Senojo pašto likimas: savivaldybė pateikia dar vieną versiją (3)

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-01-24

Kultūros ministrui Simonui Kairiui pirmadienį pareiškus, kad uostamiesčio savivaldybė stabdo buvusių centrinių pašto rūmų atgaivinimo procesą, pastaroji trečiadienį išplatintame pranešime pateikė dar vieną įvykių versiją.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Žinia, atsakydama į „Atviros Klaipėdos“ klausimą savivaldybė prieš porą dienų tvirtino, kad suburta darbo grupė aktyviai diskutuoja dėl pašto įveiklinimo siekiant išsaugoti, pritaikyti paveldo objektą, sukuriant gyvybingą traukos objektą, o naujosios miesto valdžios siekis yra kad būsimas veiklas apjungtų jūrinė tematika.

Trečiadienio pranešime teigiama, kad savivaldybė yra numačiusi jau šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti.

„Klaipėdos savivaldybė savo ketinimų neišsižada. Atvirkščiai – esame labai suinteresuoti, kad klaipėdiečiams svarbią reikšmę turintis istorinis kompleksas būtų kuo greičiau sutvarkytas ir pagaliau atgimtų. Apmaudu girdėti pasisakymus, neva savivaldybė kažko nedaro, kad tai taptų realybe. Norisi priminti ministerijai, kas yra istorinio komplekso savininkas ir kas jį turėtų sutvarkyti. Vertinant paskutinius ministerijos ir jai pavaldžios įstaigos atstovų pasisakymus susidaro įspūdis, kad ministerija pamažu traukiasi nuo savo pirminių ketinimų. Labai norėčiau, kad šis įspūdis būtų klaidingas, tačiau vien tai, kad savivaldybės jau dabar prašoma finansinio prisidėjimo prie projektavimo ir pastato tvarkymo, sukelia daug klausimų, kas bus tolimesniuose etapuose, jei valstybės lėšomis neįstengiama parengti net projekto? Ar sutvarkymui finansavimą numatyti ketinusi ministerija ir vėl dairysis į miesto biudžetą?“ –  pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Anot pranešimo, paskutiniame ministerijos sudarytos darbo grupės posėdyje, vykusiame gruodį, buvo nutarta, kad iki vasario vidurio turi būti parengtas projektavimo techninės užduoties projektas. Pastaruoju metu įvardinamos ir įvairios sumos, kurių, kaip prisidėjimo prie projektavimo ir pastato sutvarkymo, esą pageidaujama iš savivaldybės – preliminariai apie 2 mln. eurų.

„Susitarime ir iki šių metų gruodžio nebuvo jokių kalbų apie savivaldybės finansinį prisidėjimą prie projektavimo ir statybos darbų. Deja, tačiau dabar jau girdime ir turime raštiškus įrodymus, kad ministerija spaudžia savivaldybę skirti pinigų pastato sutvarkymui, nes tik tokiu atveju būtų galima paskubinti darbų eigą. Noriu ministerijai priminti, kad centrinis paštas yra jų nuosavybė ir kokią teisę savivaldybė turi investuoti į svetimo turto sutvarkymą? Manau, kad visi šie žingsniai buvo iš anksto numatyti, bandant nusimesti įsipareigojimus ir apkaltinti savivaldybę neveiksnumu. Iš mūsų pusės tai, kas buvo suplanuota – centrinio pašto įveiklinimas, juda į priekį. Pašto pastatas, mūsų nuomone, eilę metų yra nusikalstamai apleistas, tinkamai neprižiūrimas ir toliau niokojamas gamtinių sąlygų“, – teigia A. Vaitkus.

Pranešime taip pat informuojama, kad po savivaldybės 2022 metų rugsėjį atlikto statinio techninės priežiūros patikrinimo ir nustatytų trūkumų, pernai vasarą Kultūros infrastruktūros centras įrengė apsaugos priemones, tačiau gruodį vėl kreiptasi į šį centrą dėl pavojingai besikaupiančio sniego ir išsiklaipiusių apsauginių konstrukcijų. Atkreiptas dėmesys, kad statinio valdytojas privalo užtikrinti, jog ant apsauginių tinklų ir stogo besikaupiantis sniegas nekeltų grėsmės praeiviams, šalia pastato statomiems automobiliams, statiniai atitiktų saugos reikalavimus.

Žymos: | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Senojo pašto likimas: savivaldybė pateikia dar vieną versiją”: 3

 1. ? parašė:

  Negi gali ko nors daugiau tikėtis iš politinės korupcijos byloje nuteistos partijos Liberalų sąjūdis Kultūros ministro , kuris atvyko į Klaipėdą pasirūpinti REIKALU, kuris yra tik savivaldos REIKALAS ir visiškai nesirūpina tuo kas priklauso Kultūros ministerijos REIKALUI ? __ Vaitkus pabrėžia, kad centrinis paštas YRA JŲ NUOSAVYBĖ IR SAVIVALDYBĖ NETURI INVESTUOTI Į SVETIMO TURTO SUTVARKYMĄ .

  „Manau, kad visi šie žingsniai buvo iš anksto numatyti, bandant nusimesti įsipareigojimus ir apkaltinti savivaldybę neveiksnumu. Iš mūsų pusės tai, kas buvo suplanuota – centrinio pašto įveiklinimas, juda į priekį. Pašto pastatas, mūsų nuomone, eilę metų yra nusikalstamai apleistas, tinkamai neprižiūrimas ir toliau niokojamas gamtinių sąlygų“, – teigia meras.

  • Juze parašė:

   Negi galima ko nors tikėtis iš mero, teismo pripažinto supainiojusį viešus ir privačius interesus bei apsimelavusį ant visos Lietuvos su siekiu pažeminti ir apšmeižti savovaldybės darbuotojus?

  • Juzei parašė:

   Liberalus išsilavinimas ” bemokslis ” 🙂 ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Klaipėdos ambicijos prie marių: nuo kalbų iki pirmųjų popierių - beveik dveji metai

„Turi būti tikslinami Karaliaus Vilhelmo kanalo sujungimo su Kuršių mariomis konkretūs sprendiniai”, – rašoma „pietinio pocentrio Stariškių rajone” galimybių studijos ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Dešimtyje Klaipėdos mokyklų atsiras cigarečių detektoriai 

Atlikusi bandymus dviejose uostamiesčio mokyklose Klaipėdos savivaldybė nusprendė šiemet dešimtyje tokių įstaigų įrengti įprastų ir elektroninių cigarečių detektorius. Teigiama, kad ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Miestas

Tęs darbus dubliuojančioje gatvėje

Klaipėdos savivaldybė praneša po pertraukos numatanti tęsti prieš dvejus metus pradėtus bei vėliau sustabdytus gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio ...
2024-05-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This