P0

Svarbu, Verslas

Klaipėdoje turistams gali tekti mokėti 2 eurus už „pagalvę” (15)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2024-02-06


Klaipėdos meras siūlo įvesti vietinę rinkliavą už naudojimąsi savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra. Ji siektų 2 eurus už vieną nakvynę. Jei savivaldybės Taryba tokiam sprendimo projektui pritars, jis įsigaliotų nuo šių metų birželio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Teikiamo projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad „remiantis statistikos duomenimis 2022 m. vidutinis metinis nakvojančių Klaipėdos apgyvendinimo įstaigose asmenų skaičius sudarė 400 tūkst.“ Tad pritarus sprendimo projektui į Klaipėdos biudžetą dar šiemet tikimasi gauti apie 400 000 Eur, 2025 m. – apie 800 000 Eur.

Surinktas lėšas ketinama skirti Klaipėdos miesto savivaldybės turistiniam patrauklumui didinti: „turizmo ir kultūros infrastruktūros įrengimui ir atnaujinimui; sezoniškumo mažinimo priemonėms; Klaipėdoje teikiamų turizmo ir kultūros paslaugų kokybės gerinimui; turistinio miesto patrauklumo bei žinomumo didinimui”.

Mokesčio siūloma netaikyti ilgalaikei nuomai (1 mėn. ir daugiau); asmenims iki 18 metų ir vyresnio amžiaus moksleiviams, pateikusiems galiojantį moksleivio pažymėjimą; ligoniams, kuriems medicininės reabilitacijos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų; asmenims, turintiems negalią (0–40 proc. dalyvumo lygis); mokymo įstaigų teikiamoms apgyvendinimo paslaugoms, kurių tiesioginė veikla yra mokymas, o ne apgyvendinimas bei asmenų grupėms, išsinuomojusioms dešimt ir daugiau kambarių. 

Sprendimą dėl konkretaus lėšų panaudojimo savivaldybės Tarybai teiks meras, remdamasis savo potvarkiu sudarytos darbo grupės, į kurios sudėtį pariteto principu būtų deleguoti Savivaldybės administracijos, Verslo aplinkos darbo grupės, viešbučių ir restoranų asociacijos bei kitų organizacijų atstovai, rekomendacijomis. 

Anot aiškinamojo rašto, pernai rugsėjį vyko susitikimas su apgyvendinimo paslaugų teikėjais ir posėdyje dalyvavusių viešbučių atstovai esą vieningai sutarė palaikyti savivaldybės administracijos iniciatyvą bei surinktas lėšas naudoti turizmo skatinimui. Be to buvo pasiūlyta sekti gerąja kai kurių savivaldybių praktika, kai sprendžiant dėl surinktų lėšų paskirstymo dalyvauja visos suinteresuotos šalys (turizmo, kultūros, viešbučių atstovai) ir jie visi kartu teikia rekomendacijas miesto Tarybai.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2024-02-06

  15 komentarai “Klaipėdoje turistams gali tekti mokėti 2 eurus už „pagalvę””

  1. Avatarhasts (IP: 90.138.8.241)

   … stebėjausi, kaip nutriušusi Ryga tą mokestį įvedė, nuopuolis tiesiog ten.
   Įdomu bent tyrimus darė Klaipėda prieš įvedant tokį mokestį, ir taip turistų nėra, niekas nevažiuoja, nėra renginių, kurie pritrauktų, tokiu laiku kitur daro street food festival, karnavalus ir tt. Linkiu šiam merui ilgai ne užsibūti, nes jis pribaigs šį nutriušusį miestą be investicijų, be darbo vietų, be kultūros ir beeeeeee

   • AvatarJjjj (IP: 78.57.204.47)

    Šią ideją TIC (Romena Savickienė) propaguoja jau daugelį metų. Tik nesuprantu kodėl

