Į Kultūros ir meno politikos formavimo darbo grupę – be sutikimo? (dar atnaujinta)

Politika, Svarbu

Nerimstant aistroms dėl kultūros padėties Klaipėdos mieste, savivaldybė savo tinklapyje paskelbė mero Arvydo Vaitkaus potvarkiu sudarytos Kultūros ir meno politikos formavimo darbo grupės sudėtį.

Minėtą darbo grupę sudaro:

 • Lina Šukytė-Korsakė – Klaipėdos miesto savivaldybės vicemerė (grupės vadovė);
 • Mindaugas Gudelis – viešosios įstaigos „Kurianti partnerystė“ vadovas;
 • Loreta Jonavičienė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto dekanė;
 • Laura Juchnevič – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė;
 • Tomas Juočys – Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto narys
 • Daiva Kšanienė – Klaipėdos kultūros magistrė, profesorė, muzikologė;
 • Linas Kutavičius – šviesų menininkas, mažosios bendrijos „Šviesos formos“ direktorius;
 • Germinta Patašiūtė – Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti skyriaus vedėjos funkcijas;
 • Dimitrij Popov – viešosios įstaigos „Tendance“ vadovas;
 • Neringa Poškutė-Jukumienė – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė;
 • Ugnius Radvila – Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys;
 • Vasilijus Safronovas – profesorius, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorius;
 • Arūnas Sakalauskas – Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto profesorius;
 • Nijolė Sliužinskienė – Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro direktorė;
 • Laima Vilimienė – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė;
 • Olga Žalienė – Lietuvos jūrų muziejaus direktorė.

ATNAUJINTA. „Atvirai Klaipėdai“ paviešinus šį mero potvarkį, su redakcija ketvirtadienio rytą susisiekė L. Kutavičius ir informavo, kad jo šioje grupėje neturi būti.

„Niekada ten nesiveržiau ir neturėjau ten būti. Nežinau, kodėl mane ten įtraukė. Susisiekiau su mero patarėju, aiškino, kad tai padaryta per klaidą“, – sakė menininkas.

DAR ATNAUJINTA. Tuo metu uostamiesčio savivaldybė, atsakydama į „Atviros Klaipėdos“ klausimą dėl šios situacijos, tikino, jog L. Kutavičiaus kandidatūrą pasiūlė jos Kultūros skyrius „iš anksto suderinę dalyvavimą“.

„Tačiau dėl asmeninių aplinkybių, sausio 24 dieną Klaipėdos m. savivaldybė gavo prašymą išbraukti iš darbo grupės sudėties“, – rašoma atsakyme.

Minėtąjį potvarkį meras pasirašė sausio 19-osios darbo dienos pabaigoje, jis dokumentų sistemoje užregistruotas sausio 22 d.

Tačiau pats L. Kutavičius pasidalino savo elektroniniu laišku tuometinei laikinajai Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjai Kristinai Skiotytei-Radienei, kurį išsiuntė dar sausio 18 dieną.

„Kaip jau supratot aš nesiveržiu į šias pareigas..! Bet! Galiu būti nepriklausomas mero patarėjas šviesos klausimais“, – rašė jame menininkas.

15 Comments

 1. Krizė

  O kur savivaldybės komunikacija? Visur krizė

  Reply
  • Kokia krizė ?

   Nėra jokios, jei nori tikrai dirbti Klaipėdoje ir klaipėdiečiams, o ne tik rūpintis asmenine ” kišene „. Manau puikus menininkas, kuriam pareigų nereikia , gali būti nepriklausomu mero patarėju šviesos klausimais 🙂 Aš savo klaipėdiečio vardu , dėkoju menininkui .

 2. Vaiva

  Tai šaunu, kad dabartinė valdžia atsižvelgė į liberalų sąjūdžio tarybos narių pastabas ir išmetė iš sąrašo visus vairuotojus ir santechnikus. Tačiau liko atviras klausimas =- ar tikrai ViISI šie garbūs žmonės žino, kad yra įtraukti į šią komisiją

  Reply
 3. T

  Kolhozas klesti!

