Daugiausia LED šviestuvų – Vakarų Lietuvos savivaldybių gatvėse

ELTA
ELTA
2024-01-05

Trečdalyje Lietuvos savivaldybių jau įdiegtas šiuolaikiškas gatvių apšvietimas, o artimiausiu metu, atlikus baigiamuosius darbus, kokybiškas apšvietimas bus įdiegtas daugiau kaip pusėje Lietuvos savivaldybių, praneša Energetikos ministerija. Skaičiuojama, kad netrukus baigtų projektų skaičius pasieks 43.

Ministerijos iniciatyva Europos Sąjungos fondų investicijų pagalba per pastaruosius kelerius metus savivaldybėse baigiami atnaujinti ne tik seni, nusidėvėję šviestuvai, bet ir elektros linijos, atramos, valdymo spintos bei kita su apšvietimu susijusi infrastruktūra.

Šiuo metu jau yra pabaigtas 21 projektas, o dar 22 projektai yra arti darbų pabaigos.

Kokybiškai šviečiančius naujus 24 tūkst. vnt. šiuolaikinių LED technologijų šviestuvų gatvėse tamsiuoju paros metu jau pastebėjo Klaipėdos, Telšių, Skuodo, Plungės, Kretingos, Kazlų Rūdos, Jonavos, Druskininkų, Kauno, Marijampolės, Šiaulių, Kėdainių, Visagino, Kaišiadorių, Virbalio, Pilviškio, Kybartų, Ukmergės miestų ir rajonų gyventojai. Įrengti šviestuvai savivaldybėms jau sutaupo po 6,8 GWh elektros energijos arba beveik po 1,5 mln. eurų išlaidų energijai kasmet.

Kitose savivaldybėse įranga jau sumontuota, tačiau atliekami baigiamieji darbai. Inovacijų agentūrai galutinai patikrinus atliktus darbus, skaičiuojama, kad iš viso savivaldybėse bus įdiegta beveik 65 tūkst. naujų kokybiškų LED šviestuvų gatvėse.

Užbaigus projektus, visi atnaujinti 65 tūkst. šviestuvų per metus leis sutaupyti apie 18,3 GWh elektros energijos, o tiek elektros energijos pakaktų beveik 5 tūkst. Lietuvos namų ūkių aprūpinti šiluma ir vėsuma visus metus, jeigu ji būtų gaminama šilumos siurbliais. Tuo pačiu kasmet bus sutaupoma apie 4 mln. eurų savivaldybių išlaidų energijos ištekliams.

Energijos vartojimo efektyvumas yra svarbi Europos Sąjungos siekio iki 2050 m. neutralizuoti anglies dioksido poveikį aplinkai dalis, o gatvių apšvietimo modernizavimas yra viena iš Energetikos ministerijos vykdomų finansinių nacionalinių politikos priemonių, kuriomis siekiama diegti efektyvesnes ir aplinkai draugiškas technologijas.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas, Svarbu

Ilgesnės šviestuvų garantijos besibaidžiusi rajono savivaldybė užsidirbo solidžią baudą 

Klaipėdos rajono savivaldybei pirmos instancijos teisme nepavyko įrodyti, kad VšĮ „Inovacijų agentūra“ nepagrįstai jai skyrė per 91 tūkst. eurų dydžio ...
2024-05-14
Skaityti daugiau

Politika

Ministerija žada atnaujinti sąlygas antrajam jūrinių vėjo jėgainių parkui

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) pirmadienį paskelbus, kad antrasis konkursas dėl galimybės vystyti vėjo parką Baltijos jūroje neįvyko, Energetikos ministerija ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

ELTA

Prieš prasidedant antrojo jūros vėjo parko konkursui – optimistinės institucijų nuotaikos

Pirmadienį Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbs antrąjį jūros vėjo elektrinių parko konkursą. Jame bus varžomasi dėl teisės Baltijos jūroje ...
2024-01-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This