  2. AvatarViola da Gamba (IP: 78.57.204.222)

   Nu, čia tai prajuokinot :)) Imkit nors 10 eurų už galvą, bet pirmiau tas galvas raskit. Kai važiuoju su auto ir prie biržos tilto užsidega raudona, tai turiu laiko pasižvalgyti. Ką aš matau? Žiauriai neįmanomai apleistų namų ir aikštės vaizdą. Jūs tyčia nuvažiuokit ir pažiūrėkit! Siaubiakas besitęsiantis visą laiką. Nu, gerai. Iš eilės. Aikštė – gerai, ją žada tvarkyti, o kaip apleisti namai ? Kas juos sutvarkys? Taip, taip – agresyvus klimatas, audros ir t.t. -suprantam, bet nueikit pažiūrėt!!! Namas kurio apačioje picerija ir šalia pagaliau sutvarkytas Viktorijos viešbutis. Koks vaizdas ? Kaip po karo. Sekantis namas – tas pats. Paėjus kelis žingsnius – jau dešinėje pusėje – apleistas bendrikas. Bet taip apleistas, kad žiurkės gatvėmis laksto. Mačiau pati. Einam toliau – Kodėl nuo namo nuimtas Žemėlapis? Juk tas namas toks gražus, bet siena – baisi. Nu ir dar paskutinis baisuoklis – apleistas Baltijos viešbučio pastatas – Kiek laiko apleistas? Nu, gal, 40 metų…. Išvada – kaip pradedu ašaroti pagrindinės Klaipėdos didmiesčio pradžioje, tai baigiu – pabaigoje. VIENOS gatvės nesugebama sutvarkyti kaip saldainio!!! VIENOS GATVĖS. Imkite mokesčius, skolinkitės iš mūsų, nenaudokit kur nereikia ir sutvarkykit nors pagrindinę miesto gatvę, nes jau gėda žmogui parodyti.

   • AvatarPritarimu (IP: 82.132.187.98)

    Puikus komentaras. Maža to, anot taksi vairuotojo, po 8val centras yra miręs, viskas uždaryta, turistui nėra kur nueiti pavalgyti, užtat Akropolio parkuotė sausakimša…
    Visuose Europos miestų centruose verda gyvenimas, yra ką pamatyti, ką nuveikti ir tai ne visur įvesta turistų rinkliava. Čia gi sumanė pasipelnyti iš tos saujelės atvykstančių ir dar labiau atgrasyti turistus vykti ir taip jau ne gausiai lankomą Klaipėdą.
    Gėda turėtų būti projekto iniciatoriams.

   • Avatarhasts (IP: 90.138.8.241)

    Pritariu 100 proc.

   • AvatarJJJJJJJJJ (IP: 78.57.204.47)

    “Gėda turėtų būti projekto iniciatoriams.” JJJJJJJJ
    Jiems bus gėda tik po STT vizito. Tačiau kas gali paneigti, kad STT neturėtų būti vietinė?

  3. AvatarKlp (IP: 84.15.189.16)

   Ir taip Klaipedoje nesimato nei vieno turisto, stovi tusti viesbuciai, nelabai suprantu is ko imsite ta pagalves mokesti, is administratores???

  4. AvatarKodėl? (IP: 78.56.175.191)

   kurį TIC proteguoja?
   Kodėl? Gal STT žino?

  5. AvatarAnonimas (IP: 84.15.187.94)

   Manau ,durniu laivas,plaukia pilnomis buremis.

  6. AvatarPuikus siūlymas (IP: 83.179.99.168)

   Ne tik klaipėdiečiai iš biudžeto turi už viską mokėti . Klaipėda būtų ne pirmas miestas su ” pagalvės ” mokesčiu .

   • AvatarTokį mokestį turi (IP: 83.179.99.168)

    ir Vilnius ir Kaunas ir …ir …

   • AvatarKur motyvai? (IP: 81.7.91.14)

    Ir Kaunas , ir Vilnius turi nepalyginamai daugiau skrydžių, yra geriau pasiekiami, mažesnis sezoniškumas. Palanga turistus nudrožia vasarą? Ir kur jūs Klaipėdai tą puikumą su 4 kryptim, iš kurių 2 – emigrantų skrydžiai, iš Palangos oro uosto matot? Dar vienas pasipinigavimas, kurį TIC proteguoja. Sumažinti sezoniškumą, pritraukti daugiau turistų – misija neįmanoma.

   • AvatarNepritardamas (IP: 82.132.187.98)

    Absurdiškas siūlymas.. Kuomet Klaipėdos centras bus toks gyvybiškas kaip Kauno ir Vilniaus, Rygos ar kokios Prahos, tada ir apie mokesčius iš turistų galima bus kalbėti. Pirma lai susitvarko, kad noras turistams būtų čia vykti, paskui mokesčiais apkrauna, o ne atvirkščiai.

  7. AvatarVytas (IP: 78.57.204.47)

   “Anot aiškinamojo rašto, pernai rugsėjį vyko susitikimas su apgyvendinimo paslaugų teikėjais ir posėdyje dalyvavusių viešbučių atstovai esą vieningai sutarė palaikyti savivaldybės administracijos iniciatyvą..” ??:D:D:D:D:D

   • AvatarVytas (IP: 78.57.204.47)

    Kodėl ne 5 eurai? Ar vis dar ten ponia Romena, maloni ir teisinga visų viešbučių ir restoranų krikštamotė?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt