Medžių kirtimas: sprendžia vykdomoji institucija – meras (2)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-03-28

Želdynų komisijos išvada nėra galutinis žodis, nes vykdančioji institucija gali priimti kitokį sprendimą – tai yra reglamentuota įstatymu. O Vietos savivaldos įstatyme įrašyta: „Savivaldybės vykdomoji institucija – savivaldybės meras”. Tokias definicijas ketvirtadienį išsiaiškino Klaipėdos miesto taryba po skandalo dėl senų medžių iškirtimo Kristijono Donelaičio aikštėje. 

Dalios Kiseliūnaitės nuotr.

Formaliai taryba svarstė klausimą dėl Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos nuostatų keitimo. Juos užsimota koreguoti ir dėl objektyvių priežasčių – keitėsi teisės aktai reglamentuojantys atlygio šios komisijos nariams tvarką. Ir dėl subjektyvių priežasčių: uostamiesčio vadovai ginasi nuo atsakomybės dėl Kristijono Donelaičio aikštėje iškirstų medžių.

Nors meras viešai tvirtino, kad jis apie tą kirtimą nežinojo, Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė, atsakydama į liberalo Edmundo Kvederio klausimą, ar anksčiau Želdynų komisija nesupažindindavo miesto vadovų su savo išvadomis, atsakė: „Komisija teikia išvadą administracijai, tai yra, tolimesniam jos sprendimui”. Pasak jos, galutinį sprendimą – kitokį nei komisijos išvada – vykdančioji institucija gali priimti motyvuotu sprendimu.

Kitas liberalas Saulius Budinas stebėjosi skubotu mero siūlymu keisti Želdynų komisijos nuostatus.

„Kokia logika pačiam būti komisijos pirmininku ir dar laukti kol pačiam bus pateikta komisijos išvada? Komisija teikia išvadą vykdančiajai institucijai, o mes skiriame vieną iš vadovų tos institucijos komisijai vadovauti. <….> Parašyta komisijos pirmininkas – vicemeras. Komisija teikia išvadą vykdančiajai institucijai. Anksčiau ta institucija buvo savivaldybės administracijos direktorius, dabar – meras. Tai kokia logika pačiam būti komisijos pirmininku ir dar laukti, kol bus pateikta komisijos išvada?” – kalbėjo S. Budinas. 

Į tai jam buvo atsakyta, kad pirminis pasiūlymas buvo tik supažindinti merą ir vicemerą su komisijos išvadomis, bet Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas pasiūlė komisijos pirmininku skirti sritį kuruojanti vicemerą. Ir meras tam pritarė. Šiuo metu aplinkosaugos sritį kuruoja vicemerė Lina Šukytė-Korsakė.

„Tada 40-asis komisijos nuostatų punktas buvo pakeistas – ten jau nebėra įrašo „informuoti vicemerą”. Tai reiškia, kad komisijos pirmininkas informuoja merą. Pats vykdančiosios  institucijos vadovas pirmininkauja ir pats sau teikia išvadas”,- narpliojo painiavą ir beveik šaipėsi S. Budinas. – Geriau, kad toje komisijoje būtų specialistai arboristai, kurie pateiktų išvadas, o galutinį sprendimą priimtų vykdančioji institucija: arba meras, arba jo įgaliotas atstovas. Vykdančioji institucija šiuo metu yra meras. Pats sau teiki išvadas, pats pirmininkauji. Mano galva, atrodo keistokai.”

Posėdžių salei pritilus, tribūnoje dar tebestovėjusi šį mero teikiamą Tarybos sprendimo projektą vietos politikams pristačiusi R. Jievaitienė tarė: „Neatsakysiu… Neprašo atsakymo…”

O meras Arvydas Vaitkus tepasakė tik tiek: „Želdinių klausimai visuomenėje yra stebimi ir tai yra teisinga”. Už jo pateiktą sprendimo projektą balsavo 25, prieš balsuojančiųjų nebuvo, o balsuojant susilaikė 5 Tarybos nariai. Iš jų du – Leonas Makūnas ir Jolanta Skrabulienė – priklauso valdančiajai miestą daugumai. Konservatorius Aidas Kaveckis iš viso nebalsavo.

Numatyta, kad šią komisiją sudarys pirmininkas, pavaduotojas ir ne daugiau kaip 10 narių (vienas iš jų atliks sekretoriaus funkcijas). Valstybės tarnautojus į komisijos sudėtį deleguos meras. Vieną komisijos narį galės deleguoti miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas. O Savivaldybės administracijos Aplinkosaugos skyrius turės organizuoti visuomenės atstovų atranką. Jie turės sudaryti ne mažiau kaip pusę komisijos narių.  

Komisijos nariams už darbo laiką mokamas atlygis, numatytas Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatyme. Komisijos narys turi teisę atsisakyti atlyginimo. 

Posėdžių data, laikas, vieta ir darbotvarkė turės būti viešai skelbiami Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje, skiltyje „Aplinkos apsauga → Želdinių apsauga → Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija“.  

2024 m. Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos narių atlygiui numatyta skirti 5000 Eur. Nurodoma, kad pasikeitus nuostatams preliminariai reikalinga lėšų suma sieks 6425,04 Eur. Konkreti reikalinga lėšų suma priklausys nuo komisijos narių aktyvaus dalyvavimo bei gaunamų prašymų kirsti saugotinus želdinius kiekio.

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Medžių kirtimas: sprendžia vykdomoji institucija – meras”: 2

  1. Koncervam parašė:

    O kodėl tyli opozicijos lyderis, kur jo nuomonė? Neturi? Ar neišmano ? Tai kam toks lyderis?

  2. Marijus parašė:

    Na, iki kadencijos pabaigos dar yra pakankamai likę senųjų medžių… Ir – meras nesprendžia, meras vykdo tai, ką jam liepia didesnes mašnas turintys Klaipėdos „elitai”… 😀 Antrą vertus ir Budinas neturi pasigirti ką GERO Klaipėdos gyventojams nuveikęs. Visa bėda tame, kad klesti KOLEKTYVINĖ NEATSAKOMYBĖ…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Klaipėdos žemė ir toliau bus ariama

„Leidžiu M. J. (gim. (duomenys neskelbtini) (toliau – valstybinės žemės ploto naudotojas) iki 2024-12-31 laikinai naudotis valstybinės žemės fondo žemės ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Klaipėdos ambicijos prie marių: nuo kalbų iki pirmųjų popierių - beveik dveji metai

„Turi būti tikslinami Karaliaus Vilhelmo kanalo sujungimo su Kuršių mariomis konkretūs sprendiniai”, – rašoma „pietinio pocentrio Stariškių rajone” galimybių studijos ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Miestas

Smiltynės gatvės projektavimas sustabdytas atbuline eiga

„Stabdyti sutarties vykdymą nuo 2023 m. lapkričio 29 d. iki 2024 m. liepos 1 d.”, – tokį susitarimą šių metų ...
2024-05-26
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This