Šviesų festivalio šiemet nebus

Miestas, Svarbu

Dabartinės uostamiesčio valdžios užmojis gerokai peržiūrėti miesto kultūros barą atsiliepė ir 2015-aisiais užgimusiai tradicijai – Klaipėdos šviesų festivaliui.

Pernai pavasarį buvo skelbiama, kad 2024-aisiais ši šviesos fiesta vyks vasario 15-17 dienomis, tačiau už kultūros sritį atsakinga Klaipėdos vicemerė Lina Šukytė-Korsakė „Atvirai Klaipėdai“ patvirtino, kad tokio renginio paskutinį šios žiemos mėnesį nebus. Esą taip nuspręsta ne dėl taupymo, o dėl to, kad norima turėti naują koncepciją ir nekartoti buvusių klaidų.

Domo Rimeikos nuotr.

Apie paskutinį 2023-iųjų vasario savaitgalį vykusio šio festivalio koncepciją pirmą kartą buvo pranešta sausio 17-ąją surengtos spaudos konferencijos metu, o šiemet iš jį rengiančios savivaldybės VšĮ „Klaipėdos šventės“ pusės sklinda tik spengianti tyla.

Pirmasis ženklas, kad festivalio gali ir nebūti, pasirodė Klaipėdos savivaldybės 2024-2026 m. strateginio veiklos plano projekte. Jį miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetui pristatinėjusi Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė, paklausta, kodėl šioje grafoje yra nuliai, aiškino, kad „praėjusiais metais buvo pasiūlyta labai brangi koncepcija, buvo nuspręsta naują koncepciją sukurti apšvietimo miesto tuo metu ir galbūt pastoviai kokius nors akcentus mieste įrengti“.

„Kol to nėra ir sumos neplanuojamos, kol nėra tos koncepcijos“, – teigė tarnautoja.

„Tradicinių festivalių atsisakome taip lengva ranka“, – į tai reagavo komiteto narys, liberalas Saulius Budinas.

Minėtajame projekte nurodyta, kad pernai iš Savivaldybės biudžeto šiam festivaliui buvo skirta 120 tūkst. eurų.

Pernai balandžio viduryje VšĮ „Klaipėdos šventės“ kvietė Lietuvos ir užsienio menininkus, dizainerius, apšvietimo profesionalus, studentus, švietimo įstaigas teikti paraiškas 2024-ųjų renginiui. Skelbta, kad 2024-ųjų festivalio programa ir žemėlapis bus formuojamas remiantis dviem moto – nepasakotos istorijos/miesto jungtys.

Ar jau yra galutinis sprendimas dėl šio festivalio iš „Klaipėdos švenčių“ vadovės Eglės Šulskės sužinoti nepavyko – ji į skambutį neatsiliepė ir neperskambino. Tuo metu už kultūros sritį atsakinga Klaipėdos vicemerė L. Šukytė-Korsakė portalui patvirtino, jog jau nuspręsta šiemet atsisakyti tokio renginio.

Pasak vicemerės, toks sprendimas priimtas ne dėl finansavimo aspektų, o dėl „techninių sprendimų“. Anot pašnekovės, norima parengti naują šio renginio koncepciją, kuri įtrauktų kaip partnerius įvairias įmones ir įstaigas, galbūt ir naują finansavimo modelį bei atlieptų gyventojų lūkesčius ir nekartotų tokių klaidų, kokios esą buvo padarytos pernai.

L. Šukytė-Korsakė patikino, kad 2025 metais festivalis jau vėl bus rengiamas.

Beje, vicemerė ši pirmadienį duodama interviu LRT teigė, jog „Klaipėdai reikia didelių kultūrinių renginių, kurie pritrauktų daugiau turistų į Klaipėdą, kad žmonės galėtų save realizuoti daugiau visame Klaipėdos mieste“.

„Klaipėdos miesto gyventojai turėtų džiaugtis, kad ne tik Vilniuje ir Kaune gali vykti didieji renginiai, bet ir Klaipėdoje“, – tada sakė ji.

22 Comments

 1. Inesinai

  Inesinai, kuri taip užstoja naująja vatnikų valdžią, matyt, pati vatnikė

  Reply
 2. Albertas

  Kada kiekvienas LT parkelis jau turi savo ŠVIESŲ FESTIVALĮ, gal jau laikas išsiaiškinti kas yra Klaipėdos šviesų festivalis ?

  Reply
 3. tiesiog

  nebėra kam organizuot, darbuotojai išsibėgiojo

  Reply
 4. Vava

  Na nebus,kas čia tokio,pasaulis nesugrius!

