Į teismą keliauja finansinių nusikaltimų byla, kurioje – žinomų klaipėdiečių vardai (21)

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-18

Europos prokuratūra kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) baigė ikiteisminį tyrimą dėl bandymo apgaule įgyti 200 tūkst. eurų Europos Sąjungos (ES) finansinės paramos lėšų. Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Europos deleguotųjų prokurorų biuras Lietuvoje.

Įtarimai pareikšti ir UAB „Klaipėdos paslaugos” generaliniam direktoriui Vaidui Ramanauskui. Martyno Vainoriaus nuotr.

Įtariama, kad organizuota 9 asmenų grupė pasikėsino apgaule gauti 200 tūkst. eurų ES struktūrinės paramos lėšų mažosios bendrijos (MB) naudai senelių globos namų Klaipėdos rajone statybai ir įrengimui. Suvokdami, kad mažoji bendrija neatitinka juridiniams asmenims, pretenduojantiems gauti finansinę paramą keliamų ekonominio gyvybingumo ir pajamų gavimo ataskaitiniais metais reikalavimų bei reikalavimo turėti nuosavų lėšų ir jomis prisidėti prie statybų projekto įgyvendinimo, minėta asmenų grupė laikotarpiu nuo 2019 m. pabaigos iki 2022 m. kovo mėnesio galėjo klastoti dokumentus, teikti juos valstybės institucijoms bei ES paramą administruojančiai Nacionalinei mokėjimų agentūrai, siekdami gauti finansavimą numatytiems statybos bei rekonstrukcijos darbams. Iš prašomos 200 tūkst. eurų sumos buvo išmokėta beveik 31 tūkst. eurų.

Skelbiama, jog STT pradėjus ikiteisminį tyrimą, įtariamieji atlygino turtinę žalą.

STT pranešime teigiama, jog organizuojant statybos rangos darbų pirkimo konkursą, sąžiningas ir skaidrus procesas esą buvo tik imituotas, o konkurso sąlygos buvo suderintos su iš anksto pasirinktu, nusikalstamos veikos bendrininkų vadovaujamu rangovu – mažąja bendrija, be to, statybos darbai buvo vykdomi neturint statybos leidimo.

Šioje byloje kaltinimai pareikšti MB „Exubero” savininkei ir vadovei Ingridai Ramanauskienei bei jos sutuoktiniui – Klaipėdos savivaldybės įmonės „Klaipėdos paslaugos” generaliniam direktoriui Vaidui Ramanauskui, taip pat šios įmonės finansų departamento direktorei Elidai Mantulovei, eksploatacijos departamento direktoriui Imantui Paliakui, kitos MB direktoriui ir statybos darbų vadovui, techniniam prižiūrėtojui bei dviem juridiniams asmenims.

Asmenys kaltinami dokumentų klastojimu ir disponavimu suklastotais dokumentais, ES tikslinės finansinės paramos gavimu apgaule, apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu ir organizavimu, o V. Ramanauskas taip pat – ir piktnaudžiavimu bei turto iššvaistymu.

„Ši baudžiamoji byla – glaudaus Europos prokuratūros ir STT procesinio bendradarbiavimo, kruopštaus ir intensyvaus darbo rezultatas. STT Klaipėdos valdybos pareigūnams ir žvalgybos analitikams atlikus išsamų tyrimą, daugybės ūkinių finansinių operacijų, statybos rangos dokumentacijos, kompiuterinių įrenginių duomenų, susirašinėjimų, kontaktų ir kitų duomenų analizę, buvo surinkta pakankamai įrodomosios informacijos, leidusios priimti sprendimą perduoti šią baudžiamąją bylą teismui,“ – pranešime cituojama Europos deleguotoji prokurorė Jolita Kančauskienė.

„ES lėšų pasisavinimo tyrimai yra viena iš prioritetinių STT krypčių šalia sisteminės, politinės ir tarptautinės korupcijos tyrimų. Atvejai, kai siekiama apgaulės būdu gauti ES subsidijas, ne tik užtraukia reputacinę žalą visai Lietuvai, smukdo pasitikėjimą valdžios institucijomis šalyje, bet ir neleidžia užtikrinti teisingo viešųjų išteklių paskirstymo“, – teigė STT Klaipėdos valdybos vadovas Žydrūnas Krampalcas.

Bendrovės „Klaipėdos paslaugos” akcijų valdytoju dabar esantis meras Arvydas Vaitkus dar pernai gegužę „Atvirai Klaipėdai“ teigė, jog kol kas pretenzijų V. Ramanauskui neturi.

„Nesu linkęs nuteisti žmonių, kol to nepadaro atitinkamos struktūros. Jei bus tokie sprendimai, tada ir bus daromos atitinkamos išvados”, – tada komentavo meras.

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai (21):

Atsakymas į “Į teismą keliauja finansinių nusikaltimų byla, kurioje – žinomų klaipėdiečių vardai”: 21

 1. mitas parašė:

  prie ko čia meras, ne jį kaltina, atsibuskite tautiečiai, kai bus teismo sprendimai bus ir mero, nei kiek neabejoju. Kažkaip keista Klaipėdoje stebėti viskas siejama su meru, kas be pirsteli, kaltas meras.

  • Prisimenam parašė:

   Ojojoi kokia kompanija. Jaunesni gal nežino, bet vyresni dar nepraradę atminties. Ale koks noras dabartiniam merui visą mėšlą ant galvos suversti. Tikiuosi, meras sugebės neimti į galvą, tik laiką jam sugaišina

 2. Nuomonė parašė:

  Ne šis meras tuos įtariamuosius vagiluočius į postus paskyrė, ne jis už juos ir atsako.Meras ne prokuroras, o tik meras, ne jam galimai nusikaltusius tardyti. iskas baigsis šnipštu, galimai juos globoja ir atitinkamos tarnybos, pažymos galimai švarios.

  • Vardas parašė:

   Manau panašiai . Meras reaguoti gali tik po teismo sprendimo! Iki to laiko žmonės yra nekalti ! Deja ne samdytiems bukagalviams su ” aukštesniu išsilavinimu ” nuolat dengiantis merą suprasti . Jie nesupranta net to, kad jų ” išsilavinimas – bukas ” , tai nors patylėtų, bet dėl noro dergti kitus jie savo bukagalviškumą nuolat demonstruoja .

 3. bigcatwar parašė:

  …mano laikais tokie zymus zmones vadinosi vagimi…O dbr matyt elitas…

  • Beitui parašė:

   Uoj Beitai, užgavo tave ar ne tavo išsilavinimas,, tiksliau jokio, kad komentuoji visur, net ten kur nesusiję. Eik dirbt, komentatoriau.

 4. Vardas parašė:

  Vel,eilinis,”kalviu” nukaltas snipstas.

 5. Pesimizmas keičia optimizmą, realizmas be ateities parašė:

  O kaip su tais, kur gavo didelę ES paramą savo ale „vargstančioms” įmonėms, kur po to prisipirko jachtas, brangius motorinius katerius, prabangius automobilius (Porše, Bentley, kitus), lėktuvus !!! Kaip su tokiomis įmonėmis ir jų vadovais? Yra kaltų? Juk kam iš tikro reikėjo pagalbos matė špygą…Ot tvarka skirstant ES fondus, gerai tikrinami balansai, lygybė, paskirstymas…Čia kaip ir su PVM lengvatomis – vieniems 9%, kitiems 21% ir špyga…Bankrotas geriausia išeitis ir dzin VMI, duok tik mokesčius, dzin pripažinta pandemija „force major” situa, infliacija ir t.t. Ar reikia Lietuvoje verslo aplamai? Nesimato kad reikia. Kol yra – manipuliuoja jais. Ar valdžia sukūrė ką, padėjo kuriantiens verslus LT? Ne. Ok, iš ko surinksite ateity mokesčius? Iš sukurto perdėto biurokratinio aparato? Ar jie kuria pridėtinę vertę? Atsimerkite vakdžioje pagaliau. Kur LT bankai? Nėra!!! Esantys atlieka taupkasės funkcijas, dusina abonentus, apkrauna mokesčiais, kraunasi sau kapitalą ! Ar smulkiam ir vidutiniam verslui skiria paskolas? Ne. O naujam verslui ką daryti? Kur LT Nacionalinis bankas? Toks kaip Vokietijoje Deuth bank? Prezidentas Nausėda sakė kad reikia ir tiek..Nutekėjo vyriausybės kanalizacijon…Užteks rašyti. Ačiū už dėmesį. Greit nebereikės dėl ko…

 6. ka parašė:

  tai kokia ten to nusikaltimo zala valstybei ir es? 0 euru? o kiek jegu, laiko ir valstybes lesu issvaiste stt, prokuratura ir dar dirbs teismai? yra toks nelietuviskas zodis, bet cia jis labiausiai tinka:pakazucha.

 7. T parašė:

  Nieko sau koks mero požiūris į faktus, apgailėtina!

  • Apgailėtinas bukagalvi, parašė:

   Faktų- TEISĖSAUGOS SPRENDIMŲ dar nėra ! Kaip meras turi žiūrėti ? Sprendžia teisėsauga , o ne meras , bukagalvi ! ]___Nesu linkęs nuteisti žmonių, kol to nepadaro atitinkamos struktūros. Jei bus tokie sprendimai, tada ir bus daromos atitinkamos išvados”, – tada komentavo meras.

  • To Apgailėtinas bukagalvi parašė:

   Bet tu iš tikrųjų bukas sausainis 🤣

 8. Dov parašė:

  Šlykštu net skaityti. Aferistai ir vagys.

  • Užkardinimas. Lauskime rezultatų parašė:

   Sekime procedūras, nes pagaliau pro įstatymų voras, ” konstantinas” sėkmingai pralendanti Ramanauskų porelė su komanda „apsišvietė” . Ir tikrai tikiu, kad po visų tyrimų, meras ir taryba reaguos. Bet kuriuo atveju RAMANAUSKUI kaip ir Mantulovei( pakoregavusiai savo buvusią pavardę)- pasitikėjimo jau nebebus!

 9. Mamutas parašė:

  Tas Ramanauskas Šustras bAchuras, turintis ryšių!!!! Visiems bus pyze, ES jis Šustras, turi ryšių!!!

 10. Egisijus parašė:

  Vaje,vaje kas per ištyrimas, 200.000 eurų. Gėda

  • Apgailėtinas bukagalvi, parašė:

   O kaip meras turi žiūrėti ? Sprendžia teisėsauga , o ne meras , bukagalvi ! ]___Nesu linkęs nuteisti žmonių, kol to nepadaro atitinkamos struktūros. Jei bus tokie sprendimai, tada ir bus daromos atitinkamos išvados”, – tada komentavo meras.

 11. Dana parašė:

  Viena gauja klaipėdos paslaugoms neleisti dalyvauti keleiviu vežimui klaipėdoje dar reikia sužinoti kokie pinigai nusėdo mero kišenėje

  • to Apgailėtinas bukagalvi parašė:

   Užknisai visur komentuodamas, gal eik dirbt, savivaldybei ddaug darbų, puodelius išplauk
   Bukagalvis ir esi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Mirė žurnalistė Gražina Juodytė, laidotuvės ketvirtadienį (atnaujinta)

Portalas ve.lt praneša, jog mirė klaipėdietė žurnalistė Gražina Juodytė. Šį balandį jai sukako 78 metai. Praėjusią vasarą per miesto gimtadienį ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Regionas

STT pareiškė įtarimus dviem Neringos politikams

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Rengiami automobilių parkavimo rinkliavos „atlaidai” (atnaujinta)

Klaipėdos meras siūlo praplėsti Raudonąją parkavimo zoną, Mėlyną zoną priskirti Žaliajai, tačiau atsisakyti rinkliavos rinkimo ne sezono metu – nuo rugsėjo ...
2024-05-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This