Siurprizas iš Seimo: užsinorėjo perimti Klaipėdos vaikų ligoninę (50)

Svarbu, Temos
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-03-25

Seimo Sveikatos reikalų komitetui svarstant, ką daryti dėl sudėtingos finansinės situacijos naujojoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL), sprendime atsirado ir siurprizinis siūlymas – „apsvarstyti galimybes“ prie šios įstaigos prijungti uostamiesčio savivaldybės valdomą Klaipėdos vaikų ligoninę.

Šios ligoninės Stebėtojų tarybos pirmininke esanti vicemerė Vaida Raugelė sako, jog tokiai idėjai „principingai nepritariama“, o Seimo komiteto iniciatyvą viena iš miesto vadovių vadina net neetiška, nes apie ją nebuvo informuota nei ligoninė, nei pastarosios steigėja esanti savivaldybė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Per reformą paliko ramybėje

Centrinei šalies valdžiai prieš daugiau nei porą metų sugalvojus steigti KUL, suplanuotoje reformoje buvo kalbama ir apie Klaipėdos vaikų ligoninę. Ją siūlyta prijungti prie Sveikatos apsaugos ministerijos valdomos Respublikinės Klaipėdos ligoninės. Reaguodami į tai šioje ligoninėje veikiančių tarybų pirmininkai 2022-ųjų sausį buvo išplatinę viešą kreipimąsi, kuriame ragino nekeisti įstaigos statuso.

„Esame vienintelė savarankiška vaikų ligoninė Lietuvoje, bet tai nereiškia, kad Europoje nėra savarankiškų vaikų ligoninių“, – rašė medikai, išvardinę devynias tokias įstaigas.

Jie tada akcentavo, kad Klaipėdos vaikų ligoninė yra rentabili, teikia paslaugas ir Telšių bei Tauragės apskričių pacientams.

„Ar tikrai užtikrinsime vaikams reikalingas paslaugas, suardę stabiliai funkcionuojančią įstaigą? Ar paslaugos bus saugesnės ir labiau prieinamos, jei vaikams jos bus teikiamos tik Vilniaus universitetinėje ligoninėje ir Kauno klinikose? Nudegusiems vaikams, sunkias traumą patyrusiems, cukriniu diabetu, reumatoidiniu artritu, sunkiu sepsiu sergantiesiems ar susirgus kitomis sunkiomis ligomis pagalba būtų suteikta tik už 200 – 300 km. Ar tai gali tenkinti pacientus ir jų šeimas?“ – klausė tada jie.

Po keleto savaičių surengtoje diskusijoje tuometinė sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė aiškino, kad Klaipėdos vaikų ligoninė esą vis tiek negalės išlikti monoprofiline ir turės būti sprendžiama dėl jos statuso. Viceministrė tada tikino esą visiškai užtenka Vilniaus ir Kauno ligoninėse vaikams teikiamų tretinio lygio paslaugų. Tokius teiginius ji grindė Ligonių kasų skaičiais, kad apie 89 proc. Klaipėdos vaikų akių ligų gydoma Kaune ir Vilniuje, tulžies, kepenų ir kasos sutrikimų – 41 proc., navikų – 78 proc. ir kt.

Dar po keleto dienų vykusio miesto Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdžio metu tiek kai kurie politikai, tiek šios ligoninės medikai teigė, jog jei jau reforma neišvengiama, tai geriau Vaikų ligoninę jungti prie KUL, o ne prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės. Tačiau galiausiai 2022 m. vasario 17 d. miesto Tarybai balsuojant klausimo dėl Klaipėdos vaikų ligoninės likimo darbotvarkėje nebeliko – miesto valdžia sutiko ministerijai perleisti tik jos tuomet valdytą Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Suko galvą dėl finansų – ištraukė Vaikų ligoninę

Galimos Klaipėdos vaikų ligoninės pertvarkos klausimas vėl atgijo visai netikėtame kontekste. Kovo 13-ąją Seimo Sveikatos reikalų komitetui priimant sprendimą dėl finansinės situacijos KUL, paskutiniame iš keturių sprendimo punktų buvo nurodyta: „Siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai ir Klaipėdos universitetui apsvarstyti galimybes prie Klaipėdos universiteto ligoninės prijungti Klaipėdos vaikų ligoninę ir kreiptis dėl šio klausimo į Klaipėdos miesto savivaldybę“.

Tokiam sprendimo projektui buvo pritarta bendru sutarimu – prieš tai iš posėdžio buvo išėjęs Remigijus Žemaitaitis.

Šio komiteto pirmininkas, konservatorius Antanas Matulas, paklaustas, kaip ir kodėl atsirado tokia formuluotė dėl Klaipėdos vaikų ligoninės, teigė, jog „tai sena idėja, kilusi iš Klaipėdos“.

„Negaliu dabar atgaminti, tikriausiai aš dabar įtraukiau tą punktą. Autorystę galite man priskirti, nesibaidau to – noriu, kad naujoji Klaipėdos universiteto ligoninė būtų solidi, teiktų aukšto lygio paslaugas, galėtų rimtai konkuruoti su Vilniumi ir Kaunu“, – sakė komiteto pirmininkas.

Jis, kaip ir buvusi sveikatos apsaugos viceministrė, tvirtino, jog Klaipėdos vaikų ligoninės kaip savarankiškos įstaigos perspektyva yra miglota – tai esą rodo ir Ligonių kasos duomenys. O iš likusių dviejų variantų – jungti prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės ar KUL, pastarasis esą yra nepalyginamai geresnis.

Beje, portalui lsveikata.lt šio komiteto narys, konservatorius Linas Slušnys kaip vieną iš tokio pasiūlymo argumentų nurodė tai, kad Klaipėdos vaikų ligoninė yra įsikūrusi „superinėje vietoje“ ir dėl to būtų galima parduoti jos pastatus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Pardavus įstaigos pastatus, būtų galima pasistatyti moderniausią įstaigos (KUL – red. past.) gabalą. Ir pastatas būtų, ir erdvės visai kitos, ir personalas galėtų dirbti dar geresnėmis sąlygomis“, – dėstė L. Šlušnys

„Principingai prieš“

Klaipėdos vaikų ligoninės Stebėtojų tarybos pirmininke esanti vicemerė Vaida Raugelė sako, jog tokią Seimo komiteto iniciatyvą iš esmės galima pavadinti net neetiška, nes apie ją nebuvo informuota nei ligoninės steigėja esanti savivaldybė, nei pati įstaiga. O ir pats klausimas buvo pavadintas „Dėl finansinės situacijos Klaipėdos universiteto ligoninėje“ – be jokio nuorodos, kad jis liečia ir Vaikų ligoninę.

Tuo metu A. Matulas aiškino, kad būtinybės informuoti klaipėdiečius nebuvo, nes tai tik rekomendacinio pobūdžio sprendimas.

„Į tai reikia žiūrėti tik kaip į siūlymą. Ar jis bus realizuotas – jau pačios Klaipėdos, Klaipėdos universiteto ligoninė steigėjų reikalas“, – sakė jis.

Pasak vicemerės, savivaldybę komiteto sprendimas pasiekė jau kitą dieną po jo priėmimo. Jį apsvarsčiusi ligoninės Stebėtojų taryba „principingai nepritarė“ tokiam siūlymui.

„Tokios kalbos kenkia ir ligoninės darbui, nes įneša į kolektyvą sumaišties“, – sakė V. Raugelė, kartu pasidalinusi, jog meras artimiausiu metu ketina susitikti su ligoninės kolektyvu ir išdėstyti savivaldybės poziciją.

„Man tai buvo staigmena. Išgirdau tai iš kitų. Pažįstami tiesiog paskambinto ir pasakė apie tokį ketinimą. Nors mūsų įstaiga beveik visa suremontuota, už kelių mėnesių atidarysime renovuotą Skubios pagalbos priėmimo skyrių. Turbūt per gerai veikiame, kad nusprendė ir mus liesti“, – portalui lsveikata.lt savo ruožtu sakė Klaipėdos vaikų ligoninės vadovas Virginijus Žalimas.

Jungtų prie „Titaniko“

KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis finansinę šios įstaigos situaciją buvo vaizdžiai sugretinęs su skęstančio „Titaniko“ simboliu. Tiesa, jis viliasi, jog priešingai nei „Titaniko“, jo vadovaujamos įstaigos laukia šviesi ateitis.

2023 m. bendras KUL, prie kurios norima prijungti Vaikų ligoninę, nuostolis kiekvieną mėnesį sudarė apie 1,2 mln. eurų , iš kurių 666 tūkst. eurų – dėl padidėjusio darbo užmokesčio fondo, o 534 tūkst. eurų – dėl staiga išaugusių išlaidų, kurių priežastis esą paaiškės, sulaukus finansinio audito rezultatų. Preliminarus 2023 m. ligoninės finansinis rezultatas – 12,3 mln. eurų nuostolis, o 2024 m. pabaigai planuojamas net 18,5 mln. eurų nuostolis.

Dėl visos šios situacijos minėtasis Seimo komitetas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas išnagrinėti iki KUL įsteigimo veikusių ligoninių 2022 m. veiklos auditų rezultatus ir įvertinti šių ligoninių vadovų veiksmų teisėtumą ir pagrįstumą.

Taip pat KUL dalininkams – Sveikatos apsaugos ministerijai ir Klaipėdos universitetui – pasiūlyta parengti ir įstaigos finansinės situacijos gerinimo priemonių planą ir jį įgyvendinti.

Dar vienas iš sprendimo punktų – pasiūlymas Sveikatos ministerijai atlikti iki KUL sukūrimo veikusių Klaipėdos jūrininkų ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Palangos reabilitacijos ligoninės veiklos ir finansų auditus.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (50):

Atsakymų į “Siurprizas iš Seimo: užsinorėjo perimti Klaipėdos vaikų ligoninę”: 50

 1. I am parašė:

  ką čia peza, įstatymiškai negali jungti. Nori geruliais pasirodyti 😀

 2. Egis parašė:

  Kai tenka skaityti žmonių komentarus, susipažinti su Klaipėdos politikų mintimis apie mediciną Klaipėdos mieste, pirmoji mintis, kad niekas nesupranta kas ta medicina, kokia jos funkcija, jos pareiga.
  Ne tik Klaipėdos, Lietuvos bet ir visos Europos medicinos pagrindinis tikslas- tai medicinos paslaugų kokybė, jų saugumas, prieinamumas. Visi kiti interesai- pinigai, pastatai, gydymo įstaigų administratorių interesai privalo būti gretutiniame plane. Rašau apie tai todėl, kad mažai kam tai suprantama. Jeigu eiliniams žmonėms tai nesuprantama, nelabai ir stebina, bet miesto politikai, nuo kurių sprendimo tai priklauso, manau jie privalo giliau susipažinti.
  Taigi dar kartą kartoju, medicinos esmė, pagrindas-medicinos paslaugų kokybė, saugumas, prieinamumas. Visą kitą antrame plane.

 3. Stasys parašė:

  Lietuvos sveikatos sistemos didžiausia bėda ta, kad dėl reformų ar kitų pakeitimų galutinis žodis priklauso vietiniams politikams, kurie apie medicinos sistemą, jos struktūrą, medicinos įstaigų funkcijas nieko nesupranta. Jie pasikalba su įstaigų vadovais ir rimtu veidu aiškina absurdiškas tiesas. Vadovai niekada nenorės permainų, nes tai liečia jų postus, o ligonių, darbuotojų padėtis jų nejaudina.
  Reformas tūri atlikti medicinos profesionalai, o ne diletantai.
  Kas dėl Klaipėdos Vaikų ligoninės- tai gerb. Slušnio siūlymas labai logiškas. Jeigu vaikų ligoninė liks tokia kokia šiuo metu, ji liks kaimo ligoninės lygio. Kokie gydytojai eis ten dirbti, aišku rinksis aukšto lygio ligonines, ne kaimo. Todėl jai gresia nykimas.

 4. Antanas parašė:

  Labai keista, kad net gydytojai nesupranta, kokia Universitetų ligoninių funkcija, koks jų lygys. Klaipėdos Universiteto ligoninė kuriama tam, kad Žemaitijos, Klaipėdos regionui būtų aukščiausio lygio teikiančias medicinos paslaugas ligoninė. Rytų Lietuvoje yra Vilniaus Santaros klinikos, centrinėje Lietuvoje Kauno klinikos. Klaipėdos kraštas, Žemaitijos rajonas tokio lygio ligoninių neturėjo, sudėtingesni pacientai siunčiami į Vilnių ar Kauną. Dižiausia dalis ligonių į šias gydymo istaigas siunčiama iš Vaikų ligoninės. Universiteto lygio ligoninėse jungiama medicinos praktika su medicinos mokslu, palaikomi ryšiai su kitomis ES valstybių universitetų ligoninėmis. Taip kyla medicinos paslaugų lygis.
  Klaipėdos Vaikų ligoninės prijungimas prie Universiteto ligoninės tik pakels šios ligoninės medicinos paslaugų lygį, kitaip ji liks periferinės ligoninės lygio. Esamas Vaikų ligoninės pastatas neatitinka šiuolaikinio gydymo istaigų reikalavimų, ten nėra net vietos kur ivežti ratukuose gulinti pacientą. Koridorių niekaip nepraplatinsi, joks remontas, nes ten kapitalinės-atraminės sienos. Viduje vamzdynai, instaliacija galutinai supuvusi. Vaikų ligoninė negali net mažam vaikui atlikti Magnetinio rezonanso, nes reikalinga taikyti bendrą nejautrą, tam ji neparuošta, nėra visų reikalingų gydytojų specialistų (kviečiamasi iš Universiteto ligoninės), nėra reikalingos medicinos įrangos.
  Ligonių labui- geriausias variantas kad komplekse prie Universiteto ligoninės pastatyti šiuolaikišką, paremtą pagal visus medicinos reikalavimus Vaikų korpusą ( taip yra Kauno Klinikose), nes šiame apjungime sukoncentruota visi gydytojai specialistai, visa reikalinga medicinos aparatūra. Nebereikės vežioti mažų vaikų į Kauno Klinikas dėl magnetinio rezonanso atlikimo, gerės medicinos paslaugų lygis vaikams.
  Klinikiniam vaikų ligoninės personalui tai nieko nekeičia, tik gerės paslaugų prieinamumas. Keičiasi tik administracijai, pagalbiniam personalui ( ūkio dalis, buhalterija).

 5. Nuomonė parašė:

  Kur tie „bachūrai”, kurie sujungė Klaipėdos ligonines? Man tai panašu į vaikgalių aferą. Ligoninės dirbo normaliai, be isterijos. Visko užteko, pinigų taip pat, Janušonis išeidamas paliko ne vieną milijoną, pakutiniu laiku jis finansų nevaldė. Tai kur dingo jo palikti pinigai? Gal tas ligonines reikėjo labiau specializuoti, bet dabar sukurtas chaosas, net gerovės tarnyba sukurta. Teko su greitosios pagalba naktį atsidurti toje gerovėje,nelinkėčiau nei priešui to patirti. Sukosi tik viena mintis-ar pavyks išgyventi…Janušonis buvo kyšininkų siaubas, todėl didžiausi kyšininkai suskubo skandinti Janušonį, kuris didesnę savo gyvenimo dalį atidavė ligonių labui. Sujungėte, patys išsigandote ir į krūmus naujų aferų organizuoti. Be abejo, vaikų ligoninė geroje vietoje, ne vienam nagai niežti, vaikai nesvarbu, kam gydyti, juk galima naujų pasidaryti… Juk dabar ” be bažnyčios, be altorių, be sumainymo žiedų” vyksta vaikų gamyba, laukiam tik kada vyrai pradės gimdyti, o pagal situaciją… turėtų. Naujas meras puolamas, kad būtų galima krėsti naujas aferas.

 6. Laima to algiui parašė:

  Algi,o ką negalima teisybės rašyti? Kaip pas patį užsirašyti tos galvos gydymui,parašyk tel. Nr. O pačiam supratau jau pusę šešių,kad toks piktas?

 7. Rūta Kavleiskienė parašė:

  Baigia mrdicinoj išdraskyti kas puikiai veikė, karui pinigų yra, o medicinai – tik mažint ir ,,oprimizuot,,. Nieko švento, žmogiškumas prarastas

  • Ramune Belvertiene parašė:

   Gėda didžiausia tiems mūsų seimūnams. Nusitaiko į ten kur viskas tvarkoje , viskas sutvarkyta, žmonės puikiai dirba, tėvai patenkinti, kad turime tokią vaikų ligoninę. Labai įdomu būtų pažiūrėt ,kad iš Vilniaus ir Kauno tektų važiuot su sunkiais pacientais į Klaipėdą . Žiūri ne į naudą mūsų apskričių pacientams o į vietą ,kokioje geroje vietoje tą ligoninė stovi. Trūksta žodžių . Tiek yra darbo Seimo nariams ,kiek visur netvarkos , lenda ten kur viskas sutvarkyta . Dėkite pastangas ,kad rajono mokyklų uždaryti nereiktų o ne kur žmonės ramiai atlieka savo darbą gelbėdami vaikučių gyvybę ir sveikatą .

 8. Oho parašė:

  Tai konservatorių su importiniais vadovais gana įdomios užmačios ir tikrai naujoviški vadybos ypatumai kaip spręsti problemas. Pasirodo belieka tik prijungti prie titaniko vaikų ligoninę, pastatus parduoti. Taip atsiras pinigų padengti skolas ir gal dar liks rinkimams? Laikinas sprendimas, o po to nauja valdžia ir niekas nekaltas? Net priestatui gal liks? Čia jau tikri vadybos profai su komanda. Bravo ponai !

 9. O kodėl gi ne? parašė:

  Jau seniai svarstoma ta galimybė, tai ne nauja idėja. Niekas nepasikeis, tik Žalimas, (atrodo Mero kaimynas) liks be posto. O daugiau viskas taip pat būtų…

  • Liberalus išsilavinimas ar šiaip parašė:

   pletkininkas ? Prastai su teksto suvokimu ar visai neskaitai ? Konservatorius Slušnys turi visai kitų ” verslo įdėjų ” .

  • Mažutėlis.🙏❤️♻️😇 parašė:

   Man trūksta žodžių.Kas yra dabar daroma.Žmogus tapo mažaverčiu.Jį reikia sunaikinti.Ivairiomis priemonėmis.

  • Svetlana parašė:

   Dar 2004 vasarą vaikų tuberkuliozės sanatoriją „Smiltelė” Giruliuose prijungė prie Tuberkuliozės ligoninės. Pastatai taip pat labai geroje vietoje, bet iki šiol stovi išdraskyti. Išvaikė sergančius vaikus, darbuotojus, o tuberkuliozė vėl kelia galvą. Tai tokia pat reforma laukia ir šios ligoninės?

  • Loreta parašė:

   Ne žiūrėkit kas kieno kaimynas, o apie vaikus galvokit. Ar suprantant, kad vaikai tai mūsų ateitis. Kad reikia priešintis mokyklų , vaikų ligoninių, vaikų skyrių uždarymui. Pediatriją nori sunaikinti!. Aūūū, atsikvošėkit!

 10. Gintaras parašė:

  Kaip teigiama, vaikų ligoninės įkūrėjas Klaipėdos miesto savivaldybė. Taip išeitų, kad Klaipėdos miesto savivaldybės teisė spręsti, kas gaspadorius. Universitetinę ligoninę „nustekeno”, „nustekenkime” ir Klaipėdos miesto vaikų ligoninę… Gerbiami seimo nariai, mes Jus rinkome ne tam, kad Jūs savo ambicijas tenkintumėte, o tam, kad Jūs dirbtumėte savo darbą ir atstovautumėte mūsų interesus!!! Klaipėdos vaikų ligoninė dirba nekeldama rūpesčių, kodėl reikia ją prijungti nežinia prie ko… Atsibuskite… Jūsų „pertvarkų” dėka seneliai nebesulaukia pagalbos, o jei ir vaikus dar paliesite, bijokite Aukščiausiojo…, bijokite vaikų tėvelių prakeiksmo.
  Smagu, kad savivaldybėje randasi darbuotojai, kurie neleidžia seimūnams savivaliauti. AČIŪ Jiems, sveikatos ir kantrybės.

  • Juze parašė:

   Jūs bent žinote, kad Klaipėdos vaikų ligoninėje sesutėms dalis algos mokamos juodai?

  • Valdao parašė:

   Klp lig.sujungimo planas yra paciu klaipedie ciu noras ir sprendimas. Ypac keliu politiku ir profesoriu is Klp Universit. Kada Titanikas galutinai nuskes,tada isvysite tikrus siu zmoniu veidus ir keslus. Jie bus „gelbetojai”. Gaila,kad jus nesuprantate elementariu dalyku. O medikai ir pacientai yra Nnnn vietoje. Bet ne man jums aiskinti,jeigu pas jus visus nepakanka sveikos nuovokos

 11. Įdomu ką prieš rinkimus vėl parašė:

  žadės konservatoriai , liberalai ir kiti iš ” skaidruomenės ” klaipėdiečiams ir Lietuvos rinkėjams ? Konservatorės premjerės Šimonytės vyriausybėje , toje ” geriausia kas galėjo atsitikti Lietuvai ” SVEIKATOS ministru paskirtas ponas Dulkys , dirbęs 2015-2020 m LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS KONTROLIERIUMI !!!! Man labai keista , jog tokias kontrolieriumi dirbęs tarnautojas , konservatorių vyriausybėje dirbant Sveikatos ministru ” pamiršo ” apie perimamų įstaigų auditą – sveikatos įstaigų !!!!

 12. Laima parašė:

  O tai kas pasikeitė,kai sujungė jūrininkų ir miesto ligonines,bordako nebėra? Koks skirtumas kur prijungs mums paslaugų medicininių reikia. Tikiuosi nebus prievartos parašų rinkimų,kad neprijungtų vaikų ligoninės,kaip buvo jūrininkų poliklinikoje parašus rinko,kelią išeiti pastojo,kad tik pasirašyti.🙏

  • Mano galva , viskas po sujungimo , tik prasčiau parašė:

   O SVARBIAUSIA KUR TIE, seimo konservatorių ir kitų už sujungimą balsavusių seimo liberalių , pažadėti EURŲ MAIŠAI ” aukščiausiai paslaugų kokybei „? Kadencija jau baigiasi, o kur naujas SKUBIOS PAGALBOS SKYRIUS ir kitų pažadų išpildymas ? Ponai konservatoriai seimo Petrošiau , klaipėdietį Razbadauskai ? Jums negėda žiūrėti klaipėdiečiams į akis , ponai konservatore Bilotaite , Pociau , liberalai Gentvilai ir t.t ?

  • Algis parašė:

   Laima gydykis galva

 13. Liberalių konservatorių valdymo klaikuma parašė:

  Auditą atlikti IKI sujungimo veikusių ligoninių ? Puiku , tik KODĖL NE PRIEŠ SUJUNGIANT ? Tam, kad galėtų paaimanuoti ” koks buvo blogas ” buvęs ? Priminkite kuo iki paskiriant ” sveikatos ministru ” dirbo ponas Dulkys ? Ar ne auditoriumi , bet nežino tokių elementarių dalykų ” perduoti – priimti ” ? Klaiku nuo konservatorių liberalaus pofigizmo ” besirūpinant ” klaipėdiečiais pacientais . O gerasis – naujas vadovas ponas Šimaitis taip pat nesidomėjo kodėl nėra atliktas auditas ? Tai tik vienas Klaipėdos meras Vaitkus apie jį kalbėjo ? Beje , o liberalas, politinės korupcijos byloje nuteistos partijos Liberalų sąjūdis atstovas ponas Budinas jau priimtas į ligoninę dirbti ? ____Dar vienas iš sprendimo punktų – PASIŪLYMAS Sveikatos ministerijai ATLIKTI IKI KUL sukūrimo veikusių Klaipėdos jūrininkų ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Palangos reabilitacijos ligoninės veiklos ir finansų AUDITUS .

  • Cha parašė:

   Auditą galima atlikti ir po dešimties metų. Dokumentai niekur nedingsta ir atsako i visus klausimus, nes ant jų yra datos. Taigi nesvarbu kada auditas prieš ar po sujungimo.

  • > cha parašė:

   Niekas ir nesako , kad negalima atlikti audito 🙂 Tik logiškiau būtų prieš sujungimą , deja logikos šiame liberalių valdyme , aš seniai nematau. Sujungė , vėliau beveik metus laukė ( ar ne iki spalio mėn ) naujo vadovo , tada dar metus kaltina buvusius ir tik DABAR , baigiantis seimo kadencijai , siūlomas auditas ? O kiek darbai padaryti be sujungimo ? Oi , pristeigta neva laaabai reikalingų pareigų ? 🙂 O medikams kas ? Pacientams kas ?

  • Klaipėda parašė:

   Laikas gal jau naujo vadovo veiklą įvertinti? Visgi pusę metų praėjo nuo “eksperto” vadovavimo pradžios. Rezultatai gama kestoki: naujos neaiškios specialybės, skola tik didėja, universitetas be statute įrašo, kad turi ligoninę? Konservatoriai toliau skandina Klaipėdos gydymo įstaigas? Eilės didėja, paslaugos prastėja, vadovas ligoninei sunkiu momentu mėgaujasi darbo išvykomis po egzotiškas šalis? Kuo skiriasi nuo audite universitetinės ligoninės darbuotojų išvykų į Graikiją? BuvusiSAM viceministrė , iniciatorė jungimų dėl neaiškių priežaščiu paskubomis palikusi postą? Gal laikas nuo pradžių įvertinti konkursus, naujo vadovo kompetensijas, sąsajas su politikais ir Klaipėdos universiteto rektoriumi ir kitais priimtais naujais darbuotojais. Kažkaip visi tarpusavyje galimai susiję? Darbuotojai nepatenkinti palikti nežinioje, pacientai skundžiasi- kur ta teisybė? Kas per naujiena siūlymas pardavinėti veikiančios vaikų ligoninės pastatus? Kažkaip gautusi panašiai “Pragėriau žirgelį ir kam jo man reik”
   p.s Klaipėdiečiai tikisi, kad visa veikla ir naujo vadovo kompetencijos bus tinkamai įvertintos, o ne tik iėškant kas buvo ankščiau, nes dabar situacija taigi ženkliai prastėja.

 14. Mama parašė:

  ekstra paslaugos būtų tikrai suteiktos nesvarbu kam ta ligoninė priklauso, o daugiau ten ir taip nėra pas ką lankytis, nėra jokių specialistų ir taip su vaikais tenka važiuot ar į Kauną ar į Vilnių

  • Viktorija parašė:

   Ir daktarai ir slaugytojos ateina nakčiai pamiegoti,o ligoninių nežiūri.

  • Vo tep parašė:

   Ir su bendravimo kultūra personalo didžioji dalis turi problemų nemažai… Retas susidūręs su šia įstaiga gauna kulturingą bendravimą. Tą žino tiktai daugelis 😁 suprantu, kad darbas su vaikais yra tikrai ne lengvas, nes pati esu medikė ir su vaikais tenka dirbt daug. Bet vien paskaičius pirmuosius sakinius, kad „patys sau ponai”, tai viskas tuom ir pasakyta…

  • J. parašė:

   Ir su bendravimo kultūra personalo didžioji dalis turi problemų nemažai… Retas susidūręs su šia įstaiga gauna kulturingą bendravimą. Tą žino tiktai daugelis 😁 suprantu, kad darbas su vaikais yra tikrai ne lengvas, nes pati esu medikė ir su vaikais tenka dirbt daug. Bet vien paskaičius pirmuosius sakinius, kad „patys sau ponai”, tai viskas tuom ir pasakyta…

  • Henrikas parašė:

   Griauti lengva, bet kurti visada sunkiau. Prieš griaunant reikia gerai apgalvoti ir paskaičiuoti. Tokia liaudies išmintis. Reiktų įsiklausyti.

 15. Marijus parašė:

  Seimo vagys visai suįžūlėjo. Naktimis nebijo vaikščiot, nes „mūsų policija” juos saugo…
  Skelbiu medžioklės sezoną atidarytą. Už seimūno ausį duosiu tarybinį rublį. Vieną. Už kilogramą…

 16. Jei galėtų, parašė:

  artojai ir uostą išsivežtų į Vilnių.

  • Viktorijai parašė:

   Sorry, ne į temą. Nee, pas mumi universitetinėj ligoninėj nemiegot ateinam – paišdykauti susirenkam:)
   Žaidžiam daktarus ir seseles:)

 17. Senelis parašė:

  Konservatoriai galutinai baigia sugriauti valstybe, o tik rėkia” rusai puola”,kažkodėl konservatorių pradėjau bijoti daugiau nei rusijos

 18. Liberkonservatorių valdymo parašė:

  klaikuma ….GAL PRADŽIAI tas komitetas su ministru Dulkiu galėtų paaiškinti kur tie milijonai skirti NAUJAM DARINIUI ? Pažadai , eiliniai pažadai , be jokio rezultato ir skolos ? Apie konservatoriaus Slušnio ” verslumą ” seniai skando gandai ….žmonos knygelių išvežiotojas …..fui….Sudirbo vieną ligoninę dabar imasi kitų ? Kur tos ” aukščiausio lygio ” paslaugos ? Kaip dirbo mūsų šaunūs gydytojai taip ir dirba … Klaipėdiečiai rinkėjai per visus rinkimus turėtų ” padėkoti ” konservatoriams seimo nariui Petrošiui ir vietiniam dabar konservatoriui Razbadauskui , gal dar kurį pamiršau ? Bjauru į juos žiūrėti . Taip nekęsti Klaipėdos ir klaipėdiečių …

  • Edita parašė:

   Puiki ligoninė. Kam ją išardyti, jungti. Jau ir taip nebėra pas ką eiti ir kur gydytis. Specialistai išvažinėja. Lieka tik nemokšos( ne visi) . Yra likę keletą gerų specialistų. Klaipėdos Universitetinė ligoninė ir taip nusivažiavusi su paslaugomis ir jų prieinamumu. Gal pirmiau susitvarkykite Universitetinės ligoninės viduje esančią betvarkę. Apie skyrius patylėsiu. Dieve padėk ten patekti. Jūs tvarkykite pirmiau viduje esančias problemas. Peržiūrėkite tvarką , kompetencijas gydytojų ir slaugytojų. Siųskit stažuotis ar mokytis, nes daugiau nei puse medikų tikrai to reikia. Skyriuose slaugių darbas tragiškas apie etiką nekalbu, puse kyšininkų. Be kyšių nedirba! Tai gal pradėkite nuo to susivogę milijonus! Po to ieškokite kitų įstaigų ir kaip jas išskersti, kitaip nepavadinsi. Leiskite Vaikų ligoninei dirbti savo ritmu, remontai vyksta vidus grąžėja. Pastayta nauja poliklinika šale su liftais. Geriau investuokite į ją ir pritaukite naujų specialistų. Kas darosi visa sveikatos sistema išdraskyta. Gydytoja surasti kuris nusimano reikia ieškoti lyg adatos šieno kupetoje. Jūs atsibuskit viena kartą! Keiskite sveikatos sistemą! Kelkite daugiau reikalavimų specialistams! Dabar ateini ir negauni nieko gerai jei dar tablečių paskiria nuo skausmo, jokių tyrimų, jokio gilinimosi į paciento būklę ir jo rizikas nič nieko arba turi reikalauti arba eini per dešimčia įstaigų, kur kažkur galų gale tau paskiria reikiamus tyrimus. Jūs ne į pastatus susikoncentruokit ir jų vertę, o į pačią sistemą, gydytojų kvalifikacijas, slaugių, sesučių kvalifikacijas ir jų patikrinimus, esant skundams ne šeip pasikviesti pasikalbėti, o rašyti tarnybinius. Niekad nieks protingas žmogus, neis dirbti į tokią sistemą į rusų laikų palikimo sukurtas taisykles ir sovietinio požiūrio dar susiformavusius kolektyvus.

  • Situacija parašė:

   Problema rimta, tik reikia specialistų iš užsienio, gali būti ir durininkai, svarbu, kad būtų dirbęs ligoninėje. Juk dirbdamas durininku gali tapti ir gydytoju, pro šalį praeina tikros medicinos žvaigždės, o praeidami vis ką nors kalba… apie mediciną. Gaila, bet į Klaipėdą grįžta gūdaus kaimo sindromas…Į muzikinio teatro atidarymą, jei nori pamatyti archajinių damų parėdų, bilietas 150 eurų, brangiau, nei Milane. Koncerto programa …Klaipėdos lygio, bet bus daug, daug naftalino… . Vilniuje vyksta Knygų mugės, mes neatsiliksime, pas mus bus „Black tie” mugė. Ne pinigų gaila šiuo atveju, o tiesiog nesinori būti kvailinamu kaimo primityvizmu. Alfonso Žalio pakviesti ir suvežti inteligentai iš Vilniaus ir Kauno jau pasitraukė, o nauja inteligentų karta neišaugo, tam reikia laiko.Maudomės atsilikusio kaimo mentaliteto jūroje ir to nesigėdim. Prireikė kažkokiam aferistui pasirodyti, sujunjgė ligonines, reikės-sunaikins vaikų ligoninę, pasipriešinti nėra kam. Meras vienas ledo nepramuš, reikia komandos…ne vaiduoklių, o inteligentų.

 19. Ligonine isvogta parašė:

  Janušonis matyt grabe jau vartosi!

  • Ups parašė:

   Gal norite ir miesto pavadinimą nusavinti ir pervadinti kokių Vilniaus provincija…nuo neatmenamų laikų Vilnius vis taikosi melžti Klaipėda Klaipėdą

  • Argi? parašė:

   O ką , V.Janušonis numirė?

  • Piktai parašė:

   Jis gyvas ir sveikas, niekas dar nežino kas tame grabe pirmas vartysis…Atsargiai, pranašystės pildosi. Janušonis savo padarė, buvo ligoninė, buvo tvarka, vaikinai dar visko nespėjo sunaikinti.

 20. nuomonė parašė:

  vietoj to, kad surastų kaltus dėl tokio KUL nustekenimo ir pareikalautų jų atsakomybės, sugalvojo atimti iš sąžiningai dirbusių 🙂 Ar jau nieko nebėra švento – juk tai liečia mūsų vaikus? Ar pas mus stepukoniada jau visose srityse?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

„Būkit žmonės, neskambinkit merui naktimis!“*

Seimo sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Antanas Matulas, vykstant komiteto posėdžiui, kuriame buvo svarstoma padėtis Klaipėdos universiteto ligoninėje, neslėpė nuostabos, kodėl ...
2024-07-21
Skaityti daugiau

ELTA, Svarbu

Ministerija žada pinigų ligoninės darbuotojų išeitinėms (atnaujinta)

Klaipėdos universiteto ligoninės vadovui Audriui Šimaičiui nurodžius, kad įstaigą dėl vykstančio reorganizacijos proceso palikti planuoja apie 200 darbuotojų, sveikatos apsaugos ...
2024-07-21
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Ligoninė planuos savo miestelio plėtrą

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pasirašė sutartį dėl urbanistinių ir architektūrinių projektinių pasiūlymų, kuriais bus formuojama ilgalaikė jos plėtros strategija, parengimo. Ligoninės ...
2024-07-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This