Šviesų festivalio šiemet nebus (22)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-01-16

Dabartinės uostamiesčio valdžios užmojis gerokai peržiūrėti miesto kultūros barą atsiliepė ir 2015-aisiais užgimusiai tradicijai – Klaipėdos šviesų festivaliui.

Pernai pavasarį buvo skelbiama, kad 2024-aisiais ši šviesos fiesta vyks vasario 15-17 dienomis, tačiau už kultūros sritį atsakinga Klaipėdos vicemerė Lina Šukytė-Korsakė „Atvirai Klaipėdai“ patvirtino, kad tokio renginio paskutinį šios žiemos mėnesį nebus. Esą taip nuspręsta ne dėl taupymo, o dėl to, kad norima turėti naują koncepciją ir nekartoti buvusių klaidų.

Domo Rimeikos nuotr.

Apie paskutinį 2023-iųjų vasario savaitgalį vykusio šio festivalio koncepciją pirmą kartą buvo pranešta sausio 17-ąją surengtos spaudos konferencijos metu, o šiemet iš jį rengiančios savivaldybės VšĮ „Klaipėdos šventės“ pusės sklinda tik spengianti tyla.

Pirmasis ženklas, kad festivalio gali ir nebūti, pasirodė Klaipėdos savivaldybės 2024-2026 m. strateginio veiklos plano projekte. Jį miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetui pristatinėjusi Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė, paklausta, kodėl šioje grafoje yra nuliai, aiškino, kad „praėjusiais metais buvo pasiūlyta labai brangi koncepcija, buvo nuspręsta naują koncepciją sukurti apšvietimo miesto tuo metu ir galbūt pastoviai kokius nors akcentus mieste įrengti“.

„Kol to nėra ir sumos neplanuojamos, kol nėra tos koncepcijos“, – teigė tarnautoja.

„Tradicinių festivalių atsisakome taip lengva ranka“, – į tai reagavo komiteto narys, liberalas Saulius Budinas.

Minėtajame projekte nurodyta, kad pernai iš Savivaldybės biudžeto šiam festivaliui buvo skirta 120 tūkst. eurų.

Pernai balandžio viduryje VšĮ „Klaipėdos šventės“ kvietė Lietuvos ir užsienio menininkus, dizainerius, apšvietimo profesionalus, studentus, švietimo įstaigas teikti paraiškas 2024-ųjų renginiui. Skelbta, kad 2024-ųjų festivalio programa ir žemėlapis bus formuojamas remiantis dviem moto – nepasakotos istorijos/miesto jungtys.

Ar jau yra galutinis sprendimas dėl šio festivalio iš „Klaipėdos švenčių“ vadovės Eglės Šulskės sužinoti nepavyko – ji į skambutį neatsiliepė ir neperskambino. Tuo metu už kultūros sritį atsakinga Klaipėdos vicemerė L. Šukytė-Korsakė portalui patvirtino, jog jau nuspręsta šiemet atsisakyti tokio renginio.

Pasak vicemerės, toks sprendimas priimtas ne dėl finansavimo aspektų, o dėl „techninių sprendimų“. Anot pašnekovės, norima parengti naują šio renginio koncepciją, kuri įtrauktų kaip partnerius įvairias įmones ir įstaigas, galbūt ir naują finansavimo modelį bei atlieptų gyventojų lūkesčius ir nekartotų tokių klaidų, kokios esą buvo padarytos pernai.

L. Šukytė-Korsakė patikino, kad 2025 metais festivalis jau vėl bus rengiamas.

Beje, vicemerė ši pirmadienį duodama interviu LRT teigė, jog „Klaipėdai reikia didelių kultūrinių renginių, kurie pritrauktų daugiau turistų į Klaipėdą, kad žmonės galėtų save realizuoti daugiau visame Klaipėdos mieste“.

„Klaipėdos miesto gyventojai turėtų džiaugtis, kad ne tik Vilniuje ir Kaune gali vykti didieji renginiai, bet ir Klaipėdoje“, – tada sakė ji.

Žymos: | | | | |

Komentarai (22):

Atsakymai į “Šviesų festivalio šiemet nebus”: 22

 1. Inesinai parašė:

  Inesinai, kuri taip užstoja naująja vatnikų valdžią, matyt, pati vatnikė

 2. Albertas parašė:

  Kada kiekvienas LT parkelis jau turi savo ŠVIESŲ FESTIVALĮ, gal jau laikas išsiaiškinti kas yra Klaipėdos šviesų festivalis ?

 3. tiesiog parašė:

  nebėra kam organizuot, darbuotojai išsibėgiojo

 4. Vava parašė:

  Na nebus,kas čia tokio,pasaulis nesugrius!

 5. Hasts parašė:

  … festivalį sutraukt ne kasiniu laiku, tai pinigai verslui ir tuo pačiu miestui

  • Inesina parašė:

   O vau. O kiek dabar Klaipėdos verslas praras pinigų? Kiek viešbučių, kavinių? Nes žmonių minios važiuodavo. Šaunuolė nauja valdžia. Išsikasėt sau duobę.

 6. Hasts parašė:

  Nebus, nes 30.900 klaipėdiečių išrinko šį ” mentą”, o kiti miegojo, tai yrakaip yra, nesiskųskit, o eikit balsuoti, nes šį š… reikės 4 metus kęsti

 7. Klausimas parašė:

  O kažin kokios muzikos mėgėjas yra naujas meras, jei taip ir toliau Kongo dziazo irgi nebus.. cha cha.
  Nebus ir nereikės, labai smalsu darosi.

  • Klausimui parašė:

   Kad klystate, gerbiamasis, naujas meras viešai pareiškė, kad džiazas bus ir jis jam skirs pinigų. Mėgsta jis džiazą. Ir ne cha cha, o tokia realybė. Kas balsavo prieš dudorių liko apgauti.

 8. Vėtra parašė:

  Tokio koks buvo paskutiniais metais – nereikia ! Gėda ir pinigų taškymas. Kažkam aišku bus nuostolis , prarastas lengvas grobis. O miestui tik į naudą . Neapsijuoks „ant Lietuvos”.

 9. Ponui liberalui Budinui , parašė:

  manau ne lengva ranka atsisakoma tų tradicinių , bet gal būt ir todėl , kad liberalių tradicijos buvo įgavę ” keistą formą ” ? ____2021-06-17
  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę ir įvertino Klaipėdos, Palangos miestų ir Neringos savivaldybių veiklą finansuojant kultūros ir meno projektus bei kitus tokio pobūdžio renginius. STT vertinimu, projektų finansavimo dydžio nustatymo procedūros nėra aiškiai reglamentuotos. Taip pat galimas korupcijos rizikas didina tai, kad projektų partneriams ir subrangovams nėra nustatyti jokie reikalavimai. ______

 10. Vaizdo projekcija parašė:

  Na ką, klaipėdiečiai-išsirinkot,, gerą”valdžią, matysit špygą, džiaukitės…

  • Ne vaizdo projekcija parašė:

   Gera valdžia, skaičiuoja mano sumokėtus pinigus. Paleisti vėjais 120 tūkstančių daug proto nereikia. Suskaičiuoti, ką ir už kiek rengti, baigti mokėti draugeliams – sunkiau.

  • Hasts parašė:

   … taip taip vatnykų miestas, kaip ir kaunas, abu merai mentai

 11. O man patinka parašė:

  Reikia nuolatinio kai kurių objektų apšvietimo! Miestas gražus gali būti nuolat kodėl tik porą vakarų per metus . Liuks mintis .

 12. Mažoji Klaipėda parašė:

  Na ? Kur etatiniai komentarai, kad vėl liberalai kalti?
  Kai vieninteliai gina tradicijas 🙂 su šia valdžia mes virsime į provinciją….

 13. Šventės parašė:

  Seniau reikėjo atsisakyti, nes tai kas buvo- gėdelė. O Klaipėdos švenčių vadovė E. Šulskė nesugeba organizuoti renginių ir sugalvoti kažką naujo, neduota žmogui, o į direktorės vietą atsisėdo per klaidą. Žmogus turi būti kūrybingas, o šiuo atveju tuščias puodas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Kaipgi be jo?*

Spyglys šeštadienį po vidurdienio apsidžiaugė pagaliau išvydęs ir išgirdęs mūsų miestelio savivaldybės valdomos VšĮ „Klaipėdos šventės“ užsakymu sukurtą Jūros šventės ...
2024-07-20
Skaityti daugiau

Miestas

Pristato Jūros šventės himną

Likus savaitei iki didžiausio vasaros renginio Jūros šventės, kuri šiais metais mini savo gimimo 90-metį, renginio organizatorius – viešoji įstaiga ...
2024-07-20
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Politikai giriasi sumažinę Klaipėdos oro taršą

„Viso labo tereikėjo dvigubai padidinti valymo skaičių ir problema pradėjo ženkliai mažėti, – Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos ...
2024-07-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This