Teismas: Kamineros krovinių terminalo pretenzijos – nepagrįstos

Svarbu, Uostas ir jūra

Regionų administracinis teismas atmetė Kamineros krovinių terminalo (KKT) skundą dėl Konkurencijos tarybos sprendimo neatlikti tyrimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atžvilgiu.

KKT buvo įsitikinęs, kad direkcija jam kaip uosto žemės nuomininkui sudarė prastesnes sąlygas vykdyti krovos veiklą, nes jis nuomos sutartimi turi prisiimti įsipareigojimus už uosto infrastruktūros – geležinkelio atšakos – įvedimą, o kitos uosto kompanijoms tokių įsipareigojimų esą neturi.

Terminalas savo ieškinyje tvirtino, kad Konkurencijos taryba apie vienuolika mėnesių po jo kreipimosi 2022 m. rugsėjį įvairiais būdais ir iš įvairių šaltinių rinko informaciją, reikšmingą tyrimui ir jau turi pakankamai duomenų, leidžiančių jį pradėti. Esą atlikus tyrimą būtų užtikrinta veiksminga konkurencija uoste bei sudarytos sąlygos nuosekliai jo plėtrai.

Tuo metu Konkurencijos taryba tvirtino, jog toks KKT prašymas neatitinka jos veiklos prioriteto. Esą tokiu tyrimu įtaka būtų daroma ne reikšmingai daliai Lietuvoje veikiančių ūkio subjektų ir vartotojų, bet tik pačiam terminalui.

Direkcija, šioje bykloje buvusi trečiuoju suinteresuotu asmeniu, kaio ir taryba, prašė teismo tokį skundą atmesti.

Bylą išnagrinėjusi kolegija, kurią sudarė teisėjos Jovita Einikienė, Violeta Petkevičienė ir Eglė Žulytė-Janulionienė, konstatavo, kad KKT skundas yra nepagrįstas.

Anot teismo, taryba pakankamai išsamiai įvertino esamą situaciją aktualioje rinkoje bei padarė pagrįstą išvadą, kad tyrimo pradėjimas neturėtų įtakos veiksmingai konkurencijai, o tyrimui reikalingi Konkurencijos tarybos ištekliai būtų neproporcingi tikėtiniems tyrimo rezultatams.

„Skunde nėra argumentų apie tai, kad minėti galimi konkurencijos ribojimai yra tokio masto, kad juos tirdama Konkurencijos taryba reikšmingai prisidėtų prie veiksmingos konkurencijos apsaugos, taip pat užtikrintų kuo didesnę vartotojų gerovę. Teisėjų kolegija prieina prie išvados, kad Konkurencijos taryba pakankamai argumentavo ginčijamą nutarimą, kuriuo atsisakyta pradėti tyrimą dėl direkcijos veiklos sudarant nuomos sutartis su uosto žemės nuomininkais. <…> Be to, teisėjų kolegija, pažymi, kad byloje nėra duomenų, jog direkcija riboja konkurenciją kitiems ūkio subjektams, todėl nėra pagrindo nepritarti atsakovės pozicijai, kad kilęs ginčas yra individualaus pobūdžio“, – rašoma sprendime, kuriuo atmestas KKT skundas.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Uostas ir jūra

Stringa konkursai dėl vandenilio gamyklos statybos Klaipėdoje

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija nukėlė atviro tarptautinio konkurso dėl vandenilio gamybos uoste įrangos, įskaitant jos montavimą, paleidimą, pasiūlymų pateikimo ...
2024-04-22
Skaityti daugiau

Transportas

Baigta Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcija

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog baigti Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu rengiama techninė ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Pradėta Uosto direkcijos laivyno bazės statyba

Pietinėje Klaipėdos uosto dalyje, Marių gatvėje, prasidėjo Uosto direkcijos laivyno bazės statyba. Darbų pradžia paženklinta kapsulės su laišku ateities kartoms ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This