P0

Fotoreportažai, Miestas

Prie „Meridiano” – humoristinė sudužusio laivo istorija (atnaujinta)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-12-01


Prie vieno iš Klaipėdos simbolių – burlaivio „Meridianas” – Dangės upės krantinėje radosi dar vienas nerimstančios menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės kūrinys „Nebaigta istorija”.

Pasak autorės, šis „lėlių spektaklis” nors ir pasakoja liūdną istoriją apie laivo sudužimą, tačiau išties yra humoristinis: čia vaizduojami įkaušę jūrininkai, laivo keleiviai, laivo buitis ir likimas.

Šis kūrinys gimė bendradarbiaujant su VšĮ „Klaipėdos jūrinio miesto simbolis burlaivis „Meridianas”.

„Ne kartą teko lankytis „Meridiane“, organizuoti čia įvairias šventes, renginius, visada buvau maloniai priimta, viskas visada yra padaroma aukščiausiu lygiu, taigi, turiu asmeninį santykį su šiuo miesto simboliu, todėl norėjosi išreikšti savotišką padėka „Meridiano“ įgulai. Taip ir gimė mintis sukurti netradicinę prakartėlę, turinčią jūrinį atspalvį“, – pasakoja A. R. Pečeliūnienė.

„Esame be galo dėkingi už tokią nuostabią kalėdinę dovaną. Su malonumu eksponuosime šį kūrinį, kad juo pasidžiaugti galėtų visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai, šventiniu laikotarpiu užsukę į „Meridiano“ krantinę, – sako šiame istoriniame burlaivyje veikiančio restorano vadovas Mindaugas Beniušis.

2017 metais uostamiesčio Teatro aikštėje Klaipėdai A. Pečeliūnienė ir jos šeima padovanojo lėlių instaliaciją „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ Šis kūrinys buvo gausiai lankomas. Autorė už tai Vasario 16-osios minėjimo metu buvo apdovanota Klaipėdos vėliava, kuri įteikiama už metų darbą.

A. Pečeliūnienė „Atvirai Klaipėdai” tuomet sakė, kad ši vėliava jai iš tiesų bus tokia pat brangi, kaip ir 1988 m. iš JAV parsigabenta Lietuvos trispalvė.


  2023-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt