Laisvę švęsti kviečia ant molo

Uostas ir jūra

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, ketvirtadienį, 19 val., Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija miestiečius ir miesto svečius kviečia susitikti prie šiaurinio molo, Melnragėje. Unikaliu ir vieninteliu muzikos, šviesų ir ugnies pasirodymu čia bus prisimenama istorija.

Renginys vyks atviroje erdvėje, tad žmonės kviečiami pasiimti termosus su šilta arbata ar pledą apsigaubti, kad stebėti išskirtinį ir vienintelį tokį reginį būtų šilta ir jauku. Numatoma trukmė – iki 30 min.

„Klaipėdos uosto vartai – vieta, kurioje atsiveria visas pasaulis. Čia vėjuotą dieną bangos su paukščiais šoka laisvės šokį, atplaukiantys ir išplaukiantys laivai kasdien signalizuoja, kad esame nevaržomo pasaulio dalis. Nėra geresnės vietos švęsti laisvę nei ant molo, todėl kviečiu visus susitikti jo prieigose“, – pranešime pažymi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Šiemet taip pat minimos 140-osios Baltojo švyturio įžiebimo šiauriniame mole metinės. Klaipėda ir Neringa šiuos metus yra paskelbusios švyturių metais. Uosto direkcijos miestiečiams dovanojamas muzikos, šviesų ir ugnies pasirodymas kartu kvies prisiminti Baltąjį švyturį, kuris stovėjo šiaurinio molo gale.

„Šviesų pasirodymu pasimatuosime iki šių dienų neišlikusias Baltojo švyturio proporcijas, ir svarbiausia – pamatysime jo skleidžiamą spindulį“, – sako A. Latakas.

Švyturiai anskčiau skleisdavo ne tik šviesos signalą, jų bokštuose veikdavo ir radijo švyturiai, telegrafai, radijo bangomis siunčiantys įvairiausius pranešimus. Tai įprasminant, trumpais ir ilgais šviesos blyksniais Morzės abėcėle, pasauliui penktadienio vakarą bus perduodama žinią, kurią bus kviečiamas perskaityti kiekvienas renginio dalyvis.

Renginio techninių sprendimų įgyvendinimu rūpinasi Norvydas Birulis, Tomas Jačionis, UAB „Pro Dj“ ir UAB „STS“ komandos.

Į renginį Uosto direkcija kviečia atvykti viešuoju ar asmeniniu transportu, pėsčiomis. Automobilius bus galima pasistatyti mokamose aikštelėse toliau ar arčiau molo. AB KLASCO atvers savo teritorijos prie šiaurinio molo vartus, tad dalį automobilių bus galima statyti ten (stovėjimas šioje zonoje nemokamas).

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Miestas

Švyturių metus Klaipėdoje pradėjo Baltojo švyturio pasakojimas 

Klaipėdos savivaldybė kartu su kultūros centru Žvejų rūmais šeštadienio vakarą miestiečius kvietė į pajūrį: prie Šiaurinio molo buvo galima klausytis ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Kultūra

Melnragės paplūdimyje - paroda-instaliacija

Balandžio 12 d., penktadienį, 17.17 val. pirmosios Melnragės paplūdimyje, netoli Šiaurinio molo, atidaroma fotografės Arūnės Baronaitės fotografijų paroda–instaliacija „POLIMERAS“. Meninio ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This