Klaipėdos mero dviveidystė – kaip ant delno* (33)

Spyglys
Spyglys
2024-03-27

Arvydas Vaitkus lyg gaidys ant skiedryno pučiasi, kad neatiduos ministerijai Vaikų ligoninės, nors atidavė dešimt kartų didesnį ir vertingesnį turtą – Klaipėdos universitetinę ligoninę. Jis balsavo už, nors, pavyzdžiui, tuomet buvęs meras Rimantas Taraškevičius ir einantis pareigas meras Vytautas Grubliauskas tam nepritarė susilaikydami. Tuomet Arvydas Vaitkus kolaboravo su konservatoriais, kuriuos dabar labai peikia, norėdamas savo nuodėmes pridengti. 

Ministerija tą dykai iš A. Vaitkaus ir jo šutvės gautą ligoninę baigia nuvaryti į bankrotą, nepaisant tantališkų jo dabartinio vadovo pastangų situaciją stabilizuoti. Tikriausiai ministerija vykdo Vilniaus ir Kauno daktarų užduotį – sunaikinti Klaipėdos universiteto ligoninę, kad valstybės finansavimą galėtų gauti tik jie. 

O A. Vaitkus… Praleidžia progas patylėti. Net gėda žiūrėti, kaip žmogus pats savęs negerbia – jautį praganęs didžiuojasi vištą ganantis.

Spyglio moralas: Tai ir nežiūrėkit. Anoks čia malonumas, anoks čia grožis. Turim ką išsirinkom.

 

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, lėkštas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (33):

Atsakymai į “Klaipėdos mero dviveidystė – kaip ant delno*”: 33

 1. vigis parašė:

  „Vaitkus ligoninę atidavė Vilniui”. ” KUL per pusmetį subankrutavo”. ” Kur dingo Janušonio palikti milijonai?”. ” Kaip gerai buvo prie Janušonio ir Sąlygos”. Kliedesiai. Taip rašyti gali tik pats Janušonis, arba žmogus, kuris yra sirgęs tik sloga. Ligoninių valdymas perduotas SAM. Savivaldybė su šiukšlėm ir gatvių remontu sunkiai tvarkosi, o kur dar socialinės paslaugos senuoliams , švietimas ar tinkamas nabašnikų pakavojimas. Janušonio ir savivaldybės „išmintingai’ dešimtmečius valdoma KUL jau buvo per žingsnį nuo „natūralios mirties”, o dabar yra perduotas profesionalams. Sakote Janušonis paliko milijonus? Niekaip negalėjo palikti „kėdės”, o čia staiga – milijonus. Netikiu! Ne toks žmogus, kad pats kažką paliktu.

 2. Antanas parašė:

  Kaip tenka paskaityti komentarus, atsiliepimus apie ligoninių jungimą, man plaukai šiaušiasi (nors jų visai nedaug). Netgi mūsų Klaipėdos politikai, merai jokio supratimo neturi apie mediciną, jos struktūrą, gydymo įstaigų funkcijas.
  Verkiama, kad savivaldybė atiduoda ligoninių pastatus, kurie priklauso savivaldybei- ar pastatai gydo ligonius? Medicinos struktūra tūri būti tokia, kad šiame regione pacientai gautu kokybišką, aukščiausio lygio medicinos paslaugas.
  Aukščiausio, tretinio lygio paslaugas teikianti Rytų Lietuvoje Vilniaus Santaros klinikos, vidurio Lietuvoje Kauno klinikos. Žemaitija, Klaipėdos kraštas tokios gydymo istaigos neturėjo, todėl šiam regionui ir sukurta Klaipėdos ligoninė. Tokiose ligoninėse jungiama medicinos mokslas su medicinos praktika, tarptautiniai ryšiai su kitomis ES Universitetų ligoninėmis, vystomas medicinos mokslas. Todėl Vaikų ligoninės prijungimas prie šio komplekso, tai tik nauda pačiai ligoninei, mažiesiems pacientams. Jeigu Vaikų ligoninė liks šioje padėtyje kaip šiuo metu-ji atsidurs kaimo ligoninės lygio. Vaikų ligoninė neturi nemažai gydytojų specialistų, kurie periodiškai reikalingi ( konsultuoja iš Universiteto ligoninės), neturi pilnai reikiamos medicinos aparatūros, o būtiną aparatūrą perkasi iš savo ligoninės lėšų, įmant paskolą iš bankų, todėl kenčia gydytojų atlyginimai, o savivaldybė tam neturi lėšų. Vaikų ligoninėje neimanoma atlikti mažiems vaikams megnetinio rezonanso, nes tokiems vaikams tenka taikyti narkozę, o Vaikų ligoninė to atlikti negali, todėl vaikai vežami į Kauno Klinikas (ten eilės). Vaikų, atvežtus gulinčius ratukuose, neimanoma gerai apžiūrėti, važiuoti su gulinčiais ratukais, nes ten nėra vietos, patalpos siauros, jų nepraplatinsi, nes sienos kapitalinės, vamzdynai, visa instaliacija sena. Todėl Vaikų ligoninės kapitalinis remontas kainuotu labai brangiai.
  Geriausias variantas, pačių darbuotojų, ligoniukų labui- tai statyti naują vaikų korpusą Universiteto ligoninės komplekse, su šiuolaikiniais reikalavimais tokiai ligoninei. Ten sukoncentruoti visi gydytojai specialistai, visa reikalinga medicinos aparatūra. Nereikės vaikų vežioti į Kauną dėl magnetinio rezonanso atlikimo, dėl kitų palyginus nesudėtingų ligų, traumų (galvos smegenų traumų, nes Universiteto ligoninėje yra neurochirurgai dirbantys visą parą)
  Klinikiniam personalui tai nieko nekeičia, tai palies tik administraciją, pagalbinį personalą.
  Taigi, į mediciną reikia žiūrėti plačiąja prasme, ne per siaurus žiūronus.

 3. Šūdų krūva Spyglio straipsnis.Ativai Klaipėda virto gaidynu parašė:

  Šaunuolis meras.Kažkada atidave ,pamatė kad neefektyvu todel dabar saugo vaiku ligonine.

  • Antanas parašė:

   Mano močiutė sakydavo „Raškažius užpakalį drasko”, taip ir čia. Turime puikią vaikų ligoninę, šaunius gydytojus ir tuo reikia džiaugtis ir saugoti kaip brangakmenį. Kažkam nepatinka Vaitkus, kažkam Žalimas, daug kas kam nepatinka. Vaikų ligoninė- miesto turtas ir jį reikia saugoti miesto vaikams.

 4. Žmogus parašė:

  Apsurdas dėl šmeižto prieš Klaipėdos merą 🙈 Tai vienas iš nedaugelio miestų merų kuris turi sąžinę ir uoliai dirba. Bet visi buvę „tranai” vogė ir pildė savo lovius, ligoninių ir kitų institucijų sąskaita. O dar ir dabar buvę sėdi šiltose vietose, kad turėtų įtakos savo atkatų testinumui. Vaitkui reikia kantrybės ir išminties tvarkytis su vidaus „hienomis”. Tai pats geriausias meras iš visų buvusių, be konkurensijos! Stiprybės mere…

  • Taigi, parašė:

   kalbama apie ligoninę, už kurios atidavimą Vilniui balsavo Vaitkus, o jūs pasakojate koks jis didingas , geras ir teisingas, nepateikdamas jokių faktų.Medžius kerta, kaip ir anksčiau, gatvės neremontuojamos, kaip ir anksčiau, tie patys cariukai savo valdose siautėja kaip ir a nksčiau. O jau praėjo vieneri metai, bet girdime tik kalbas ir pažadus.Kur tie didingi darbai miesto labui ?

  • Egle parašė:

   Meras priglaudžia ir skiria į vadovaujančius postus labai patyrusius sukčius.

  • Juze parašė:

   Gal jau nebenusišnekėkit apie mero sąžinę. Žmogus, supainiojęs viešus ir privačius interesus, jau negali būti sąžiningas. Ir nekalbu jau apie tai ką išdarinėja savo patronų vardu. Juk reikia paramą atidirbti.

 5. Ir parašė:

  Kauno meras prikele Kauna is griuvesiu ir Vaitkus prikels Klaipeda jei konservatoriai nesimaisys

  • Juze parašė:

   Kauno meras sukūrė korupcinius voratinklius savivaldybėje. Pratęsiant jūsų mintį, patys suprantate kuo viskas baigsis.

  • Nuomonė parašė:

   Kuo kaltas Vaitkus, tai tikras „diktatorius”, norintiems gauto algą iškėlė žiaurią sąlygą: privalo ateiti į darbą.Kiek aimanų buvo, net „mobingo” terminą pasitelkė, bet Vaitkus vistiek privertė ateiti į darbą. Miestas atgyja naujam gyvenimui, gal ne viskas taip, kaip norėtųsi, nes miesto taryboje yra labai orginalių veikėjų, jų pasisakymus aš skaitau pasilinksminimui. Grubliauskas taip pat daug padarė miestui, bet juk negali žmogus iki gyvos galvos meru būti. Jam taip pat norisi kaip laisvam žmogui pagyventi.

 6. Audronė parašė:

  Tas ponas Vaitkus jau toks nemalonus net pažiūrėti. Ką jūs, klaipėdiečiai, galvojote rinkdami.

  • Pajūris parašė:

   O man kaip klaipėdietei,jis labai patinka. Jau koks 20 metų nebuvo Klaipėdoje normalios valdžios tai dabar iš karto matosi kaip elgiasi ir kaip dirba. Respect”as ir sėkmės

  • Patarimas Audronei parašė:

   Panele ar ponia Audrone, meras yra ne dėl pažiūrėjimo, o tam, kad darbus dirbtų. Vaitkus sukasi kaip vijurkas, seniai tokio mero reikėjo miestui. O dėl pasižiūrėjimo, tai užsiprenumeruokite kokį žurnalą, rasite pagal savo skonį.

