Seniūnaitei atsirūgo bandymas atnaujinti bylą prieš buvusį darbdavį

Svarbu, Sveikata

Brožynų seniūnaitė Irena Gailiutė nesėkmingai bandė atnaujinti dar 2022 metais pralaimėtą bylą dėl jos atleidimo iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės. Vietoje norėtų beveik 12 tūkst. eurų jai pačiai ir vėl teks praverti savo piniginę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvira Klaipėda“ buvo rašiusi, kad santykius teismuose su čia ligonine, kurioje dirbo nuo 1972-ųjų, I. Gailiutė bandė aiškintis net keliose bylose. 2022-aisiais teismai neskundžiamais sprendimais pripažino, kad moteris buvo atleista teisėtai.

I. Gailiutė dabar Klaipėdos apylinkės teismo prašė atnaujinti vieną iš šių procesų, nes esą paaiškėjo naujos aplinkybės.

Moteris norėjo, kad atnaujinus procesą teismas pripažintų, jog ji 2021 m. kovą buvo neteisėtai atleista iš ligoninės Urologijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytojos pareigų, nes per paskutinius dvylika mėnesių buvo padariusi antrą darbo pareigų pažeidimą Covid-19 valdymo srityje. Esą dėl to jai dar priklauso 3 664,64 Eur (neatskaičius mokesčių) vidutinis darbo užmokestis ir 8 245,44 Eur (neatskaičius mokesčių) kompensacija.

2022 m. balandį Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai pripažino, kad I. Gailiutė buvo atleista teisėtai ir pagrįstai, o Klaipėdos apygardos teismas po trijų mėnesių konstatavo, jog toks verdiktas yra pagrįstas, tik pakeitė jo dalį dėl bylinėjimosi išlaidų.

Moters įsitikinimu, pagrindas atnaujinti jos darbo ginčo bylą buvo vėlesni 2022-ųjų teismų sprendimai bylose, kuriose ligoninės vadovas Darius Steponkus ginčijo Darbo inspekcijos jam paskirtas nuobaudas. I. Gailiutės nuomone, šiose bylose nurodomų aplinkybių nežinojimas sukliudė teismams teisingai išspręsti darbo ginčą.

Tuo metu ligoninė savo atsiliepime nurodė, jog visiškai neaišku, kokias konkrečiai aplinkybes jos buvusi darbuotoja turi mintyje, nes prašyme jos nėra įvardijamos. Esą prašymas grindžiamas išimtinai deklaratyvaus pobūdžio teiginiais, iš esmės tiesiog cituojant kitame procese priimtus procesinius dokumentus. Anot ligoninės, minimi nutarimai ir teismo nutartis niekaip nėra susiję su darbo ginčo byloje nustatytomis ir nagrinėtomis aplinkybėmis.

Šį prašymą išnagrinėjusi teisėja Monika Lapukaitė akcentavo, kad byloje dėl I. Gailiutės atleidimo iš darbo buvo vertinamos aplinkybės, susijusios su jos padarytais darbo pareigų pažeidimais Covid-19 infekcijos valdymo srityje, o ne ligoninėje susiklosčiusia psichosocialine darbo aplinka ir jos rizikomis.

„Todėl, teismo nuomone, nėra pagrindo manyti, kad ieškovės vadovo padarytas administracinis nusižengimas, įstaigoje vertinant psichosocialinius rizikos veiksnius ir šalinant jų keliamas rizikas, galėtų turėti kokią nors įtaką aptariamoje civilinėje byloje įsiteisėjusiu teismo sprendimu jau konstatuotų faktų ir proceso šalių ginčijamo materialinio teisinio santykio teisinei kvalifikacijai, o kartu ir įsiteisėjusio teismo sprendimo išvadai“, – rašoma nutartyje, kuria atmestas seniūnaitės skundas.

Ja taip pat priteista Respublikinei Klaipėdos ligoninei iš I. Gailiutės 653,4 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Ši nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.

1 Comment

  1. Anonimas

    O tai prie ko cia seniunaite.?

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

COVID-19 Klaipėdoje: kasdien po tris susirgusius

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad antradienį Lietuvoje buvo patvirtinta 16 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų (du žmonės susirgo antrą kartą, vienas ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Šalyje - 24 nauji užsikrėtę COVID-19, Klaipėdoje - du

Pirmadienį šalyje patvirtinti 24 nauji COVID-19 atvejai, iš kurių 6 žmonės susirgo antrą kartą, du – trečią, skelbia Valstybės duomenų ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Šalyje - jau mažiau nei 400 sergančiųjų COVID-19

Per savaitgalį Lietuvoje patvirtinti tik aštuoni nauji COVID-19 atvejai – vienas šeštadienį ir septyni sekmadienį, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Visi ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This