Vicemerė atsikirto ministrui

Politika

Kultūros ministrui Simonui Kairiui pareiškus, kad jis žada vykti į Klaipėdą aiškintis dėl savivaldybės kultūros politikos sprendimų, į tai sureagavo už šią sritį atsakinga uostamiesčio vicemerė Lina Šukytė-Korsakė.

Lina Šukytė-Korsakė ir Simonas Kairys. Martyno Vainoriaus ir Virginijos Spurytės nuotr.

„Sakote pagalbos šauksmo šaukiasi kultūros atstovai, kultūros ministre? Ne pagalbos, o pinigų! Užsuktas eurų kraniukas, tekėjęs daugelį metų! Nenorėdama kelti „nešvarių“ Klaipėdos kultūrininkų reikaliukų, per ilgai tylėjau, bet jei pasakėte A, būkite drąsūs – pasakyti Z!“ – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ rašo vicemerė.

Anot jos, bendradarbiavimo sutartis su Prancūzijos ambasada nenutraukta, ji galioja iki šių metų vasario 23 dienos.

„Programai „Prancūzų ir klaipėdiečių šiuolaikinio šokio koprodukcinių projektų įgyvendinimui“ ir „Jungtinės klaipėdiečių ir prancūzų šiuolaikinio šokio programos „KlaipeDanse“ įgyvendinimui, 2023 metais iš miesto biudžeto skiriama 45 tūkstančiai EURŲ! Šiemet sutarties su prancūzais užbaigimui nuspręsta skirti 12 tūks. Eurų – ar gi ne pikta? O DABAR NUO PRADŽIŲ…. 2017–2021 metais Agnija Šeiko viešųjų pirkimų būdų šiuolaikiniam menui ir prancūzų draugystei palaikyti, laimėdavo viešuosius pirkimus ir per tą laiką iš miesto biudžeto, Agnijos Šeiko VšĮ buvo atseikėta solidi suma. 2021 sudaroma bendradarbiavimo sutartis su Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Klaipėdos savivaldybė ir Klaipėdos universitetu. Sutarties objektas – klaipėdiečių ir prancūzų šiuolaikinio šokio koprodukcinio spektaklio kūrimo, spektaklio viešo pristatymo ir kūrybinio dirbtuvių organizavimo paslaugoms. Stebuklas – bendradarbiavimą su prancūzais megzti patikėta tai pačiai menininkei! Per visą šį laikotarpį už projektus su prancūzais iš miesto biudžeto skirta 369,9 tūkstančiai eurų! Ir tik šiai valdančiajai daugumai, pavyko išjudinti štai tokį kultūrinį Klaipėdos gyvenimą! Rėmimo iš miesto biudžeto sulaukdavo tik kai kurie menininkai! Ir toji gausiai šelpiama menininkų dalis ATSIBUDO – euriukų kraniukas užsidarė!“ – rašo L. Šukytė-Korsakė (kalba netaisyta).

Ji taip pat ministrui uždavė klausimą, kiek pati Kultūros ministerija skyrė lėšų plėtoti kultūriniam bendradarbiavimui su Prancūzija.

„Mielieji, klaipėdiečiai, pinigų plovykla BAIGTA, o lėšos kultūrai bus skirstomos SKAIDRIAI! O gal mums to nereikia?“ – tekstą užbaigia vicemerė.

Vėliau ji šį savo įrašą iš paskyros ištrynė.

32 Comments

 1. Laukiu ministerio.

  Tai kada tas kultūros ministras atvarys, eisiu paklausyti, gal kokią kalbą išrėš. Visas Kaunas džiūgauja, sako , kad dėjo ministeris kalbą bibliotekos atidarym proga, tai visiems ausys raudonavo, taip visi susijsudino. O čia skandalas dėl pinigų, kai kurie įprato fondą pastoviai, kaip karvės spenį čiulpti ir nenori paleisti.

  Reply
 2. Nuomonė

  Tai mažos interesų grupės projektas, praktiškai neduodantis jokios pridėtinės vertės nacionalinei kultūrai, tai aiškus pasipinigavimas.

  Reply
 3. algirdas

  pagaliau kažkas gero musų mieste…o tai kultūra jau konteineriuose centre buvo…o pinigai taškomi be proto.Šaun kad miestas bunda….sėkmės

  Reply
  • tai

   vaje, tai kad atsikirto… žiūrėkit, kas prašneko, gal jau atskiria Muzikinį teatrą nuo Koncertų salės?> žemaitinė kultūringa patapo?

 4. sveiki atvykę

  į žemaitaitininkų kultūrą, nekultūringa šneka, kaltinimai be įrodymų, kultūrinių projektų įvardijimas kaip „belekas”…Šeiko ir Šukytė kuri pavardė jums asocijuojasi su kultūra?

