Seniūnaitei atsirūgo bandymas atnaujinti bylą prieš buvusį darbdavį (1)

Svarbu, Sveikata
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-02-22

Brožynų seniūnaitė Irena Gailiutė nesėkmingai bandė atnaujinti dar 2022 metais pralaimėtą bylą dėl jos atleidimo iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės. Vietoje norėtų beveik 12 tūkst. eurų jai pačiai ir vėl teks praverti savo piniginę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvira Klaipėda“ buvo rašiusi, kad santykius teismuose su čia ligonine, kurioje dirbo nuo 1972-ųjų, I. Gailiutė bandė aiškintis net keliose bylose. 2022-aisiais teismai neskundžiamais sprendimais pripažino, kad moteris buvo atleista teisėtai.

I. Gailiutė dabar Klaipėdos apylinkės teismo prašė atnaujinti vieną iš šių procesų, nes esą paaiškėjo naujos aplinkybės.

Moteris norėjo, kad atnaujinus procesą teismas pripažintų, jog ji 2021 m. kovą buvo neteisėtai atleista iš ligoninės Urologijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytojos pareigų, nes per paskutinius dvylika mėnesių buvo padariusi antrą darbo pareigų pažeidimą Covid-19 valdymo srityje. Esą dėl to jai dar priklauso 3 664,64 Eur (neatskaičius mokesčių) vidutinis darbo užmokestis ir 8 245,44 Eur (neatskaičius mokesčių) kompensacija.

2022 m. balandį Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai pripažino, kad I. Gailiutė buvo atleista teisėtai ir pagrįstai, o Klaipėdos apygardos teismas po trijų mėnesių konstatavo, jog toks verdiktas yra pagrįstas, tik pakeitė jo dalį dėl bylinėjimosi išlaidų.

Moters įsitikinimu, pagrindas atnaujinti jos darbo ginčo bylą buvo vėlesni 2022-ųjų teismų sprendimai bylose, kuriose ligoninės vadovas Darius Steponkus ginčijo Darbo inspekcijos jam paskirtas nuobaudas. I. Gailiutės nuomone, šiose bylose nurodomų aplinkybių nežinojimas sukliudė teismams teisingai išspręsti darbo ginčą.

Tuo metu ligoninė savo atsiliepime nurodė, jog visiškai neaišku, kokias konkrečiai aplinkybes jos buvusi darbuotoja turi mintyje, nes prašyme jos nėra įvardijamos. Esą prašymas grindžiamas išimtinai deklaratyvaus pobūdžio teiginiais, iš esmės tiesiog cituojant kitame procese priimtus procesinius dokumentus. Anot ligoninės, minimi nutarimai ir teismo nutartis niekaip nėra susiję su darbo ginčo byloje nustatytomis ir nagrinėtomis aplinkybėmis.

Šį prašymą išnagrinėjusi teisėja Monika Lapukaitė akcentavo, kad byloje dėl I. Gailiutės atleidimo iš darbo buvo vertinamos aplinkybės, susijusios su jos padarytais darbo pareigų pažeidimais Covid-19 infekcijos valdymo srityje, o ne ligoninėje susiklosčiusia psichosocialine darbo aplinka ir jos rizikomis.

„Todėl, teismo nuomone, nėra pagrindo manyti, kad ieškovės vadovo padarytas administracinis nusižengimas, įstaigoje vertinant psichosocialinius rizikos veiksnius ir šalinant jų keliamas rizikas, galėtų turėti kokią nors įtaką aptariamoje civilinėje byloje įsiteisėjusiu teismo sprendimu jau konstatuotų faktų ir proceso šalių ginčijamo materialinio teisinio santykio teisinei kvalifikacijai, o kartu ir įsiteisėjusio teismo sprendimo išvadai“, – rašoma nutartyje, kuria atmestas seniūnaitės skundas.

Ja taip pat priteista Respublikinei Klaipėdos ligoninei iš I. Gailiutės 653,4 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Ši nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Seniūnaitei atsirūgo bandymas atnaujinti bylą prieš buvusį darbdavį” komentarų : 1

  1. Anonimas parašė:

    O tai prie ko cia seniunaite.?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Klaipėdoje ženkliai pablogėjo COVID-19 rodikliai

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad antradienį Lietuvoje buvo patvirtinti 23 nauji COVID-19 atvejai (4 žmonės užsikrėtė antrą, vienas – trečią ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Pirmadienį - 20 naujų COVID-19 atvejų

Pirmadienį Lietuvoje buvo patvirtinta 20 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, iš kurių 4 žmonės užsikrėtė antrą, vienas – trečią kartą. Tarp ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Savaitgalį šalyje fiksuoti tik trys nauji COVID-19 atvejai

Valstybės duomenų agentūra skelbia, jog sekmadienį Lietuvoje buvo patvirtintas tik vienas naujas COVID-19 atvejis – žmogus užsikrėtė antrą kartą. Šeštadienį ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This