Savivaldybė pateikė potvynių suvaldymo priemones

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-25

Klaipėdos miesto savivaldybė praneša Aplinkos ministerijai pateikusi naujas priemones, kurios padėtų suvaldyti potvynius. Dėl to Nacionalinio vandenų srities 2022-2027 metų plano įgyvendinimo veiksmų plane Klaipėdoje, Mažojo kaimelio teritorijoje, buvo numatytas naujų pylimų įrengimas, tačiau miestas siūlo šios priemonės atsisakyti ir kur kas didesnį dėmesį skirti upių valymui.

Portalo archyvo nuotr.

Analizavome situaciją su specialistais – akivaizdu, kad Mažajame kaimelyje dėl čia esančio dviračių tako įrengti pylimams vietos nepakanka. Todėl siūlome koncentruotis į kitas priemones, kurios sumažintų potvynių riziką. Viena iš priemonių – upių valymas. Turime pirmiausiai šalinti priežastis, o ne kovoti su pasekmėmis. Problemą būtina spręsti ne tik šiaurinėje miesto dalyje, kur siūlyta statyti pylimus, bet ir pietinėje dalyje, kur kenčia Laistų gyventojai. Apie potvynių keliamas problemas kalbėjomės ir su Klaipėdos rajono savivaldybe, kuriai tai ypač skaudi problema. Tiek miestas, tiek rajonas ieško būdų, kad gamtos stichijos gyventojams keltų kuo mažiau nepatogumų“, – pranešime pažymi Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos miestas Aplinkos ministerijai siūlo į planą įtraukti Danės upės dalies nuo Liepų g. tilto iki miesto savivaldybės ribos valymą. Teigia, esą šiame ruože išvalius susikaupusias dugno nuosėdas sumažėtų potvynio rizika šalia esantiems gyvenamiesiems rajonams. Taip pat siūloma stiprinti dešinįjį Danės krantą ties Klaipėdos universiteto botanikos sodu.

Šiemet sausį, apžiūros metu, nustatyta, kad šioje vietoje vyksta aktyvi krantų erozija, šlaito dalys yra paplaunamos ir krenta į upės vagą. Danės upės slėnio teritorijoje ties Botanikos sodu siūloma apsodinti apsauginį pylimą arba rekonstruoti esamą pralaidą, išvalyti bei pagilinti čia esančius vandens telkinius. Tai padėtų apsaugoti nuo užliejimo šalia esantį dviračių taką bei Botanikos sodo augalus.

Siūloma valyti ir Smeltalės upę. Savivaldybė savo iniciatyva jau yra pradėjusi darbus ruože nuo Minijos gatvės tilto iki Klaipėdos miesto ribos. Taip pat siūloma valyti bei gilinti upės prieplaukos akvatoriją ir upės dalį iki Minijos gatvės tilto, o Laistų sodybų gyvenamajam rajonui įrengti apsaugos priemones nuo potvynio. Šioje vietoje po gausaus lietaus ar pavasario polaidžio dažnai apsemiamas kelias po geležinkeliu – tai vienintelis kelias, kuriuo galima pasiekti šią teritoriją.

Preliminariais vertinimais, potvynių riziką mažinančių priemonių įgyvendinimas gali kainuoti daugiau nei 5,5 mln. eurų. Savivaldybė savo siūlymus jau pateikė Aplinkos ministerijai. Tikimasi, kad artimiausiu metu bus galima su ministerijos atstovais detaliau aptarti siūlomas priemones bei galimus jų finansavimo šaltinius.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

„Vilties bėgime” valdžia „bėgiojo” už valdiškus pinigus*

Nors Klaipėdos miesto valdžios damų ir džentelmenų „Vilties bėgimo“ parade bėgant šiemet lyg ir nesimatė, tik pozuojant, bet formaliai sudalyvauta: ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Spyglys

„Būkit žmonės, neskambinkit merui naktimis!“*

Seimo sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Antanas Matulas, vykstant komiteto posėdžiui, kuriame buvo svarstoma padėtis Klaipėdos universiteto ligoninėje, neslėpė nuostabos, kodėl ...
2024-07-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Kaipgi be jo?*

Spyglys šeštadienį po vidurdienio apsidžiaugė pagaliau išvydęs ir išgirdęs mūsų miestelio savivaldybės valdomos VšĮ „Klaipėdos šventės“ užsakymu sukurtą Jūros šventės ...
2024-07-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This