Projektuos Šventosios jūrų uosto bangolaužius

Regionas

Palangos savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl Šventosios jūrų uosto pietinio ir šiaurinio bangolaužių naujos statybos techninio projekto parengimo. Projektą su statybą leidžiančiu dokumentu tikimasi turėti po 14 mėnesių nuo sutarties su rangovu pasirašymo.

Šventosios jūrų uosto vizija

Per 6 mėnesius nuo sutarties pasirašymo dienos projektuotojai turės parengti tris skirtingų bangolaužių konstrukcijų projektinius pasiūlymus. Projektinis gylis bangolaužių projektavimui – 4 metrai, su galimybe ateityje vidinę akvatoriją įgilinti iki 6 metrų.

Projektiniuose pasiūlymuose būtina numatyti optimalų bangolaužių statybos suskaidymą į du statybos etapus. I etape privaloma numatyti tik tuos statybos darbus, kuriuos įgyvendinus būtų „užtikrintas esamos ir sukurtos infrastruktūros funkcionavimas ir tolesnė plėtra mažiausiomis sąnaudomis”. II etapas – numatyti likusius statybos darbus.

Numatoma, kad pietinis Šventosios jūrų uosto bangolaužis bus apie 640, o šiaurinis – apie 440 metrų ilgio. Kartu nurodyta, kad „statinio parametrai, kaip keteros plotis, bangolaužio aukštis ir kiti, nustatomi projektavimo metu”.

Praėjusių metų pabaigoje Palangos savivaldybės įmonė Šventosios jūrų uosto direkcija ieškojo rangovo ir Šventosios jūrų uosto akvatorijos, ir įplaukos kanalo valymo darbams atlikti, dalį išvalyto grunto supilant į geotekstilės maišus ir suformuojant užtvarą apsaugoti akvatoriją bei įplaukos kanalą nuo užnešimo gruntu. Pripažįstama, kad tai – tik laikinas sprendimas.

2016 metais, kuomet Šventosios uostas dar priklausė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai (KVJUD), buvo manoma, kad jam pilnai atstatyti reikia apie 70 milijonų eurų.  Šventosios uostą KVJUD gilino ir valė 2011 metų vasaros pradžioje, tačiau po kelių dienų įplaukos kanalas vėl buvo užneštas smėliu.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Šventojoje - 9-asis baikerių festivalis

Jau devintus metus iš eilės Šventojoje vyksiantis tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“ skelbia šių metų programą. ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Nuteista Šventosios atrakcionuose tautiečius išnaudojusi čekų šeima

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo Čekijos piliečių šeima nuteista dėl prekybos žmonėmis. Teismo sprendimu, 46 m. vyrui, ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje - ne tik tradicinė margučių alėja, bet ir ją lydinčios liaudies melodijos

Artėjant šv. Velykoms, Palangos J. Basanavičiaus gatvė tradiciškai pasidabino įspūdingais dviejų metrų aukščio margučiais. Spalvinga bene gražiausiai pavasario šventei skirta ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This