Klaipėdos senamiestyje turėtų būti sutvarkyta dar viena erdvė. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai greičiau nei planuota turėtų sulaukti vadinamojo „Meridiano“ skvero ...
2021-05-11
Skaityti daugiau

Kultūra

Pasakos „Tikrąją Kalėdų istoriją"

Šventiniai renginiai uostamiestyje tęsiasi: jau šį penktadienį, gruodžio 13-ąją, 18 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į kalėdinį vakarą-koncertą  „Tikroji ...
2019-12-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This