KTG pasiskolino 14,7 mln. eurų dviem naujiems kranams įsigyti

Verslas

Bankas „OP Corporate Bank“ skelbia, jog susitarė su UAB Klaipėdos terminalo grupė (KTG) dėl 14,7 mln. Eur paskolos. Finansavimas skiriamas Klaipėdos konteinerių terminalui (KKT) reikalingiems kranams įsigyti.

Už numatytas investicijas bus perkami du STS tipo kranai iš Suomijos bendrovės „Konecranes“. Naujieji kranai pakeis senuosius du, iki šiol naudotus, ir bus skirti konteinerių krovai iš laivo į krantą, taip pat bus draugiški gamtai, nes krovos procesuose naudos elektrą.

„Pasaulinės laivybos tendencijos lemia tai, kad į terminalą ateina vis didesni laivai. Pagrindinis terminalo klientų – laivybos linijų – reikalavimas yra kuo spartesnis laivų aptarnavimas, jos suinteresuotos, kad laivai uoste praleistų kuo mažiau laiko. Norint išlaikyti mūsų bendrovės konkurencingumą, investuojame į terminalo technikos atnaujinimą“, – pranešime cituojamas Vaidotas Šileika, KKT generalinis direktorius.

Pasak V. Šileikos, prieš 5 metus buvo investuota į tokio pačio tipo du naujus STS kranus, kuriuos pagamino ir į terminalą pristatė kompanija „Konecranes“.

„Jau šeštus metus bendradarbiaujame su KTG ir jos valdomomis įmonėmis bei padedame įgyvendinti investicijas, auginančias įmonę ir kuriančias pridėtinę vertę visai Lietuvos ekonomikai, nes efektyvus uosto darbas – itin svarbus šalies vystymuisi. Pastaroji investicija – puikus žaliojo investavimo pavyzdys, kuris kuria ekonominę naudą įmonei, o taip pat – mažina klimato kaitą ir skatina perėjimą prie tvarios ekonomikos“, – teigia Leda Iržikevičienė, verslo banko „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialo vadovė.

Naujieji kranai iš Suomijos „Konecranes“ gamyklos į Klaipėdą bus pristatyti šių metų II ketvirtį.

Klaipėdos terminalo grupė yra 100 proc. lietuviško kapitalo įmonė, kuri vienija bendroves, teikiančias specializuotas terminalų operatoriaus, logistikos, krovinių ekspedijavimo, laivų agentavimo ir kitas paslaugas. Vienas iš valdomų krovos terminalų – KKT per metus aptarnauja daugiau nei 1200 įvairių tipų laivų. Praėjusiais metais bendrovė perkrovė 6,27 mln. tonų krovinių – 7% daugiau nei prieš metus. Matuojant konteinerių ekvivalentais, krova pernai didėjo 15,5% – iki 494 062 TEU. Klaipėdos konteinerių terminalas 2023 metais tapo lyderiu pagal krovos apimtis Klaipėdos uoste.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Pirmą kartą atlikta konteinerinio laivo bunkeravimo operacija

CMA CGM priklausantis konteinerinis laivas „Containerships Aurora“, prišvartuotas prie Klaipėdos konteinerių terminalo (KKT) krantinės balandžio 9 d. buvo sėkmingai pripildytas ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Uosto krovos lyderis toliau auga

Klaipėdos konteinerių terminalas (KKT) per pirmąjį šių metų ketvirtį krovos apimtis augino 16,5 proc. – iki 1,67 mln. tonų. Pernai ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This