  Reply
 4. Klausimas

  O abejų teatrų (dramos ir muzikinio) vadovai vertins savo pačių paraiškas ar kaip?

  Reply
 5. Razinka

  Visai padori taryba,o jei dar skaidriai dirbs, neliks „spygliui” temų jumorui,teks ieškoti kitų objektų.Sėkmės naujiems , būsite akiratyje, parodykite,kaip reikia dirbti, tik nuostatai tai drakoniški,meno mėgėjams neskaniai.

  Reply
  • Razinkai

   Devynios iškilios asmenybės ir problemos nėra? Nejuokinkit. Taip, tai padorūs žmonės. Bet, supriešint juos su kultūros bendruomene, neišmintinga.

  • Ir man patinka, o pokyčių

   reikėjo realiai ? beveik 20 metų bujojo buvę ” ekspertai ” ir nariai buvo iš savivaldybės darbuotojų, ir ilgalaikės sutartys su Prancūzijos ambasada, ir tik tokia apverktina situacija Klaipėdoje ? ___ Tiek metų tie ir tos , kurie dabar aimanuoja , kultūrino Klaipėdą , gavo eurų iš Klaipėdos biudžeto , mezgė ryšius ir kontaktus , ir eurų dalybos iš biudžeto, ir visa situacija kultūrininkus tenkino ? Pasirodo netenkino klaipėdiečių !!! Kodėl tokia tragiška situacija Klaipėdoje , kurią paviešino ____Klaipėdiečiai iš visų šalies savivaldybių labiausiai nepatenkinti kultūros paslaugų prieinamumu. Kitaip tariant, 49,5 proc. yra nepatenkinti. Čia yra labai daug, kas antras. Kokybe yra nepatenkinti 39 proc., čia irgi yra labai daug“, – sakė A. Pakarklytė________P.S. manau ši , tarybos dauguma su meru ir vicemerėmis bei naujai suformuotomis darbo grupėmis , jokių eurų dar neskyrė ir klaipėdiečiai negalėjo išreikšti nuomonės ? Klaipėdiečiai LABIAUSIAI NEPATENKINTI !

  • Razinkai

   Razinka, manau esi mero komentatorius, pasamdė tai išmok rašyti, ne jumoras o humoras

 6. Klausas

  Aš gali tarybos nariai vertinti projektus? Su visa pagarba skulptoriui, bet jis per senas vertinti projektus, ar supras ką nors, tegu geriau kuria.
  Žodžiu košmaras.

  Reply
 7. Kaminkretys

  O jei nebūtu to triukšmo ,tai ,,ponia vadovė,, taip ir būtu nesupratusi, kad ji yra niekas ir tai laikinai…

  Reply
 8. Negali būti?

  Komisijoje nėra nei trijų šoferių , nei dviejų santechnikų ? Visi žinomi, garbūs kultūros žmonės? Liberalus spyglys pletkino? O kultūrininkai irgi nusivylę ?

  Reply
  • Juze

   O kurioj kultūros srity yra dirbusi grupės vadovė?

  • Juzei

   Jūs rimtai nežinote kokios sąlygos sudarant darbo grupę ? Kas turi dalyvauti ? Liūdna .

  • Juzei

   Jiems į pagalbą ateis vicemeras (grupės pirmininkas) ir Kultūros skyriaus vedėjas bei vienas politikas iš Kultūros, švietimo ir sporto komiteto.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga, Svarbu

Leido iškirsti 45 medžius

„Želdiniai trukdys saulės elektrinės modulių pastatymui, taip pat mes šešėlį saulės elektrinės moduliams, kas ženkliai sumažins elektros gamybos pajėgumus, – ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

Sportas, Svarbu

Konfliktų draskomo „Viesulo” vadovo darbą meras vertina gerai

„Kiekvienas vadovas turi dar ir savo vadovą, išskyrus aukščiausiąjį miesto vadovą, nes jam vadovo nebėra”, – taip Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Kultūra

Vilniečiai „Atžalyną“ atveža į Klaipėdą

Režisierius Jonas Vaitkus spektaklį „Atžalynas“ Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pastatė prieš daugiau nei 10 metų, bet iki šiol šis spektaklis ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This