P0

Uostas ir jūra

Laisvę švęsti kviečia ant molo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-02-15


Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, ketvirtadienį, 19 val., Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija miestiečius ir miesto svečius kviečia susitikti prie šiaurinio molo, Melnragėje. Unikaliu ir vieninteliu muzikos, šviesų ir ugnies pasirodymu čia bus prisimenama istorija.

Renginys vyks atviroje erdvėje, tad žmonės kviečiami pasiimti termosus su šilta arbata ar pledą apsigaubti, kad stebėti išskirtinį ir vienintelį tokį reginį būtų šilta ir jauku. Numatoma trukmė – iki 30 min.

„Klaipėdos uosto vartai – vieta, kurioje atsiveria visas pasaulis. Čia vėjuotą dieną bangos su paukščiais šoka laisvės šokį, atplaukiantys ir išplaukiantys laivai kasdien signalizuoja, kad esame nevaržomo pasaulio dalis. Nėra geresnės vietos švęsti laisvę nei ant molo, todėl kviečiu visus susitikti jo prieigose“, – pranešime pažymi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Šiemet taip pat minimos 140-osios Baltojo švyturio įžiebimo šiauriniame mole metinės. Klaipėda ir Neringa šiuos metus yra paskelbusios švyturių metais. Uosto direkcijos miestiečiams dovanojamas muzikos, šviesų ir ugnies pasirodymas kartu kvies prisiminti Baltąjį švyturį, kuris stovėjo šiaurinio molo gale.

Uosto vidus kompas

„Šviesų pasirodymu pasimatuosime iki šių dienų neišlikusias Baltojo švyturio proporcijas, ir svarbiausia – pamatysime jo skleidžiamą spindulį“, – sako A. Latakas.

Švyturiai anskčiau skleisdavo ne tik šviesos signalą, jų bokštuose veikdavo ir radijo švyturiai, telegrafai, radijo bangomis siunčiantys įvairiausius pranešimus. Tai įprasminant, trumpais ir ilgais šviesos blyksniais Morzės abėcėle, pasauliui penktadienio vakarą bus perduodama žinią, kurią bus kviečiamas perskaityti kiekvienas renginio dalyvis.

Renginio techninių sprendimų įgyvendinimu rūpinasi Norvydas Birulis, Tomas Jačionis, UAB „Pro Dj“ ir UAB „STS“ komandos.

Į renginį Uosto direkcija kviečia atvykti viešuoju ar asmeniniu transportu, pėsčiomis. Automobilius bus galima pasistatyti mokamose aikštelėse toliau ar arčiau molo. AB KLASCO atvers savo teritorijos prie šiaurinio molo vartus, tad dalį automobilių bus galima statyti ten (stovėjimas šioje zonoje nemokamas).


  2024-02-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt