Palangoje vaiką nuo mamos atskyrę specialistai dirbo netinkamai

ELTA
Viktorija Smirnovaitė (ELTA)
2024-01-18

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga nustatė, jog praėjusį rugsėjį Palangoje vaiko nuo motinos atskyrimą vykdę vaiko teisių specialistai dirbo netinkamai ir neprofesionaliai. Dėl to, nurodo kontrolierė, mažametis galimai patyrė neigiamus išgyvenimus, stresą ir baimę.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė taip pat priims sprendimus dėl vaiko teisių apsaugos specialisčių, paėmusių mažametį iš motinos galimų tarnybinių nusižengimų vertinimo.

„Kontrolierė (…) pasiūlė imtis priemonių, kad būtų pašalintos priežastys ir sąlygos tokio pobūdžio pažeidimams ateityje atsirasti, taip pat pasiūlė spręsti dėl teisinės atsakomybės vertinimo, socialiniuose tinkluose paviešinus jautrius vaiko asmens duomenis“, – skelbia įstaiga.

Kontrolierės vertinimu, šiuo atveju vaiko interesų ir teisių apsauga galėjo būti pažeisti ir dėl priešiško motinos nusistatymo tarnybų veiksmų atžvilgiu.

„Teismas 2023 m. spalio 19 d. įvertino, kad mamos veiksmai minėto įvykio metu atskleidžia akivaizdų nusiteikimą prieš tarnybos specialistus, savo emocijų nevaldymu ar sąmoningu jų demonstravimu ir perteikimu vaikui, daromą poveikį sudėtingoje situacijoje esančio vaiko emocinei būsenai“, – nurodo kontrolierė.

Pranešama, jog Vaiko teisių apsaugos kontrolierė taip pat siūlo užtikrinti kokybišką tarnybos specialistų reikiamų kompetencijų ugdymą, atkreipia dėmesį į tarnybos veiklos teisinio reglamentavimo tobulinimo poreikį, aiškiau ir detaliau nustatant vaiko paėmimo į saugią aplinką proceso koordinavimą, eigą ir bendradarbiavimą.

Visgi, pati mama specialistų veiksmų tarnybai neskundė.

Gruodžio pradžioje viešojoje erdvėje ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip vaiko teisių apsaugos darbuotojai iš mamos jėga paima vaiką. Vaikas, plėšiamas iš mamos glėbio, verkė ir rėkė, darbuotojai jį ramino, teigdami, kad „tavo mamytė niekur nedingo“. Mama prašė pareigūnų ir vaiko teisių apsaugos darbuotojų neimti jos vaiko.

Dėl socialiniuose tinkluose pasirodžiusio vaizdo įrašo Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė pradėjo tyrimą.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės teigimu, socialiniuose tinkluose išplitęs vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip mažametis paimamas iš mamos, yra tik dalis proceso, vykstančio nuo 2022-ųjų. I. Skuodienė teigė, kad vaizdo įraše matoma mama su vaiku slapstėsi ir nevykdė teismo sprendimo.

                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Renginiai

Palangoje ir Šventojoje dirbs sezoninės „Rimi“ parduotuvės

Kaip ir kasmet, prasidedant vasarai darbą pradeda sezoninės „Rimi“ parduotuvės – Palangoje durys atveriamos gegužės 23 d., Šventojoje – nuo ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Regionas

Kurorto festivalis skelbs vasarą (programa)

Palanga kviečia švęsti – jau kitą savaitgalį, gegužės 31 – birželio 2 dienomis, į linksmybes pasinerti vilios Kurorto festivalis. Šiais ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Verslas

Pajūryje NT kainos šoko iki neregėtų aukštumų

Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This