Prokuratūra: piniginę žalą patyrusiems asmenims turi atlyginti valstybė ir Neringos savivaldybė (1)

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-05

Generalinė prokuratūra, siekdama apginti viešąjį interesą, kreipėsi į Regionų administracinį teismą su prašymu septynių asmenų naudai solidariai iš Lietuvos valstybės ir Neringos savivaldybės priteisti beveik 1 mln. Eur (923 030, 43 Eur).

Prokuratūros pranešime primenama, jog Klaipėdos apygardos teismas dar 2009 m. balandžio 10 d. negaliojančiu pripažino Neringos savivaldybės tarybos 2002 m. sprendimą, kuriuo buvo patvirtintas sklypo, esančio Juodkrantėje, L. Rėzos g. 1A, detalusis planas, taip pat neteisėtais pripažino 2004 m. minėtos savivaldybės išduotą statybos leidimą statyti jachtklubą, žuvų restoraną, jachtininkų viešbučius, kitus Neringos savivaldybės ir Klaipėdos apskrities viršininko patvirtintus dokumentus, kuriais remiantis buvo vykdomos statybos ir rekonstrukcijos minėtoje teritorijoje.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Taip pat teismas pripažino negaliojančiomis ir 2004 m. ir 2006 m. sudarytas pirkimo-pardavimo sutartis bei taikė restituciją natūra, įpareigodamas statytoją – bendrovę „Verslo investicijų projektų centras“ atlyginti fiziniams asmenims jų sumokėtas sumas už įsigytą turtą. Teismas taip pat įpareigojo statytojus per 12 mėnesių nuo šio sprendimo įsiteisėjimo dienos nugriauti šiame sklype esančius du jachtininkų viešbučius ir žuvų restoraną.

2013 m. gegužės mėnesį žuvų restoranas buvo nugriautas, tačiau reikalavimas nugriauti ir jachtininkų viešbučius iki šiol nėra įvykdytas.

2020 m. gruodžio mėnesį Klaipėdos apygardos teismas savo nutartimi, pakeisdamas šioje byloje sprendimo vykdymo tvarką, pažymėjo, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, kuri perėmė bankrutuojančios bendrovės „Verslo investicijų projektų centras“ pareigas nugriauti jachtininkų viešbučius, tai padaryti galės tik po to, kai griaunamuose statiniuose nebegyvens būstus įsigiję minėti asmenys, t. y. bus sumokėtos teismo sprendimu priteistos lėšos ir išspręstas gyventojų iškeldinimo klausimas.

Vilniaus apygardos teismo 2022 m. vasario14 d. sprendimu bendrovė ,,Verslo investicijų projektų centras“ pripažinta bankrutavusia ir išregistruota iš juridinių asmenų registro, todėl fiziniams asmenims pagal minėtą 2009 m. teismo sprendimą liko neatlyginta 923 030, 43 Eur suma.

Pagal teismų sprendimus, jeigu likviduoto skolininko, t. y. bendrovės ,,Verslo investicijų projektų centras“ prievolė gyventojams nebus įvykdyta, jokie tolimesni vykdymo proceso veiksmai yra negalimi. Tai leidžia daryti išvadą, jog teismo sprendimas tokiu atveju negali būti įvykdytas.

Lietuvos apeliacinis teismas savo ruožtu konstatavo, jog konkrečiu atveju fiziniams asmenims neužkirstas kelias, pasibaigus bendrovės „Verslo investicijų projektų centras“ bankroto procesui, prašyti nuostolių atlyginimo iš kaltų asmenų tuo atveju, jeigu jų finansinis reikalavimas bankroto byloje nebūtų patenkintas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nagrinėtose administracinėse bylose jau konstatavo, kad šioje situacijoje kalti asmenys yra Lietuvos valstybė, atstovaujama Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, bei Neringos savivaldybė, atstovaujama Neringos savivaldybės tarybos ir Neringos savivaldybės administracijos.

,,Generalinės prokuratūros prokuroras, siekdamas, kad sprendimas civilinėje byloje, ginančioje viešąjį interesą, dėl Kuršių nerijos kaip kultūrinio kraštovaizdžio, įrašyto į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą, išsaugojimo būtų įvykdytas ir taip realiai būtų apgintas viešasis interesas, kreipėsi į teismą su prašymu dėl žalos, siekiančios beveik 1 mln. Eur, atlyginimo septyniems turto savininkams”, – rašoma prokuratūros pranešime.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Prokuratūra: piniginę žalą patyrusiems asmenims turi atlyginti valstybė ir Neringos savivaldybė” komentarų : 1

  1. Vardas parašė:

    Kaip suprantu,”auksiausias miestelio „organas””,miestelio taryba, isdave leidima statybai(tam-ko miesteliui reikia) !!! Verslinikai pastate! „Staiga”,- taryba patapo,tik sueitine pasikalbetoju grupele,gaunanti uz „pasikalbejimus” pinigus !??? „Staiga”,”teismas”, is vieno asmens, … …nusprende,kad,isrinkta miestelio taryba ” veikia neteisetai”(nezino ko miestelui reikia) … !!!??? … ?
    P.S Bet,jau „tas pats teismas ” ,nebezino”!?,kodel zmones sumokeje uz busta,jo sprendimu,patapo benamiais-beteisiais- …., Ir tai tesiasi 20 metu!?O ,”jie”, „vis, nieko nezino”,ka cia su benamiais-beteisiais- … !?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

„Foxpay“ skandale - ir pajūrio pėdsakas

Lietuvos bankui (LB) ir kitoms institucijoms atliekant tyrimus dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“, jos akcininkė Ieva Trinkūnaitė, kuri Vyriausybės komisijos ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Irenos Šakalienės statybų istorija: inspekcijai - vėliava į rankas       

Klaipėdos apygardos teismas per pastarąją savaitę priėmė jau antrą sprendimą dėl buvusios uostamiesčio savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Kūdikį pro langą išmetusį vyrą teismas pasiuntė į psichiatrijos ligoninę

Klaipėdos apygardos teismas neviešame teismo posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo, kurioje kūdikio tėvas buvo kaltinamas itin ...
2024-06-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This