 7. Vaitkofilams parašė:

  Gal kas man galėtų konkrečiai įvardinti – ką per metus valdymo doro miestui ir miestiečiams yra nuveikęs Vaitkus? 😉 Išskyrus pagyras laikraščiuose apmokamas- ir brangiai – už miesto biudžeto pinigus, na dar juosteles karpinėjo. O žadėjo greitas permainas. Permainų nesimato. Tuščiagarbis pagyrūnas tas Vaitkus gal tiesiog? Ai,tiesa, o kaip dėl jo draugelių sklypų Skautų gatvėje?

  • V parašė:

   Konkretus pvz. Pirmą kartą per keletą metų žiemą Klp gatvės buvo išvalytos nuo sniego. Nereikėjo savaitėmis po sniego košę murdytis.

  • Kad parašė:

   Pamiršai paminėti Petrošių kuris putodamas šaukė kaip bus gerai po sujungimo, kur dabar tas rėksnys, o gi sėdi Seime ir dabar šaukia ant ko gero galimai Prezidento, konservai kitaip nemoka, skęsta tai ir griebiasi visokio…

  • to Vaitkofilam parašė:

   Kodėl kažkas turėtų kamšytį jūsų asmeninės informacijos spragas? Kas nenori – tas nemato. Kas neieško tas neranda O kokiam konserliberiui gali daryt nedarę, sakyt nesakę, pirštu rodyt bet vistiek Vaitkus ir dabartinė Klaipėdos valdžią bus bloga:D)

 8. Xxx parašė:

  Esu kaunietis, bet su klaipediečio šaknimis. Visa giminė Klaipėdoje. Brangūs klaipediečiai. Ar nematote, ką išdarinėja konservai? Mitingai prieš Matijošaitį, paskviliai prieš Vaitkų. O tai du geriausi ir savo miestiečių mėgiamiausi merai. O dar ataka ant Prezidento (taip pat klaipediečio).

 9. Alex parašė:

  Manau , kad ant Vaitkaus purvą pila konservų pakalikai … Duok dieve visiems miestams tokio mero . O spiglys galėtu save vadinti tikru vardu- GAIDYS .

  • Vida parašė:

   Nežinau ko kabinėjasi prie mero Arvydo Vaitkaus.Man jis žmogus iš didžiosios raidės. Tik pradėjęs dirbti ,jau jaučiasi pokyčiai.Labai malonu,kad yra klaipėdietis ir žino mūsų problemas
   .Sėkmės Jums !GERBIU IR PASITIKIU JUMIS!

 10. Piktai parašė:

  Kol dirbo Janušonis ir Sąlyga, jokių problemų nebuvo, žmonės gavo padorias algas , buvo patenkinti ir laimingi. Pūliavimas prasidėjo po sujungimo, kur dingo Janušonio palikti milijonai? Janušonio ligoninė dirbo pelningai, manau ne prasčiau buvo ir pas Sąlygą.

  • Donatas parašė:

   Peajuokinot.
   Nieko jis nemokejo. Sukcius. Alga mokedavo aukstesne bet ten tipo priedai o ne pacia alga.
   Kada ateis metas gauti pensija gaus maziau nei Jurininku ligonine. Vinciukas sukosi imantriai.

 11. Nuomonė parašė:

  Meras Vaitkus dar nieko neprarado, pacukai labai stengėsi, kad dvi dideles ligonines sunaikinti, gerbiamas meras Vaitkus čia nei prie ko. Mieste užvirė gyvenimas, gal išbrisime iš stagnacijos. Džiaugiamės Vaitkumi, nors pacukai vis bando įkąsti. Vienas pacukas kažkur dingo, gal paspringo savo intrigomis.

 12. Ekspert parašė:

  Spyglys bukagalvis, kaip tokias nesąmones galima rašynėt, aš nesuvokiu..

  • Nuomonė parašė:

   Pagarba Spygliui, leidžia visiems pasisakyti, nei vieno neužčiaupia, ne spyglys protą dalino, kai kurie autoriai tame renginyje nedalyvavo , todėl susimetė į vieną partiją.

 13. taigi parašė:

  prieš buvo tie, kurie ir naudojosi privilegijomis- Grublaiuskas ir Taraškevičius. Gal ne?

 14. Gal parašė:

  Gal gina daugiau savo kaimyną?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Europinė vėžė į Klaipėdą: ieškos tinkamiausios trasos

Europos Sąjungos Tarybai praėjusį ketvirtadienį patvirtinus naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Ypatingo žiedo istorija*

Spyglys be galo džiaugiasi, kad ketvirtadienį veidaknygę aptiko Meno kenkėjų sąjungos (MeKeSa) puslapį. Ir skuba su „Atviros Klaipėdos“ skaitytojais pasidalinti dar ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Sveikata

Dėl nebaigto ligoninės priimamojo statybos - dar vienas konkursas

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) dar kartą paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl dar 2021 m. pradėtos ir nebaigtos jos filialu tapusios ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This