P0

Kultūra, Svarbu

Kultūros ir meno vertintojams diriguos politikas (31)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2024-02-05


Kultūros skyrių palikus vedėjai, laikinai šias pareigas ėjusiai specialistei ir kitiems darbuotojams, Kultūros bei meno projektų vertinimo komisijai vadovauti Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskyrė savo patarėją, savivaldybės rinkimuose dalyvavusį politiką Mantą Maciką. 

Mantas Macikas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Apie tai, kad į šią komisiją reikės įrašyti ir „ne visai kultūros žmonių”, savivaldybėje buvo užsiminta jau anksčiau.

Į apibyrėjusią komisiją taip pat įrašyti Liudas Andrikis – Klaipėdos kultūros komunikacijos centro direktorius; Jurij Anisimenko – Klaipėdos jūrų kadetų neformaliojo švietimo mokytojas metodininkas; Arvydas Piepalius – Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos Neformaliojo švietimo (jūrinės dalies) skyriaus vedėjas; Gediminas Juška – Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Neformaliojo vaikų švietimo fotografijos mokytojas; Ilona Stankevičienė – Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų šokių studijos „Junga“ neformaliojo vaikų švietimo (šokio) mokytoja ekspertė; Simona Šliogerienė – Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius vyriausioji specialistė.

M. Macikas dalyvavo praėjusiuose rinkimuose į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše, tačiau rinkėjai iš 8 vietos nustūmė būsimą patarėją vieta žemiau ir į Tarybą jis nepateko. Vyriausiosios rinkimų komisijos portale nurodyta, kad šis politikas 2018 metais Klaipėdos universitete įgijo politologo specialybę. Deklaruota mokėtina jo pajamų mokesčio suma 2021 metais – 247,35 Eur. 

Pernai, prieš Kalėdas, mero Arvydo Vaitkaus potvarkiu sudarytos Kultūros ir meno projektų vertinimo komisijos pirmininke buvo paskirta Kristina Skiotytė-Radienė, Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vadovavusi šiam skyriui. Ji iš šių pareigų jau pasitraukė. Vėliau paskelbta, kad traukiasi ir Kristina Norvilė, Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, paskirta minėtosios komisijos sekretore. 

Merui pakeistus savo potvarkį komisijoje be K. Skiotytės-Radienės ir K. Norvilės taip pat neliko Sigitos Muravjovos, Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyrius vyriausioji specialistės.

Klaipėdos kultūros ir meno politikos formavimo darbo grupei pirmininkauja dar viena politikė – vicemerė Lina Šukytė-Korsakė.

Kultūros straipsnių vidus

Praėjusią savaitę savivaldybė pranešė, kad kultūros ir meno bendruomenės atstovai aktyviai atsiliepė į jos kvietimą teikti paraiškas dalinio finansavimo konkursui. Iki termino pabaigos (sausio 31 dienos) sulaukta 148 paraiškų. Palyginus su praėjusiais metais, tai yra 30 paraiškų daugiau.

INFORMACIJA

Kultūros ir meno projektų vertinimo komisija: 

Mantas Macikas – Klaipėdos miesto savivaldybės mero patarėjas (komisijos pirmininkas);

Germinta Patašiūtė – Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, pavaduojanti Kultūros skyriaus vedėją (komisijos sekretorė);

Liudas Andrikis – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro direktorius;

Birutė Andruškaitė – Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos kultūros projektų administratorė;

Jurij Anisimenko – Klaipėdos jūrų kadetų neformaliojo švietimo mokytojas metodininkas;

Arūnas Baublys – Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos sekretoriato skyriaus vyriausiasis specialistas;

Jelena Butkevičienė – Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centro direktorė;

Danguolė Dambrauskienė – Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja;

Zita Genienė – Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Istorijos skyriaus vedėja;

Tadas Grabys – Klaipėdos koncertų salės direktorius;

Gediminas Juška – Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Neformaliojo vaikų švietimo fotografijos mokytojas;

Vitalijus Juška – Klaipėdos miesto savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas;

Žana Jegorova – Klaipėdos kultūros komunikacijos centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai;

Dovilė Kirdaitė – Klaipėdos koncertų salės edukatorė;

Eugenija Koveckienė – Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja;

Loreta Liutkutė – Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo ir informavimo skyriaus vedėja;

dr. Elena Matulionienė – Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro Liaudies dailės studijos koordinatorė;

Raimonda Mažonienė – Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė;

Arūnas Peštenis – Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų kultūros vadybininkas; 

Deividas Petrolevičius – Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas;

Arvydas Piepalius – Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos Neformaliojo švietimo (jūrinės dalies) skyriaus vedėjas;

Karolis Pronckus – Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų režisierius;

Roma Songailaitė – Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Archeologijos ir restauravimo skyriaus vedėja;

Ilona Stankevičienė – Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų šokių studijos „Junga“ neformaliojo vaikų švietimo (šokio) mokytoja ekspertė;

Simona Šliogerienė – Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyrius vyriausioji specialistė;

Reda Švelniūtė – Klaipėdos miesto savivaldybės Ekonominės plėtros grupės duomenų analitikė (patarėja);

Aistė Valadkienė – Klaipėdos miesto savivaldybės Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupės vadovė;

Jolita Vozgirdienė – Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centro etnokultūrinės veiklos koordinatorė;

Ričardas Zulcas – Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas.


  2024-02-05

  31 komentarai “Kultūros ir meno vertintojams diriguos politikas”

  1. AvatarMantas pirmininkas? (IP: 185.135.85.186)

   Pirmininkas? O dievai, nusiritimas iki plintuso. Talentas ir magistro laipsnis nieko bendro neturi su kompetencija. Ar jis supranta apie vertinimo kriterijus? Ir apskritai kokios tos veiklos, projektų aktualumas ir kt. Ar šių vertintojų vertinimas bus skaidrus ir nešališkas , ir kokios to garantijos? Pirminykas garantuoja?

   • AvatarPlintusui (IP: 181.214.218.226)

    Iš baimės kinkos dreba, kad kiekvienas euras bus išnagrinėtas po padidinamuoju stiklu ir baigsis chaltūra mieste? Suprantama kokia jūsų svajonių komisija. Pirmininkė Šakalienė, patarėja Giedraitytė ir laisvoji visų sričių ekspertė Puteikienė. Deja, čia tik šlapi nakties pasvajojimai.

   • AvatarNuomonė (IP: 86.100.89.120)

    Šiek tiek juokingas supratimas, nejaugi doktarantūros studijos, europinis išsilavinimas ,erudicija trukdo kompetencijai, nejaugi kompetenciją duoda tik priklausymas į terorizmą linkusiai partijai arba politinis šantažas ir politinis aferizmas? Šaunuolis meras, ugdo pamainą iš gabaus jaunimo,tikiu , kad pro Mantą kičas nepraeis. Lyderių ugdyma yra garbės reikalas. Gana tos praktikos, kad į politiką buvo per jėgą kišami esančių politikoje vaikai ir anūkai. Pagarba merui , sėkmės komisijai ir Mantui Micikui.

  2. AvatarPasiūlymas įtraukti į komisiją (IP: 191.101.157.250)

   Komisijoje dar labai truktų administracijos direktoriaus padėjėjo- Vytauto Beito – žmogus su viduriniu išsilavinimu būtų idealus pirmininko pavaduotojas šioje komisijoje!

  3. AvatarPlanas chuliganas (IP: 83.181.99.149)

   Kai pakišo valstiesčius po Nemuno aušros nekompetencija. Gudrus mero ėjimas. Gaila valstiečių, pagavo netikėtai.

  4. AvatarAntanas (IP: 86.100.89.120)

   Kažkas jaučiasi nustumti nuo lovio, manau, kad puolimas prieš komisiją perdėtas. Žinoma, ne visus pažįstu, bet toje komisijoje matau daug kompetetingų žmonių. Na , kad ir dėl komisijos pirmininko Maciko, tai jaunas talentingas, mąstantis žmogus, turintis magistro laipsnį, studijų metais gilino savo žinias garsiose užsienio universitetuose, po magistro studijų tęsė studijas doktarantūroje, baigia parengti daktaro disertaciją. Ar daug tokių žmonių turime ? Patirtis ateina dirbant. Tai išsilavinęs žmogus, ne demagogas, o sugebantis visada pagarbiai išklausyti kitų nuomonę, argumentuotai diskutuoti. Aš manau, kad tai puikus mero pasirinkimas. Galėčiau daug gerų žodžių pasakyti ir apie kai kuriuos kitus komisijos narius, kuriuos žinome iš jų darbų miesto labui. Nesiimu vertinti buvusios tarybos veiklos, bet reikia suprasti, kad nieko amžino nėra, visur reikia naujų,gabių žmonių.

   • AvatarP.S. (IP: 86.100.89.120)

    Dar vienas svarbus momentas, pagarba merui, kad imasi ugdyti jaunus žmones, ruošia pamainą. Kai išsilavinusių jaunų žmonių niekur neišsileidžia, nėra politinio elito rezervo, taip ir dirba žmonės iki gilios senatvės, arba ateina nepakankamai raštingi .

  5. Avataršulcinukai petrošinukai trušiukai (IP: 37.46.113.244)

   Pagaliau bus išvalyta ta korupcinė grupuotė, kuri daugiau nei 20 metų stekeno Klaipėdą. Nei cento neuždirbę savo rankomis, šulciniai, trušiniai ir petrošiniai korupcionieriai širsta, kad kranelis užsisuko. Tik dergtis, priešinti ir maivytis temoka. Tikra ritualinių šokių sekta, kurios klaipėdiečiai jau atsikando.

   • AvatarEmigrantas klaipėdietis (IP: 46.246.8.158)

    Šaunuolis meras ir visa komanda. Reikia baigti tą klaipėdiečių pinigų taškymą. Menas turi kurti pridėtinę vertę, o produkcija pasiekti galutinį vertintoją – klaipėdietį. Kodėl kažkokios žuvies akys turi būti finansuojamos iš visų mūsu kišenės? Valstybės tarnautojai yra įpareigoti ir bus po padidinamuoju vertinant paraiškas, o tai reiškia daugiau skaidrumo ir mažiau chaltūros, kuri čia gyvavo tiek daug metų. Kas per absurdas kai projektus vertino “mianininkų draugeliai”?
    Šitų sveikintinų reformų rezultatus matysime po kelių metų. Kauno pavyzdys lygiai toks pat. Visokiais būdais buvo ir yra žeminama Kauno valdžia buvusių miesto duobkasių, bet rezultatai rodo, kad pagaliau miestas buvo sutvarkytas ir pakilo. Tas pats bus su Klaipėda. Sėkmės merui, vicemerams ir patarėjams šiame sunkiame kelyje. Atminkite, jeigu jus maišo su purvais, reiškia elgiatės teisingai. Tikri miestiečiai tai mato ir vertina.

   • AvatarMeno vertintojai (IP: 78.62.152.124)

    Tam, kad kalbėti apie kūrinio ar kultūros produkto pridėtinę vertę, pirmiausiai reikia suvokti iš ko ji susideda. Čia jums ne pragmatiško buitinio daikto įsigyjimas koks. Pridedu linką norintiems pasidomėti ir praplėsti savo žinių lauką: https://www.llri.lt/naujienos/is-kur-kyla-meno-pridetine-verte/lrinka

    Kultūra ar kultūros produktai – platus diapozonas: gali būti ir pop kultūra (kurią labiausiai visi čia įpratę vartoti), o yra ir kitokie kultūros produktai, su kuriais reikalingas asmeninis santykis, t.y. turi eiti ir vartoti, kad galėtum nuomonę susiformuoti. Dabar tie, kurie čia pastoviai piktinasi Klaipėdos kultūros lauku, prašom pakelti rankeles, keliuose savivaldybės ar Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotuose kultūros renginiuose (Jūros šventė nesiskaito, nes tai mąsinis pop renginys, kuriame su pasimėgavimu perkat bezdėluškes, alų ir keptą duoną), koncertuose (Bunkės, Mikutavičiai ir net Mamontovai nesiskaito, kalbam apie šiuolaikinę ir klasikinę muziką), spektakliuose (tokių teatrų kaip Jaunimo teatras, Lėlių teatras, Teatras „Dulidu“ ar pan.) per praėjusius 2023 metus. Nes jei nesidomite, kokie kultūros produktai šiame mieste pateikiami už jūsų pačių pinigus, nedalyvaujate juose nuosekliai, tai esat patys kalti, nes nesinaudojate jums kurtomis paslaugomis ir juo labiau negalite nei tų renginių tarpusavy lyginti, nei kritiškai vieną ar kitą vertinti.