  Reply
 5. Reikia paaiškinimo

  Sukinėjuosi Klaipėdos kultūros erdvėje, tačiau apie projektą su Prancūzijos ambasada nieko negirdėjau. Niekur niekas neskelbė renginių, spektaklių, koncertų ir kt. Kyla klausimas: ar tas „prancūziškas” projektas buvo finansuojamas iš kultūros ir meno biudžeto, ar iš kažkokio kito? Gal ir tarptautinių ryšių?

  Reply
 6. Juokiasi puodas, kad katilas juodas

  Tai ir jūs ponia vicemere pasakėte A , bet nepasakėte Z . Kodėl praleidote info jog šios valdžios viešiesiems ryšiams , (t.y. makaronų kabinimui, šou ) iš mūsų surinktų mokesčių skyrėte 500 tūkstančius

  Reply
  • Kiek galima pletkinti ?

   Neskyrė papildomai ! Tie eurai buvo kitoje kontoroje ! Pinigai buvo! Paskaitykite dar kartą kas rašoma. Tiesiog pinigai buvo mėtomi belekam, kurie turi dirbti visai kitus darbus . Nepavyko suprasti .

  • Perdavė , tiems kurie privalo daryti , o ne išmėtyti eurai neaišku kam

   Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė tikino, kad apie 205 tūkst. eurų persikels būtent iš „Klaipėdos ID“ programos. Likusios esą yra įvairios pačios Savivaldybė administracijos priemonės, į kurias „įeina daug“: gyventojų apklausos, nuomonių tyrimai, informacijos sklaida žiniasklaidos priemonėse, savivaldybės skelbimų publikavimas, „rinkodaros, reprezentacinių priemonių vykdymas“.

 7. Jonas

  Klaipedoje seniai šeriami vis tie patys, niekam ne paslaptis. Visi pinigai sukasi apie tris personas ir Švente… o karalius nuogas, nera ka ziureti…

  Reply
 8. Anonimas

  Puikiai Klaipėdiečiai, pagaliau dirbama Klaipėdos labui.

  Reply
 9. Nikulinas

  Prieš interviu radijui reikėjo taip pasiruošti, o ne sapalioti darželinuko lygiu… O , kad Šeiko buvo sočiai maitinama už niekingus neva šokio spektaklius miesto gatvėse ir parke yra akivaizdu.

  Reply
 10. Vietinis

  Tai o kam „daląšinot”tuos 12štukių (jei toks
  bardakas)- DAŠOKTI!? Jei lėšos prie Dūdoriaus buvo skirstomos neskaidriai,tai gal p.vicemere Jūs turite skaičius ant stalo(ar „dūdoriniai” spėjo „suvalgyti”-sudeginti visus dokumentus!?)- tai gal MAŽĄ pareiškimuką į Gen.Prokuratūra! Ar „brisius brisiui” nekanda!?

  Reply
 11. Kada?

  O kada džiazo kranelis bus užsuktas? Žemaitaitis mums žadėjo, o Jus vicemere, tik apie šokius kalbate.

  Reply
  • Pinigų dalybos

   turėtų būti skaidrios ir ne tik tarp savų ! Džiazo festivalis ir kiti festivaliai yra puiku ! Aš seniai jau neinu į džiazus, man nebeįdomu , bet jei yra kam patinka kodėl ne. Džiazą mėgstu .

  • Jei

   Žemaitaitis žadėjo, jo ir klauskite.Tik pirma išrinkite , ko, tikiuosi nebus niekada

 12. neringa

  tikrai pastaruosius daugybę metų MIESTO PINIGAI kultūrai buvo tiesiog dalybos saviems tarp savų. Vis tie patys gaudavo, tos pačios pavardės. Žinau daug puikių menininkų, kurie nusivylę jau seniai net nebebado gauti finansavimo savo puikiems projektams, nes žino, kad vis tiek gaus savi.
  PAGARBA tiems, kas išdrįso tai pakeisti. Tikiu, kad MIESTUI nuo to bus tik geriau.

  Reply
 13. Tas pats

  Tai persidalijimas, gana vieniems, reikia ir kitiems…Kultūra Klaipėdoje menksta , kažkoks darosi kaimo bobynas… Pirmas etapas jau įveiktas, nauji politikai galimai visi sužinojo, kad Koncertų salė ir Muzikinis teatras yra skirtingi objektai. Kultūra gyvuoja kažkokių vakaruškų lygmeniu, dėkui Dievui, kad dar galime pasiekti Kauną, Vilnių, jei reikėtų Klaipėdos kultūros lygyje gyventi-nudurnėtume.

  Reply
  • O tai kur dingo

   taip puoselėti ir remti kultūrininkai ? Tokios sumos sudėtos , o kultūros važiuojate į Vilnių ar Kauną ?

  • Mr. P

   Kokios dar kultūros norėti kažkokioj Klaipėdoj, kur vyrauja proletarmužikų kontingentas?!…

  • Na taip , plroletarmužikų kontingentas

   Tik imti eurus iš tų „mužikų” visai nieko tokio ? Ir dar rėkti , kada eurai nustoja tekėti ? tikrieji intelektualai arba kūrybos elitas niekada nesiims demagogijos, separacijos ar atskirties – tas vertas, o tas – ne. Taigi, prasivėdinkite , ” kultūra ” .

 14. Albertas

  Demokratija ir skaidrumas veikia.

  Reply
 15. taigi,

  o kodėl be Petrošiaus atvažiuos..ar tas dar anonimkę rašo apie ką nors ir laiko neturi

  Reply
  • Kaipgi,

   gal jie nedraugauja ?

 16. Ir vicemerė panašu yra teisi, nes dar 2021m STT

  TEIKĖ KORUPCIJOS PREVENCIJOS REKOMENDACIJAS dėl Kultūros ir meno projektų finansavimo skaidrinimo . ______STT analitinės antikorupcinės žvalgybos pareigūnai atliko informacijos apie Klaipėdos miesto lėšų paskirstymą kultūros sektoriui analizę. NUSTATYTI Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos narių ir/ar ekspertų TARPUSAVIO RYŠIAI , taip pat jų ryšiai su kultūros projektus teikusiomis įstaigomis, kurie galėjo turėti įtakos galimai NEOBJEKTYVIAM projektų vertinimui.

  Reply
 17. 152

  O bože, bože, Savivaldybės komunikacijos skyriaus specialistai darbuojasi išsijuosę.

  Reply
  • Pradžioje man buvote juokingi ,

   dabar tokių jau gaila . Visiški nevykėliai , o gal kokių traumų patyrę , nes tik tokie gali nenorėti žinoti esmės ar priežasčių . Jums užtenka pakvailinimo ir pletkų ? Yra faktai ir jokiam skyriui nereikia jums , nevykėliams , aiškinti ant pirštų 🙂 Protingi , kritiškai mąstantys viską supranta , deja tokių ,tarp save vadinančių patryyyjotais , mažuma .

 18. Kaip smagu matyti

  jog valdant liberalams ir liberaliems bei konservatoriams , Klaipėdoje niekur toli nuo sovietmečio nenukeliavome : tada žirneliai tik saviems , dabar – eurai tik tarp savų . Vertiiiiiibės vakarų 🙂

  Reply
  • klaipedskas

   Pasidomėk kas dabar valdžioj su Vaitkum 😀 Tas pats Grubliauskas su Cesiuliu, buvęs meras ir vicemeras. Širdy visad liberalai, bet dabar biški socdemai

 19. Kaip smagu vėl skaityti komentarus

  Kaip smagu vėl skaityti IP 90.131.41.152 komentarus. Visų sričių žinovas, Vaitkaus šlovintojas, ar darbuotojas ?

  Reply
  • Tas komentatorius 152

   Manau yra Kubilenė ar kaž kas iš savivaldybės Neniškiui artimas

 20. Puiku , ką ir reikėjo išviešinti

  Kas yra eurų gavėjas ir kam tekėjimas užsuktas ir dėl ko keliamas ” kultūrininkų ” šaršalas ? 🙂 Agnija Šeiko ? Pinigų plovykla baigta ? 🙂 ____Sutarties objektas – klaipėdiečių ir prancūzų šiuolaikinio šokio koprodukcinio spektaklio kūrimo, spektaklio viešo pristatymo ir kūrybinio dirbtuvių organizavimo paslaugoms. Stebuklas – bendradarbiavimą su prancūzais megzti patikėta tai pačiai menininkei! Per visą šį laikotarpį už projektus su prancūzais iš miesto biudžeto skirta 369,9 tūkstančiai eurų! Ir tik šiai valdančiajai daugumai, pavyko išjudinti štai tokį kultūrinį Klaipėdos gyvenimą! Rėmimo iš miesto biudžeto sulaukdavo tik kai kurie menininkai! Ir toji gausiai šelpiama menininkų dalis ATSIBUDO – euriukų kraniukas užsidarė!“, – rašo L. Šukytė-Korsakė.

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga, Svarbu

Leido iškirsti 45 medžius

„Želdiniai trukdys saulės elektrinės modulių pastatymui, taip pat mes šešėlį saulės elektrinės moduliams, kas ženkliai sumažins elektros gamybos pajėgumus, – ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

Spyglys

Klaipėda kultūros srityje pralenks Berlyną*

„Klaipėdos kultūros lygį pakelsime iki Berlyno lygio. Sieksime pritaikyti Berlyno kultūros modelį ir reikės iš Berlyno semtis patirties”, – tokias sensacingas ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

„Auksinių scenos kryžių" apdovanojimuose - klaipėdiečių triumfas (papildyta)

Tarptautinę teatro dieną, trečiadienio vakare, Klaipėdos dramos teatre vykusioje „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijoje iš 17 nominacijų net 6 „Auksiniai ...
2024-03-27
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This