Klaipėdos universitete pristatys į tarpukario Lietuvą naujai žvelgiančią knygą

Kultūra

Vasario 16-osios išvakarėse Klaipėdos universitetas (KU) kviečia visuomenę į trijų Lietuvos istorikų – Vasilijaus Safronovo, Kęstučio Kilinsko ir Dangiro Mačiulio – knygos „Išgyventoji istorija Lietuvoje tarpukariu: vaidmenys, patirtys, vadovėliniai pasakojimai ir atminimo politika” pristatymą ir susitikimą-diskusiją su jos autoriais.

Praėjusiais metais dienos šviesą išvydusi Klaipėdos universitete parengta mokslo monografija teikia peno diskusijoms apie palyginti dar nesenus ir visai Lietuvai reikšmingus valstybės kūrimo reikalus – politinius sprendimus, jų kontekstą, užrašytus ir visuomenės atmintyje įsitvirtinusius to laikmečio liudijimus, kurie nestokojo ir subjektyvumo, ir romantizavimo elementų.

„Knyga pasakoja apie tai, kas tarpukariu rašyta apie istorinius įvykius, kaip buvo vertinama tai, ką išgyveno tarpukariu Lietuvoje gyvenusios kartos. Pasirinkus tokį fokusą, knyga parodo ne tik istorikų, bet ir įvairių visuomeninių grupių bei politikų vaidmenį įtvirtinant savas istorijos versijas. Kai kurios jų, tiesą sakant, palaikomos iki šiol, dažnai gal ir nesusimąstant, kada ir kaip jos atsirado. Pavyzdžiui, kada lietuvių istorinėje vaizduotėje atsirado sąvoka „tautinis atgimimas“ ir ką ji reiškė? Kaip valstybės atskaitos tašku tapo būtent Vasario 16-oji, o ne kokia kita data? Kada ir kaip trys skirtingi karai, kuriuose dalyvavo Lietuvos kariuomenė, buvo apjungti į vieną Nepriklausomybės karų siužetą? Kodėl Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos tarpukariu buvo plačiau minimas Klaipėdoje nei Kaune?“, – knygoje aptariamas temas pristato V. Safronovas.

Savo tyrimų ir atradimų medžiagą į vieną visumą sudėjęs istorikų trejetas vasario 15-ąją atskleis ir daugiau intriguojančių bei naujai nuskambėsiančių tarpukario Lietuvos istorijos aplinkybių. Knygos pristatyme-diskusijoje autorius „egzaminuos“ žinomas žurnalistas, kūrybininkas Rytis Zemkauskas.

Knygos pristatymas ir susitikimas su jos autoriais vyks KU Stasio Vaitekūno auloje (Herkaus Manto g. 84, pastatas su bokštu ir laikrodžiu) vasario 15-ąją, 15 val.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

300 metų sulaukęs Imanuelis Kantas kviečia į svečius pas Herkų Kantą

Balandžio 22-ąją sukanka 300 metų nuo vieno ryškiausių žmonijos filosofinio paveldo kūrėjų – Imanuelio Kanto – gimimo. Kad ši data ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Piliavietės grįžimas miestui: istorija jau siekia pusšimtį metų

Vienas iš ryškiausių sovietmečio urbanistinių Klaipėdos pokyčių – miesto gimimo vieta, kurioje iki XVIII a. pabaigos stovėjo pilis, tapo uždara ...
2024-04-05
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Skautų gatvė: laukiama lemiamo savivaldybės sprendimo 

Beveik metus su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT) ir naująja Klaipėdos valdžia dėl užtvertosios Giruliuose esančios Skautų gatvės likimo Gyvenamųjų namų ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This