   • AvatarMeno vertintojui (IP: 83.179.99.168)

    Žiūrovas gali rinktis. Nebūtinai matyti viską kas siūloma ir ne žiūrovas kaltas , jei salės pustuštės ! Menų reikia visokių , tik gal ne visus reikia finansuoti iš miesto biudžeto ir dar kaltinti , kad žiūrovai ” nelanko , nesupranta ” ? Raskite privačių rėmėjų ir kurkite “pridėtinę vertę” . Už bilietą susimokėsiu.

   • Avataršulcinukams petrošinukams trušiukams (IP: 185.77.217.66)

    Kokie kraneliai ir kam? Kiek pamenu anei šulciniai, anei petrošiniai džiazo festivalių su šeimom neorganizavo ir miesto pinigų nenaudojo tiems tikslams. O kur Grubliauską padėjot?Ar išvalysite tą grupuotę apie kurią kalbate?

  6. AvatarLiūdnas vaizdas (IP: 78.62.20.83)

   Jaunimas nenori ir negyvens tokioje nykioje Klaipėdoje. Turėjau galimybę paklausti dvyliktokų, kiek iš jų norėtų po studijų grįžti į Klaipėdą. Pakilo viena ranka (nepatenkinta veido išraiška). Kodėl? Sako: “nėra čia ką veikti” . Liūdna net pereiti centrinėmis gatvėmis. Manto gatvėje – optikos ir pigūs rūbai. Tiltų g. – kirpyklos ir tatuiruočių kabinetai. Senamiestyje net suvenyrų krautuvėlių neužtiksi. O kur muzikinės gyvybės įvairovė?! Tik džiazo netrūksta. Klasikinės muzikos koncertai itin reti. Simfoninį koncertą gali išgirsti vos 2-3 kartus per metus.

   • AvatarJūs girdėjote (IP: 83.179.99.168)

    tai , ką mieste nuveikė tie ” nuostabieji ” , ilgamečiai , vieninteliai žinantys ko reikia Klaipėdai ir klaipėdiečiams . Eurai įsisavinami , darbas su ambasadomis , o mieste nykuma ? 🙂 o liberalas, politinės korupcijos byloje nuteistos partijos Liberalų sąjūdis deleguotas kultūros ministras vėl norėtų , kad jie ir toliau mus kultūrintų ? Bijote pokyčių ? O aš jau ne . Nusibodo performansai . Džiazą mėgstu , mėgstu ir kitokią muziką .

   • AvatarMeno vertintojui 2 (IP: 78.57.211.224)

    Šiaip, koncertai, spektakliai, muziejai, ne už dyką ir nepigiai. Taip pat LT menininkai labai mėgsta būti ištiesę ranką ir nesikrutina patys užsidirbti. Geriau badu dvėsiu ir kursiu meną, kuris neretai būna įdomus tik jam pačiam ir siauram rateliui.

  7. AvatarPriminkite (IP: 83.179.99.168)

   kas buvo tie nuostabieji buvusioje vertinimo komisijoje ? Gal prisimenate pavardes ir kur dirbo ? 🙂 Ta , ” nuostabioji ” ekspertų komisija , kurios atrankos darbą įvertino klaipėdiečiai 2022 m – ” ypatingai prasta ” ir paaimanavo dėl ” kultūros ” atvykę iš Vilniaus į susitikimą kultūros ministras Kairys ir A. Pakarklytė , o ponas Klaipėdos liberalas Truš paviešino ir lenteles ? Prisimenate nors vieną? Apie ką tada aimanuojate ?

   • AvatarLiberalus cinizmas (IP: 83.179.99.168)

    Anonimas ir pletkininkas 🙂 Konservatoriškas “liber patrioto” derinys, kuris manęs jau nestebina. Politikas buvo nuteistas už vagystę ? Manau , ne . Liko tik pletkinti ? Daromės visiškos moralinės padugnės .

  8. AvatarAnonimas (IP: 188.69.83.66)

   Surinkta komisija tikrai kelianti abejonių ir nėra įkvepianti, klausimas kyla ar jie gali kokybiškai įvertinti kultūros ir meno paraiškas. Norėtusi teigti, kad Klaipėdos kultūra ritasi žemyn su tokiais neaiškiais sprendimais. Jeigu kam įdomu, tai netikėtai dėl ligos išejusi iš savivaldybės Kristina Skiotytė-Radienė keistomis aplinkybėmis, sakyčiau galimai neturėdama tam nei gebėjimų, nei žinių ar kompetencijos patapo jūrų muziejaus edukacijos skyriaus vedėja. Pasirodo Klaipedoj vadybininkai yra visų galų specialistai.

   • AvatarAnonimas (IP: 51.159.195.63)

    Nestebina, Puteikienei draugus iš savivaldybės tai reikia įdarbinti, tuoj ir daugiau muziejus galės savivaldybės niekam nereikalingų savivaldybės klierkų priglausti

  9. AvatarOho (IP: 88.119.116.118)

   Mantas? Rimtai???! Taaaai jaunųjų konservatorių pirmininkas, pabuvęs politine prostitute vadovaus ir spręs Klaipėdos kultūros klausimus????

   • AvatarAnonimas (IP: 23.154.177.17)

    Kiek pamenu, būdamas jaunuoju konservatoriumi, spėjo ir apsivogti, disponuodamas kažkokias partines lėšas ar pan. Buvo dar straipsnis apie tai Vakarų eksprese ar Klaipėdos dienraštyje. Rodos, už tai ir buvo iš konservatorių išmestas. Gaila, bet pasirūpino, kad bent jau internetiniuose laikraščių archyvuose neliktų tų straipsnių. Nebent kas nors turi popierinį variantą :).

    Žodžiu, jei prie Grubliausko klaipėdiečiai sakė, kad liūdni laikai, tai dar buvome naivūs, manydami, kad dugnas pasiektas.

  10. AvatarSiaubas (IP: 84.15.187.186)

   Piepalius vertins projektus???? O siaube!!!! Anisimeno????? Košmaras, kokie ekspertai. Plintuso lygis, bet tokie gal palankūs a.v.?

  11. AvatarLaukia nesusipratimai ir nesėkmės (IP: 78.62.20.83)

   Komisija vadinasi “Kultūros ir meno”. O kur meno (dailės, literatūros, muzikos, fotografijos ir kt.) atstovai? Vien vadybininkai ir švietimiečiai. Dar kažkokie metodininkai. Juk Švietimo skyrius savivaldybėje yra stskiras.

   • AvatarAnonimas (IP: 78.62.21.161)

    pritariu. Nei vieno dailininko, skulptoriaus, architekto…

   • AvatarProjektas (IP: 84.15.180.170)

    FZO lygis!

   • AvatarDieve, dieve (IP: 78.60.163.225)

    Absurdas. Ekspertai – vadybininkai, metodininkai – kažkokie kabinetiniai. Tai čia, vadinama, kultūros ir meno žinovai! Spauda per daug švelni, tokiam marazmui reikėtų griežtesnio požiūrio…

  12. AvatarLiudas Andrikis? (IP: 84.15.186.63)

   Liudas Andrikis? tai visai dugnas…

  13. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Kaip visda, bardakas.

  14. Avatarnu ir publika (IP: 88.119.39.225)

   pusė abejotino naudngumo pelėsių, na o pvz. šliogerienė juška macikas švelniūtės-velniūtės – apsoliutūs nuliai :D) Jau žinau kur bus jų dėmesio centrai ir kas jiems tikrai nerūpės ..:D) Spėju kad net nesuvoks ką turi daryti ir kaip komisija turi dirbti..panašiai kaip su trenktais NVO tarybos bdzikais pastaraisiais metais..:D) Užmiršot gerbiamieji (ar gal nepajėgiat suprast) kad Klaipėda turi Konsevatoriją, VDA Klaipėdos fakultetą, Dailininkų ir rašytojų sąjungas ? Negalima ten dirbančių dėstytojų išmanančių savo sritį, ,,įmontuot ” į šitą tarybą? Taigi turi spręst specialistai, kompetencijos, o dabar (panašu) spręs šitas Bilekas? Nežiūrint kad apie vertinimus tikrai ‘suksis tam tikros visuomenei nevertingos kultūrinės veiklos įtakos grupės, kurios nuo pat naujos valdžios atėjimo į miesto valdymą pradžios pešasi už finansavimus ir išlikimą:D) Galit kaip norit stengtis padaryt ,,skaidruomenę”bet kam reikės tai tas tikrai čia prieis..dar su tokiom bejėgėm šliogerienėm ar macikais:D)

  15. AvatarMorka (IP: 194.32.122.46)

   Dabar aišku kodėl džiazo festivalio vadovė jau buvo pas merą ir šios komisijos pirmininką vizito ir galimai sutarė dėl sumos

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt