Sausį – antrasis vėjo jėgainių parko Baltijos jūroje aukcionas

ELTA

Lukas Juozapaitis (ELTA)
2023-12-28

Komentarų: 0

Sausį ketinant skelbti antrąjį vėjo elektrinių parko Baltijos jūroje aukcioną, energetikos ministras Dainius Kreivys tikisi konkurso sėkmės.

„Konkursas turi prasidėti sausio 15 dieną. Tikimės, kad jis tikrai bus sėkmingas, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė D. Kreivys. – Parkai jūroje iš esmės mums užtikrins beveik pusę elektros poreikio, matuojant per dabartinę prizmę“.

Ministro teigimu, abu Lietuvos jūrinėje teritorijoje įrengti jėgainių parkai prilygs atominiam reaktoriui, leis siekti tikslo visą suvartojamą elektrą pasigaminti iš atsinaujinančių išteklių.

„Šie du parkai realiai atitinka atominį reaktorių. Galime įsivaizduoti, kokie pokyčiai yra mūsų sistemoje, nekalbant apie tai, kad šiuo metu mūsų sistemoje instaliuota apie 2,2 GW atsinaujinančios energetikos. Jau šiandien yra kai kurių momentų, valandų, kuomet padengiame savo visą vartojimą vien savo gamyba“, – kalbėjo ministras.

ELTA primena, kad antrasis jūrinio vėjo jėgainių konkursas laikomas patrauklesniu, kadangi jo plėtrai, skirtingai nei pirmojo konkurso, numatoma ir valstybės parama. Be to, plėtotojui nereiks atlikti poveikio aplinkai vertinimo, jūros dugno tyrimų. Su Europos Komisija jau suderinta 198 mln. eurų vertės parama pagal vadinamąjį „Contract for Difference“ (CfD) modelį – plėtotojas jėgainių pagamintą elektrą galės parduoti ne mažesne nei 64,31 Eur/MWh ir ne didesne nei 107,18 Eur/MWh kaina. Pritaikius CfD schemą, valstybė primokėtų parko savininkui, jei elektra rinkoje yra pigesnė nei sutarta elektros pardavimo kaina, o jai esant aukštesnei skirtumą tarp kainų padengtų tiekėjas.

Pirmojo 700 MW jėgainių parko konkursą laimėjo „Ignitis grupės“ dukterinė įmonė „Ignitis renewables“, dviejų dalyvių aukcione pasiūliusi 20 mln. eurų vystymo mokestį. Tikimasi, kad abu bendros 1,4 GW galios parkai bus pastatyti 2028 metais, kasmet pagamins 6 TWh elektros.

Projekto iniciatorė Energetikos ministerija pirmiausia siekia, kad Lietuva taptų pajėgi elektrą gamintis pati ir nebebūtų priklausoma nuo jos importo. Naujoji energetikos infrastruktūra sukurtų 1,3 tūkst. darbo vietų, pritrauktų 3 mlrd. eurų investicijų.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Ministerija žada atnaujinti sąlygas antrajam jūrinių vėjo jėgainių parkui

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) pirmadienį paskelbus, kad antrasis konkursas dėl galimybės vystyti vėjo parką Baltijos jūroje neįvyko, Energetikos ministerija ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

ELTA

Antrasis konkursas dėl vėjo parko Baltijos jūroje neįvyko

Antrasis konkursas dėl 700 megavatų (MW) galios vėjo parko Baltijos jūroje neįvyko, pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). „Turėjome tik ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Verslas

„Ignitis renewables“ dalyvauja ir antrajame Lietuvos jūrinio vėjo elektrinių parko konkurse

Bendrovė „Ignitis renewables“ paskelbė, jog dalyvauja konkurse dėl antrojo Lietuvoje 700 megavatų (MW) galios vėjo elektrinių parko Baltijos jūroje vystymo. ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This