  Reply
 5. Hasts

  … festivalį sutraukt ne kasiniu laiku, tai pinigai verslui ir tuo pačiu miestui

  Reply
  • Inesina

   O vau. O kiek dabar Klaipėdos verslas praras pinigų? Kiek viešbučių, kavinių? Nes žmonių minios važiuodavo. Šaunuolė nauja valdžia. Išsikasėt sau duobę.

 6. Hasts

  Nebus, nes 30.900 klaipėdiečių išrinko šį ” mentą”, o kiti miegojo, tai yrakaip yra, nesiskųskit, o eikit balsuoti, nes šį š… reikės 4 metus kęsti

  Reply
 7. Klausimas

  O kažin kokios muzikos mėgėjas yra naujas meras, jei taip ir toliau Kongo dziazo irgi nebus.. cha cha.
  Nebus ir nereikės, labai smalsu darosi.

  Reply
  • Klausimui

   Kad klystate, gerbiamasis, naujas meras viešai pareiškė, kad džiazas bus ir jis jam skirs pinigų. Mėgsta jis džiazą. Ir ne cha cha, o tokia realybė. Kas balsavo prieš dudorių liko apgauti.

 8. Vėtra

  Tokio koks buvo paskutiniais metais – nereikia ! Gėda ir pinigų taškymas. Kažkam aišku bus nuostolis , prarastas lengvas grobis. O miestui tik į naudą . Neapsijuoks „ant Lietuvos”.

  Reply
  • Pritariu Vėtrai

   buvo gėda ir pinigų ištaškymas .

  • Hasts

   .. visjas bus pinigų ištaškymas, nero pareigybė irgi yra taskymas

 9. Ponui liberalui Budinui ,

  manau ne lengva ranka atsisakoma tų tradicinių , bet gal būt ir todėl , kad liberalių tradicijos buvo įgavę ” keistą formą ” ? ____2021-06-17
  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę ir įvertino Klaipėdos, Palangos miestų ir Neringos savivaldybių veiklą finansuojant kultūros ir meno projektus bei kitus tokio pobūdžio renginius. STT vertinimu, projektų finansavimo dydžio nustatymo procedūros nėra aiškiai reglamentuotos. Taip pat galimas korupcijos rizikas didina tai, kad projektų partneriams ir subrangovams nėra nustatyti jokie reikalavimai. ______

  Reply
 10. Vaizdo projekcija

  Na ką, klaipėdiečiai-išsirinkot,, gerą”valdžią, matysit špygą, džiaukitės…

  Reply
  • Ne vaizdo projekcija

   Gera valdžia, skaičiuoja mano sumokėtus pinigus. Paleisti vėjais 120 tūkstančių daug proto nereikia. Suskaičiuoti, ką ir už kiek rengti, baigti mokėti draugeliams – sunkiau.

  • Hasts

   … taip taip vatnykų miestas, kaip ir kaunas, abu merai mentai

 11. O man patinka

  Reikia nuolatinio kai kurių objektų apšvietimo! Miestas gražus gali būti nuolat kodėl tik porą vakarų per metus . Liuks mintis .

  Reply
 12. Mažoji Klaipėda

  Na ? Kur etatiniai komentarai, kad vėl liberalai kalti?
  Kai vieninteliai gina tradicijas 🙂 su šia valdžia mes virsime į provinciją….

  Reply
  • Anonimas

   kad visiem pofik tas festivalis

 13. Šventės

  Seniau reikėjo atsisakyti, nes tai kas buvo- gėdelė. O Klaipėdos švenčių vadovė E. Šulskė nesugeba organizuoti renginių ir sugalvoti kažką naujo, neduota žmogui, o į direktorės vietą atsisėdo per klaidą. Žmogus turi būti kūrybingas, o šiuo atveju tuščias puodas.

  Reply
  • Pritariu

   buvo silnas neva festivalis . Per pusvalandį apėjai ir namo.

  • u

   Fantastiškas žmogus yra Eglė. Ir kūrybiškas, ir žiūrintis į ateitį. Tikrai ne dėl Eglės šis festivalis neįvyko.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga, Svarbu

Leido iškirsti 45 medžius

„Želdiniai trukdys saulės elektrinės modulių pastatymui, taip pat mes šešėlį saulės elektrinės moduliams, kas ženkliai sumažins elektros gamybos pajėgumus, – ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

Sveikata

Saulius Budinas - KUL vadovybės komandoje

Pasitvirtino „Atviros Klaipėdos” jau skelbta informacija, jog konkursą užimti Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) generalinio direktoriaus pavaduotojo infrastruktūrai ir plėtrai pareigas ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Dėl senosios Klaipėdos pirties likimo - idėjų lietus

„Tai reikia ją padaryti visiškai nemokama”, – trečiadienį Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu pasiūlė konservatorius Aidas ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This