Siekiama, kad „Independence“ dirbtų daugiau Lietuvos jūrininkų

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-28

Seimo Jūrinių reikalų komisija ketvirtadienį vykusiame posėdyje domėjosi, kokios šiuo metu yra sudarytos ir jūriniame sektoriuje veikiančios vykdomosios valdžios komisijos. Teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo apsaugos ir kontrolės komisijos pirmininkas, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus supažindino Jūrinių reikalų komisiją su jo vadovaujamos komisijos kompetencija ir veikla.

Kitą Vyriausybės sudarytą Integruotos jūrų politikos įgyvendinimo Lietuvos Respublikoje priežiūros komisiją pristatė jos pirmininko pavaduotoja, susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė. Pasiūlymus kurti jūrinius reikalus atstovaujančią vyriausybinę komisiją išsakė jūriniame sektoriuje veikiančių asociacijų atstovai. Visiems pritariant, buvo nuspręsta išsiaiškinti, ar yra galimybė sudaryti Jūrinės strategijos įgyvendinimo komisiją Vyriausybėje.

Taip pat Seimo komisija dar kartą domėjosi galimybe Lietuvos jūrininkams įsidarbinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) laive-saugykloje „Independence“. Posėdyje dalyvavę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai informavo, jog nuolat tobulinami teisės aktai ir ieškoma galimybių, kad SGD laivo-saugyklos „Independence“ įgulą sudarytų kuo daugiau jūrininkų iš Lietuvos ar baigusiųjų Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą.

Lietuvos buriuotojų sąjungos narys Robertas Dargis posėdyje pristatė buriuotojų parengtą rezoliuciją, kuria Jūrinių reikalų komisijai siūlo apsvarstyti, kokių uostų tinklo reikia, kad būtų suformuota vieninga ir ilgalaikė valstybės vizija ir būtų patvirtinta ilgalaikė valstybinė jūrinė strategija, kurioje būtų įtvirtinta mažųjų uostų tinklo plėtra.

Jūrinių reikalų komisijos pirmininkas Valdas Rakutis pakvietė Lietuvos buriuotojų sąjungos vadovus savo veiklą ir pasiūlymus pristatyti gegužės mėn. Seime vyksiančioje konferencijoje, skirtoje Europos jūrų dienai.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Vyriausybė palaimino Klaipėdos pietinio aplinkkelio projektavimo darbus

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog pradedamas rengti Klaipėdos pietinio aplinkkelio susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planas. Tam trečiadienį savo posėdyje pritarė ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Švietimas

Dezinformacijos raštingumo egzamino nugalėtojai - Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokiniai

Vyriausybės kanceliarija praneša, jog pirmą kartą šalyje vykusiame dezinformacijos raštingumo egzamine geriausiai pasirodė Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokiniai ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

ELTA

V. Sinkevičius: Baltijos jūros tarša milžiniška

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad šiuo metu Baltijos jūra yra itin užteršta ir dėl šios priežasties Lietuva, kartu su kitomis ...
2024-05-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This