Už iš narkotikų verslo įgytus pinigus pirko automobilius, namus, laivą

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-02-02

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 30 ir 33 metų Klaipėdos rajono gyventojai kaltinami kontrabanda į Lietuvą gabenę labai didelį narkotinių bei psichotropinių medžiagų kiekį.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2023 m. pavasarį, gavus informacijos apie niekur nedirbančio 30-mečio Klaipėdos rajono gyventojo galimai vykdomą nusikalstamą veiklą, susijusią su neteisėtu disponavimu narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis. Teisėsaugos pareigūnams tikrinant informaciją, šis vyriškis pernai gegužę buvo sustabdytas patikrinimui kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, parvykstantis į Lietuvą iš Lenkijos.

Patikrinę jo daiktus pareigūnai rado labai didelį kiekį kvaišalų – 4 kg gelsvos medžiagos, kurios sudėtyje buvo didelis kiekis amfetamino, daugiau nei 1 kg baltos spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo narkotinės medžiagos kokaino, bei daugiau nei 1000 vnt. ekstazio tablečių.

Minėtos medžiagos buvo paslėptos tarp asmeninių vyro daiktų, kur taip pat rastas ir GPS įrenginys. Manoma, jog pastarasis įrenginys buvo reikalingas sekti tikslią vyro buvimo vietą, kad jo bendrininkas galėtų jį pasitikti ir perimti narkotikų siuntinį.

Bylos duomenimis, vadovaudamasis GPS įrenginio koordinatėmis antrasis 33 metų kaltinamasis, kuris kaltinamas užsakęs kvaišalų pargabenimą, nuvyko į prietaiso nurodytą vietą, kur jo jau laukė policijos pareigūnai.  

Atliekant tyrimą buvo gauta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad šis vyras įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabanda iš Ispanijos ir Nyderlandų bei jų platinimu Lietuvoje galėjo užsiimti nuo 2018 metų. Įtariama, kad užsienio valstybėse jis įgydavo labai didelius kiekius kokaino, kanapių, amfetamino, ekstazio ir, susitaręs su kitais asmenimis, šias medžiagas platinimui parsigabendavo į Lietuvą.

Tyrimo duomenimis, kvaišalai buvo slepiami lagaminuose, daiktuose, tokiuose kaip namų kino sistemos kolonėlė, taip pat bendrininkams gabenant tokias medžiagas kapsulėse, kurios buvo paslepiamos jų organizmuose. Manoma, kad su teisėsaugos pareigūnams įkliuvusiu 30-mečiu vyru 33 metų kaltinamasis  veikė nuo 2022 m. vasaros iki 2023 m. pavasario.  

Remiantis tyrimo duomenimis, 33 metų kaltinamasis, siekdamas nuslėpti ir įteisinti galimai nusikalstamu būdu gautus pinigus, atliko su jais įvairias finansines operacijas, sudarė sandorius: vyras iš narkotikų verslo gautus pinigus dovanojo artimiesiems, pirko nekilnojamą turtą, automobilius, pramoginį laivą, motociklą, kriptovaliutą ir pan. Specialistams atlikus jo turto tyrimą, nustatyta, kad per beveik penkerius metus vyras galėjo įteisinti iš galimai jo vykdytos nusikalstamos veiklos daugiau nei 318 tūkst. eurų.

Siekiant užtikrinti galimą turto konfiskavimą ar išplėstinį turto konfiskavimą jam laikinai apribota nuosavybės teisė į kratų metu paimtus daugiau nei 27 tūkst. eurų, banko sąskaitose esančias pinigines lėšas – beveik 50 tūkst. eurų, transporto priemones (3 automobilius, motociklą, laivą) ir nekilnojamąjį turtą.

Laikinas nuosavybės teisės apribojimas skirtas ir minėto kaltinamojo bendrininkui, įtariant, kad pas jį rasti pinigai taip pat galėjo būti skirti narkotikų pirkimui.

Abiem vyrams pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti, kontrabandos, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo bei neteisėtu disponavimu šaudmenimis.

Už tai laisvės galima netekti iki penkiolikos metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Tyrimą byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Neringoje pašėlta iš dūšios

Nepaisant gamtosaugininkų pasipriešinimo Neringos merui Dariui Jasaičiui šį savaitgalį leidus „jaunimui pašėlti gamtoje“, toks šėlimas atsispindi ir policijos suvestinėje. Naktį ...
2024-07-21
Skaityti daugiau

Sveikata

Skubiai pavyko persodinti organus šešiems žmonėms

Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) paruoštas efektyvus donoras padovanojo viltį gyventi šešiems sergantiems žmonėms. KUL facebook nuotr. „Netekties skausme gimė viltis ...
2024-07-20
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Nyderlandų jūrinio verslo atstovai domėjosi bendradarbiavimu su kolegomis iš Klaipėdos

Šią savaitę Klaipėdoje lankėsi Nyderlandų kompanijos „Oceanwide” atstovai, kurie domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis su Klaipėdoje veikiančiomis jūrinio verslo įmonėmis, jūrininkų rengimo ...
2024-07-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This