Po patikrinimo sunegalavusi vaikų darželio direktorė neteks pareigų? (21)

Švietimas
Avatar photoPalmira Martinkienė
2024-04-05

Po to, kai kovo pabaigoje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos apygardos priežiūros skyriaus inspektoriai uostamiesčio lopšelyje-darželyje „Obelėlė“ aptiko daugybę higienos pažeidimų bei, įtariama, galbūt ir maisto grobstymo atvejų, „Atvirą Klaipėdą” pasiekė informacija, jog iš pareigų ruošiamasi atleisti ilgametę šios įstaigos direktorę Astą Vainiutę (nuotr. iš darželio tinklapio).

Tačiau portalo žurnalistei penktadienį šito pasiteirauti pačios įstaigos vadovės nepavyko.

Švietimo įstaigos internetiniame tinklapyje nurodytu laidiniu direktorės telefonu atsiliepusi jos pavaduotoja ugdymui teigė, jog direktorė serga. Įdomus sutapimas – ji susirgo tą pačią dieną, kai darželyje lankęsi tikrintojai aptiko įvairių pažeidimų.

Neprisistačiusi direktorės pavaduotoja sakė negirdėjusi, jog vadovę ruošiamasi atleisti iš pareigų, tačiau patikino, esą visus nustatytus pažeidimus įstaiga jau pašalino.

„Dabar turim atsakomąjį vizitą, atėjo, dabar tikrina”, – santūriai kalbėjo ji.

Tuo metu Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Vida Bubliauskienė davė suprasti, jog direktorė greičiausiai visgi užimamų pareigų neteks.

„Aš dabar konkrečiai negaliu šito pasakyti, bet manau, kad bus einama link to”, – sakė ji.

Švietimo skyriaus vedėjos teigimu, pagrindinė atleidimo iš pareigų priežastis greičiausiai turėtų būti ne tiek įstaigoje aptikti higienos normų pažeidimai, kiek nustatyti maisto produktų trūkumai.

„Pagrindinis dalykas, kad buvo vagiama, tokie dalykai yra netoleruotini”, – sakė V. Bubliauskienė.

Kad darželio vadovė greičiausiai neteks pareigų, sakė ir vicemerė Vaida Raugelė, teigusi, jog šis klausimas jau pavestas spręsti savivaldybės teisininkams.

Lopšelio-darželio „Obelėlė”, kaip ir kitų savivaldybei pavaldžių švietimo įstaigų, tiesioginis darbdavys yra miesto meras, kuris ir turėtų priimti galutinį sprendimą.

INFORMACIJA

Kovo 27 d. patikrinimą darželyje-lopšelyje „Obelelė” atlikę veterinarijos tarnybos specialistai nustatė, jog maistas, kuris buvo ruošiamas vartojimui, laikytas nešvariuose, susidėvėjusiuose induose, dalis produktų, tarp jų ir trumpo galiojimo, buvo laikomi ne maistui laikyti skirtose vietose, sukrauti į maišelius ant grindų, sandėlyje esančiose dėžėse, tarp įvairių maišelių, šluosčių ir pan. Taip pat nustatyta, jog vaikams skirtos maisto porcijos buvo mažesnės, nei reikalaujama pagal normatyvus, o maistui skirta mėsa aptikta šalutinių gyvūninių atliekų šaldiklyje. Manoma, jog galbūt maistą darbuotojai taip buvo susiruošę išsinešti namo savoms reikmėms. Patikrinimo metu aptikta ir daugiau įvairių pažeidimų.

Žymos: | | |

Komentarai (21):

Atsakymas į “Po patikrinimo sunegalavusi vaikų darželio direktorė neteks pareigų?”: 21

 1. Brašmė parašė:

  O aš manau, kad laikas keisti vadovę. Tikrai viskas vyko ,,jos žinioje”.

 2. Pamastykime parašė:

  O aš manau,kad vaikučiams dėl maisto ,jeigu ten kas net varkoje,nieko baisaus,nepersivalgyti labai sveika,mažiukai jau būna nutukę….svarbiausia personalas,auklėtojos,gyvenime vaikai neprisimena ką darželyje valgė,tik auklėtojų gerumą,nuoširdumą,šypsena ,apie tai nežinome nieko,taigi verta pamąstyti,kodėl rasti ….negerumai.

  • Tam pamastykime parašė:

   Dėl maisto….. Jei ten kas netvarkoje, jei vagiamas maistas, nieko baisaus, svarbiausia tai daryti su šypsena. Šypsokytės kai vagiate. Sėkmės.

  • Sistema veikia nepajudinama parašė:

   Pasikartosiu. dešimtmečiais „vargstančios ” apskretusiuose darželiuose, kur VAGIAMAS vaikų maistas, o internetiniame puslapyje i vemt verčia nuo skambių žodžių”… Vizija ir Misija „visada yra grobstymo grandinė.” !!!Dovanėlės” keliauja į Liepų 11, labai darniai yra sugyvenama ir su VMVT… Pagalvokite patys, ar įmanoma tokia antisanitariją šiais laikais ” Obelėlės” darželyje, jei ta išsišiepusi Asta Vainiūtė neturėtų …”stogo”? O ar nauja vadovė Vida Bubliauskienė su noru ir ryžtu pakeis vagių situaciją- pagyvensim, pamatysim. Daug vilčių nedėkime. ..

  • Graži Lopšelio-darželio "Obelėlė" vadovės šypsena parašė:

   Kaip ten rašo kažkas vogti galima, svarbu šypsotis. Vaikučiai užaugę neprisimins ką ir kiek valgė. O štai šypseną prisimins. Gražu, net žalia. 2024-04-08 per LRT „Panoramą” buvo paviešinta, kad VMVT rado 34 kilogramus įvairaus maisto paruošto išsinešti. Kukliai čia, tik 34 niekingi kilogramai. Su šypsena paruošti pavogti iš lopšelinukų ir darželinukų.

 3. Asd parašė:

  Kaip man patinka skaityti tuos sovietinio mąstymo direktorei palankius komentarus ir žinoti, kad tokių žmonių mažėja su kiekvienais metais.

 4. Lina parašė:

  Teisingai, virėja apsi.ikus, tai direktorė kalčiausia. Darželyje už mitybą tiesiogiai atsakinga ir kontroliuoja virėjų darbą visuomenės sveikatos centro specialistė. Tai jos tiesioginė pareiga. Ši už borto? Neteikia pulti visų iš eilės. Virtuvės įrangą, puodų ir inventoriaus švarą, porcijų gramus ir maisto kokybę tikrina specialistė. Pasitikėjo, o kaip kitaip.

 5. Direktore akla ? parašė:

  Visi prisidėje turėtu sulaukti bausmių,
  Ar normalu, kad pietums vaikams bananus dalina į 2 ar 3 dalis?
  Po patikrinimo vaikai liko visi nustebe gaudami po visą bananą.
  To per 4metus nėra buve.

 6. Močiutė parašė:

  Nesuprantu tos kryptingos tolerancijos komentaruose vadovei ir darbuotojams. Jūs ką,akli??? Nuotraukoslabai iškalbingos..ir nereikia čia jokių komentarų. Baisu,tiesiog baisu. Žmonės augintinius laiko ir maitina geresnėm sąlygom. Čia virš visko tokia aplinka ir tokia netvarka. Ir neaiškinkit,kad nekalta vadovė…žuvis pūva nuo galvos.. ir nėra laimingi vaikai tame darželyje. Ten reikia labai rimtos patikros..visame kame

 7. Antanas parašė:

  Palinkus karklą visos ožkos graužia, taip ir čia. Trūkumų rasta, tačiau direktorei kaltinimai sugalvoti, pritempti. Vienam atrodo, kad kažkas kažką norėjo pavogti, apgauti ir dar visokių nesąmonių. Mano dukra lankė šį darželį, ji tai su džiaugsmu atsimena net ir po daugelio metų. Buvo ta pati direktorė ir niekas nei badu nenumirė, nei direktorė BMV nenusipirko. Nueidavome vaiko pasiimti iš darželio , tai tekdavo dar palaukti, vaikas visai su džiaugsmu šį darželį lankė ir savaitgaly laukdavo pirmadienio. Vaikai buvo prižiūrimi ir užimti, man buvo tai svarbiausia. Direktorė kiekvieną dieną prie puodo virtuvėje nepastovės, bet sovietiniu metodu puolame… direktorę, galimai kažkam vietos prireikė. Vertinkite visumą, o ne bulves, kurios padėtos ant grindų, vertinkite turinį, o ne gal kokios darbuotojos prasižengimą. Iki šiol esu puikios nuomonės apie šį darželį, dažnai einu pro šalį į garažą ir matau kaip dirba auklėtojos su vaikais kieme, kaip bendrauja, reikia vaikams tik pavydėti.

 8. Uoga parašė:

  Prieš gal 4-5 metus buvo kažkas irgi įvykę, sklido apkalbos, kad direktorę turi atleist, nes turi nusižengimų. Tai ji ilgai sirgo, gal kelis mėnesius. Buvo skelbiamas konkursas, tačiau tilo, tilo ir nutilo.
  Vėliau paaiškino mums tėvams neva trūko kažkokių sertifikatų, išsilaikė juos ir toliau sėkmingai dirbo. O pavaduodota toks jausmas visus ten darbus darė, ir už direktorę ir už administraciją

 9. Miestietis parašė:

  Kodėl niekas nešneka apie Tauralaukio progimnazijos derželinukus, taigi dabar jie yra Obelelėlės teritorijoje įsikūrę ir pagal susitarimą Obelėlė maitino juos ? Kur kitos direktorės atsakomybė… Matyt niekas nenori šnekėti šią tema nes nauja mokykla greitu laiku bus atidaryta….

  • Edis parašė:

   Bet kokiu atveju, negalima toleruoti tokių veiksmų.Ten praleidžia laiką mūsų vaikai.Ir jokių pažeidimų negalima toleruoti.O ypač su maistu.Tai nepirmas atvajas,kai kyla toks skandalas.Aš suprantu,vaikai badu nemirė.Bet nors keli pasisavinti grąmai,tai nepriimtina.O dar maisto laikimas kažkurtai,ne šaldytuve.Tikrai gali apeiti ir patikrinti tokias atsakingas vietas rytais,prieš pradedant maisto gamybą.Tai nėra didžiulė gamykla,ar fabrikas.

  • Ramus parašė:

   Zinau, kad vagia. Biuletenis to irodymas.

  • Vardas parašė:

   Liūdna labai kad kenčia nekaltas žmogus!!! bausmė kad nors to ir nepadarė, bausmė virėjai arba valytoja ne vietoje padėjo pametė kad butu šalčiau ant grindų o kodėl turėtų darbą prarasti jog nieko dėta!!! Pavyzdžiui o kodėl meras Kretingos pavogė tūkstančius, gražino Klaipėdos prokuroras panaikinta bausmė ir dirbti gali toliau, Kreipkitės prokuroras ir jums panaikinti gali ir dirbti galima toliau

  • Vytas parašė:

   *Labai gaila kad nekalta ir turi palikti darbą !!! Dabartinė liaudis o ypač ( lietuviai žiaurus) bet lazda turi du galus , tas kuris nusprendė tai žiauriai ir neteisinga geriau pagalvok,bus gyvenime bėdų ir tau !!! Pvz Kretingos meras Kalinius pavogė tūkstančius, gražino atgal ir Klaipėdos prokuroras panaikino tai kur teisybė o čia nieko nepadarė!!!

 10. Mano sūnus parašė:

  prieš daugiau nei 20 metų lankė šį darželį, ir buvo tada ta pati direktorė. Reiškia, niekas nepasikeitė per tiek metų! Ar galite įsivaizduoti kiek per tiek metų išnešė ši niekšė???? Tai yra absoliutus Klaipėdos valdžios bejėgiškumas, arba korupcijos slėpimas. Nieko nuostabaus, kai Klaipėdą valdė tokie vanagai kaip Taraškevičius, ar smegenų vakuumas saksofonas……

  • Vardas parašė:

   O ką, ar sūnus kalėjime sėdi, jei sūnus į jus, tai turėtų būti agresyvus.Geras. žmogiškas darželis ir nereikia čia persti į vandenį ir bauginti žuvis. Šaunios tos moterys iš merijos, Bubliauskienė , manau, atvės ir supras, kad taip taškytis su žmonėmis negalima, na , o vicemerė, manau, kad tai atsitiktinis žmogus šiose pareigose, natūros nepakeisi. Jai , kaip teigia savivaldybės darbuotojai, reikėtų labiau savimi susirūpinti …

 11. Vardas parašė:

  Ne tik ją, bet ir pavaduotoją lauk. Kiek metų turėjo vogti ir rizikuoti vaikų sveikata. Čia nesuvokiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Tikina, kad mokytojų padėjėjų etatai įstaigas pasiekia greičiau

Klaipėdos savivaldybė tvirtina, kad dėl naujos tvarkos švietimo įstaigoms gali greičiau gauti reikalingą finansavimą mokytojo padėjėjų etatams įsteigti. Pagal anksčiau ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Kolektyvas nepadėjo: Slaugos ligoninei vadovaus Aušra Nikolajevienė  

Nors Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės kolektyvas dar balandžio pradžioje raštu kreipėsi į Klaipėdos miesto tarybą bei merą, prašydami jų įstaigos ...
2024-05-15
Skaityti daugiau

Švietimas

Dėl situacijos „Obelėlėje“ – kreipimasis į policiją, atšaukiama direktorė

Tokios situacijos, kaip užfiksuota Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Obelėlė“, nebus toleruojamos, žada Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus. Žinia, kovo pabaigoje Valstybinės maisto ir ...
2024-04-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This