Karjerų tvenkinius apjuos pėsčiųjų takai

Regionas, Svarbu

Klaipėdoje rajone, Slengių kaime, aplink du buvusių karjerų tvenkinius per trejetą metų norima nutiesti pėsčiųjų takus. Tvenkiniai, tarp kurių esama Pavandenės gatvelės, yra vietos gyventojų mėgstamas traukos centras, tačiau jų pakrantės nėra pritaikytos pasivaikščiojimams.

Klaipėdos rajono savivaldybės užsakymu UAB „Patvanka” pernai baigė rengti beveik apie 2,5 kilometro ilgio pėsčiųjų takų ir kitos infrastruktūros aplink tvenkinius statybos techninį darbo projektą  

Numatyta, kad pirmojo darbų etapo metu pėsčiųjų takas bus nutiestas aplink Šiaurinį Slengių tvenkinį, o vėliau – ir aplink Pietinį. Pėsčiųjų takas projektuojamas 2-2,5 metro pločio. Projektuojamas šaligatvis nuo Pavandenės gatvės bus atskiriamas žaliąja juosta.

Šalia takų bus įrengtos pasyvaus ir aktyvaus poilsio zonos. Poilsio aikštelės suprojektuotos ne mažiau nei kas 500 metrų. Suprojektuotos ir dvi apžvalgos aikštelės. Jos orientuotos į Šiaurinį tvenkinį. 

Šiuo metu savivaldybė ieško rangovo parengtam projektui įgyvendinti. Kiek statybos maksimaliai gali kainuoti, neskelbiama. O projekto įgyvendinimo trukmė – 36 mėnesiai, neįskaitant techninių pertraukų.

2018-ųjų pavasarį „Atvira Klaipėda“ rašė apie prie tvenkinių gyvenančių slengiškių nesutarimus. Vieni iš jų buvo nepatenkinti, kad šalia rytinės karjero pusės esą yra ribojamas laisvas žmonių praėjimas, o čia gyvenantieji ginėsi tai darą ir baiminosi, kad valdžia palei karjerą planuoja nutiesti taką. Tada Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas tikino, kad tako „niekas čia 20 metų nedarys”. Jam antrino ir tuometinis meras Vaclovas Dačkauskas.

2020-ųjų pavasarį Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė, jog atvers priėjimą prie vandens telkinio – pašalins želdinius bei sankasą.

10 Comments

 1. Asd

  Tas takas visus, kurie gyvena pakrantėje sugrąžins į realybę, kad negali būti užtvertas priėjimas prie pakrantės. Dabar ten jie tvarkosi, kaip savo sklypuose, užsideda ženklus „privati valda”. Toks matosi post-sovietinis mentalitetas dar.

  Gerb. karjero gyventojai, noriu Jums su pagarba pasakyti, kad tie jūsų blokiniai namai prie dirbtinai iškasto karjero, niekam įspūdžio nedaro. Jūs nesat turtingi, jūs turit eilinius namus už Klaipėdos (nes Klaipėdoje tikriausiai neįpirkote) ir visi esam lygūs.

  Labai laukiu sutvarkyto projekto.

  Reply
 2. Tiesiog gaila gyventojų tvarkančių pakrantes

  Kiek žinau, gyventojai prie savo sklypų susitvrakė aplinką ir tik tada prasidėjo invazija į tas sutvarkytas teritorija. Aišku paskui save paliekant šiukšles ir pan. Ten ,kur nesutvarkyta niekas nesiveržia. Tad rojono valdžiai reikia susimąstyti ir tvarkyti tas zonas, o ne eiti išpaskos.

  Reply
 3. Alfredas

  Takai..puiku. O kur statysime automobilius, atvykęs į karjerus nusimaudyti..?! Paprastai ten niekas neužsibūna visą dieną.. Šiuo metu ten lyg ir ženklas yra- sustoti draudžiama. Klausimas, ar jis teisėtai pastatytas..

  Reply
  • chi...

   Su dviračiu neina..??

  • Aras

   Tas ženklas nebūtinas, tik papildomai primena, kad pagal KET automobilio negalima statyti arčiau 25m iki vandens telkinio.

 4. Jonas

  Karjero eksploatacija turėtu būti leista tik padarius rekreacijos projektą. O prieš pabaigą turėtų įrodyti , kad įvykdys visus darbus pagal projektą. Dabar vieni gauna naudą o atstatyms vyksta už mokesčių mokėtojų pinigus.

  Reply
 5. Ir

  Kas kasa karjerus tie ir turetu sutvarkyti aplinkui o nepalikti suverstas zemes kruvas ,pasipinigauja ir palieka nejau nera tokiu reikalavimų Šniaukštai

  Reply
 6. Petras

  Pagaliau!

  Reply
 7. Husky

  Laukiam ir Kisinių kaime karjero sutvarkymo,kurį kasė ir apšiko Hidrostatyba! Seniūne Nijole,Klaipėdos raj.administracijos direktoriau Sigitai,kodėl iki šiol nesutvarkyta teritorija,juk leidimą suteikėte jūs?!

  Reply
  • S.S.S.

   Hidrostatyba bankrutavusi, tai vadinasi neegzistuoja ir niekas nebetvarkys. Kaip ir dauguma kitų karjerų juos eksploatuoja sukurtos įmonėlės, kurios po to išnyksta ir viskas tuo baigiasi. Direktoriai tų įmonių fiktyvūs, dažnai net būna asocialūs asmenys.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Klaipėdos rajonas modernizuos 7 dujines katilines

Klaipėdos rajono savivaldybė per vasarą tikisi atnaujinti 7 dujines katilines, kurios yra įrengtos įvairiose jos švietimo ir kultūros įstaigose. Kiekvienoje ...
2024-03-27
Skaityti daugiau

Transportas

Nutrauktas geriausių kelių į uostą paieškos konkursas

Dar pernai spalį pradėtos viešojo pirkimo procedūros dėl galimų į pietus nuo Dangės upės esančios ir būsimos uosto teritorijos susisiekimo ...
2024-03-24
Skaityti daugiau

Regionas

„Išskaidrino“ ir Klaipėdos rajono politikus

„Skaidrinam grįžta į savivaldybes, keliauja į Klaipėdos rajoną ir vėl randa krūvas greičiausiai svetimų čekių, „įsisavintus” viešuosius pinigus, nesuprantamas keliones ...
2024-03-22
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This